Sú výsledky z partnerovho spermiogramu moc zlé?

21. dec 2021

Ahojte baby , už skoro rok sa s manželom snažíme o dieťa a stále nič . Tak išiel na spermiogram , aby sme vedeli ako na tom sme . Toto sú výsledky . Je to až moc zle ?
Čo som si čítala ohľadne nekrozoospermie mám celkom paniku.
Lekár mu navrhol, nech príde o pól roka znova a uvidíme , ale odporúčania na niake vitamíny nedal.
Momentálne akurát obaja užívame macu.
Mali ste niektoré podobne výsledky u partnerov a aj tak sa Vám podarilo otehotnieť ?
Ďakujem

dominidi
21. dec 2021

Z mojho pohladu je zvlastne ze vam lekar nenavrhol ziadne opatrenie...aka zmena by mala nastat po 5 mesiacoch, zazrak?🤷‍♀️
Skuste folandrol, uzivat aspon 3 mesiace a ak mate nezdravy zivotny styl, zmente to..

autor
21. dec 2021

@dominidi presne takto som reagovala, keď mi muž oznámil, že mu nič neodporučil . Tiež mi to príde maximálne odveci . Ešte som rozmýšľala, že by sme to vyskúšali po 3 mesiacoch u iného lekára .
Ďakujem ale za radu, vyskusame.

dominidi
21. dec 2021

A bol tam sam? Nemohol len prepocut zo stresu? Ja som na vysledkoch bola s muzom, jednak bol rozbor ovela podrobnejsi a vsetko nam bolo vysvetlene..u nas vysledky neboli zle, ale neboli ani nic extra..ziv. Styl mame zdravy, jediny problem bol stres v praci, na nic ine problematicke sme neprisli...po 3 mesiacoch na folandrole mal vysledky ako zdravy plodny muz, obrovsky rozdiel tam bol..uz som tehotna..urcite odporucam zmenu lekara a folandrol ak nemopoze, neublizi. Drzim palce😉

arabellka1
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
bobix25
21. dec 2021

@arabellka1 aj ja poprosim. moj manzel ma tiez nekrospermiu. uz 8 rokov sa marne snazime. odporucili nam operaciu Tesa mesa a umele ICSI

bobix25
21. dec 2021

moj manzel ma taku istu diagnozu, anrolog nam po vsetkych moznych vysetreniach nevedel zistit pricinu. Vraj sa s takym niecim nestretol uz viac ako 10 rokov. Boli sme v Ke pri Hrivnakovi a nechali mu tam neskutocne peniaze. Ale dala by som vsetko zato aby sme mali aspon jeden maly zazrak

autor
21. dec 2021

@dominidi Hej bol sám . V podstate ma ani nenapadlo , že by sme išli spolu . Druhý krát by som určite išla s ním . Životný štýl si nemyslím , že mame zlý . Ale stresy sú určite, a aj toto je jeden z tých stresov ... Jasne, určite ho vyskusa. Ďakujem ešte raz ❤️

zuzanaete
21. dec 2021

Na papieri je napisane, ze kontrola o tyzden.

autor
21. dec 2021

@zuzanaete áno , o týždeň mu navrhol odber krvy . Další spermiogram o pól roka .

autor
21. dec 2021

*odber krvi

zuzanaete
21. dec 2021

Tak je mozne, ze to bude lekar riesit az potom komplexne po vsetkych vysledoch.

e1i
21. dec 2021

Bolo to u urológa alebo v car robene. Ak u urologa tak odporucam lepsie urobeny v car. Urolog pozera len na sklicku pod mikroskopom, nepresné a velmi orientačne

romea
21. dec 2021

Nech si kúpi selezin vitamíny selén zinok, ktoré sú dobré na spermie, drzim palce

emalka
21. dec 2021

Lekara by som na vasom mieste, po vysledkoch tych krvnych testov, poprosila o kontrolu o 3 mesiace, mozno tam bol nejaky vplyv zvonka co zhorsil vysledky - sauna, horuce kupele, atd. Pracuje muz s nejakymi skodlivymi latkami?
Tiez by som sa spytala na varikokelu, ci ju tam nahodou nema lebo aj to vie poriadne zatocit s vysledkami.
A presne ako vravi vyssie e1i, ak ste neboli na testoch v centre asistovanej reprodukcie tak skuste aj tam.

Z vyzivovych doplnkov si pozrite lykopen, nasa doktorka v car-e nam vravela ze s nim vidia zmenu k lepsiemu.

autor
21. dec 2021

@e1i ďakujem , toto ma trosku ukludnilo , lebo to bolo u urológa ...

autor
21. dec 2021

@romea dakujemeee🤍

autor
21. dec 2021

@emalka Nie, nie muž má kancelarsku prácu , takze škodlivé latky by som vylúčila . Ďakujem ale veľmi pekne za doporučenia 💘

e1i
21. dec 2021

Rozhodne sa objednajte do car, spg tam stoji cca 35 eur, je pocitacom vyhodnoteny. My sme u urologa mali normo a ani z daleka to tak nebolo. Myslím že v car by vam to vyhodnotili hodnovernejsie

evina0
1. jan 2022

Ahoj.mam mnoho skúsenosti s tým ze lekár ani len neporadí co si muž mat kúpiť, ale sú aj taky ze presne povedia.cim ďalej tým viac mužov ma zle výsledky.dalsi spermiogram dávajú o polroka keďže ono sa to hneď po mesiaci len tak nespraví. Poznám mnoho párov co im pomohli vitamíny, olejcek a čajík priamo pre muzov.ako pisu aj ine žienky vyšetrenie v centre je oveľa lepsie aj presnejšie.na spermie ma vplyv verelmi dela veci, zabijak je napr pc na kolenách, stres, zla životospráva atd..pracujem s prírodnými výrobkami, ak by si chcela kľudne mi napis správu rada ti poradím co kúpiť dokonca aj s zo zlavou .mame aj svoju súkromnú skupinku na FB koľkým mužom ale aj zenam sme už pomohli a dnes su maminky ci tehotné.odporucam len tie veci s ktorými mam.osobme skusenosti, keďže poradenstvo už robím dlhoo.

arabellka1
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
evina0
1. jan 2022

@arabellka1 kľudne napíš, naozaj neradila by som niečo čo nemám aj kontrolnymi výsledkami podložené.

pamelaandersom
7. sep 2023

Ahoj nehnevajsa že sa spytam ako ste dopadli zo spermiogramom podarilo sa otehotniet.?mi mame podobni spermiogram som prwto zvedava či sa to da prirodzene?

autor
7. sep 2023

@pamelaandersom Ahoj , s partnerom sme išli do CAR na rozšírený spermiogram kde mu bola 3x potvrdená azoospermia. Bol nam doporuceny zákrok mesa tese, alebo darcovské spermie . Prirodzene sa nám do dnešného dňa nepodarilo otehotnieť …

pamelaandersom
7. sep 2023

Tak že to už ne riešite?

autor
8. sep 2023

@pamelaandersom určite by som ti poradila aby ste navštívili car a tam vám budú vedieť poradiť viaceré možnosti ohľadne partnerovej diagnózy . Nam to prirodzene nevyjde pravdepodobne nikdy keďže môj partner ma 0% spermií .

pamelaandersom
8. sep 2023

To mi je velmi luto a na messa tesa ne pojdete?možno sa najdu spermie

pamelaandersom
8. sep 2023

Aj unas v rodine mame taku diagnozu moj brat tiež ma azoospermiu a oni išli na ivf použili darcovske spermie a hned na 1xsa to podarilo dieta už ma skoro 4 roki a je velmi zdravi.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre