Mimomaternicové tehotestvo a odobratie vajcovodov

lens
3. nov 2023

Ahojte,
Je tu niektora zienka, ktora mala 2 krat mimomaternicove tehotenstvo, a odobrali jej oba vajcovody? Tym padom prirodzene to uz nepojde.
Ako sa s tym vyrovnat, a nabrat novu silu?
Dakujem

marci77
3. nov 2023

moja kamoska mala nieco podobne, ale jej sa to 2krat stalo iba na jednej strane
potom jej lekar navrhol, ze tu jednu stranu chirurgicky odstrania....a ze sancu otehotniet bude mat raz za 2mesiace

a aj sa podarilo, uz maju 2deti

takze som chcela povzbudit, ze sanca je
drzim palceky🍀

taktotedanie
3. nov 2023

@marci77 tak ked odoberu obidva vajcovody tak prirodzene nikdy

kkovacovak
3. nov 2023

@lens normálne sa dá ísť na umelé tak ako mnoho mnoho žien. V dnešnej dobe to nevidím ako problém a mne to bolo rovnako prizvukované keď som bola na zákroku

mikadooo
3. nov 2023

@lens daj si nejaký čas na spracovanie, kedy si to precítiš, prežiališ a spracuješ (toto je individuálne, u mňa to bol cca polrok). A potom si povedz: dosť, už stačilo sebaľútosti! A pustite sa plnou silou do umelého oplodnenia. Držím palce ❤️.

lens
autor
6. nov 2023

@kkovacovak viem ze to nieje problem, len po tolkych stratach (4potraty +2mimomaternicove) a jedneho neuspesneho cyklu IVF, clovek straca nadej

lens
autor
6. nov 2023

@mikadooo tiez si prisla o oba vajcovody?

mikadooo
6. nov 2023

@lens no áno, vajcovody nemám, ale toto sa netýkalo mňa, ale mojej kamarátky. Už má 2 deti po umelom oplodnení a už dávno "zabudla" na celé trápenie 🙂. Ona však po umelom oplodnení nemala žiaden problém s donosením, resp. dodržiavala rady lekárov a dobre to dopadlo. Každopádne, akonáhle bola tehotná s prvým, už jej bolo ukradnuté, že nemá vajcovody 🙂. A potom pri druhom už šla do toho bez obáv, lebo vedela, čo ju čaká a že sa to dá prežiť. Ale predtým si tiež musela na tú myšlienku zvyknúť a spracovať si to v sebe, že to ináč ako umelým opl. nepôjde. Na druhú stranu, teraz to má len výhody, nemusí riešiť antikoncepciu, môžu ísť naplno bez akýchkoľvek obáv 🙂. Neboj sa, dobre bude, len to chce trošku času, dopraj si čas...