Tetovanie počas snažilkovania

mirka283
26. feb 2015

Žienky mám otázku... Má tetovanie nejaký vplyv na plánované tehotenstvo? Chcem tetovanie v priebehu mesiaca, ale tiež sa snažíme o bábätko a neviem či to nebude mať nejaký zlý vplyv...

dollyzv
26. feb 2015

tetovanie ani piercing sa nedoporucuje aspon pol roka pred otehotnenim. pretoze nikdy nevies ci sa ti to nemoze zapalit alebo vzniknut nejaka infekcia(kazde telo reaguje inak) a v priapde tehotenstva by to mohlo mat velmi zly vplyv na plod, mohlo by to sposobit aj potrat, takze bud pockat s babetkom alebo s tetovanim

mirka283
autor
26. feb 2015

nepotešila si ma, ale aj tak ďakujem za info. ☹

dollyzv
26. feb 2015

tak lepsie ako keby si sa nespytala a nebodaj by sa nieco stalo 🙂 ale tetovanie podla mna kludne pocka uz tych par mesiacov ked pockalo aj doteraz 🙂

mirka283
autor
26. feb 2015

tak jasné, že je lepšie o tom vedieť ako keby malo byť potom zle...

mirka283
autor
26. feb 2015

len pri mojom šťastí to bude asi dlhšie ako pár mesiacov ☹ ale to zvládnem

dollyzv
26. feb 2015

tak to mozes spravit aj opacne 🙂 tetovanie, nejakeho pol roka pockat a potom sa snazit 🙂

zellva
26. feb 2015

@mirka283 https://www.modrykonik.sk/tetovanie-v-tehotenstve/

ja mam osobne 2 tetovania ( posledne v 1/2015) a snazime sa ;) podla mna je to zbytocny strasiak. Infekciu a zltacku a podobne veci dostanes aj v MHD. Samozrejme hygiena a starostlivost o seba je prvorada. odpurucala by som ist na tetovanie hned po menstruacii aby si si bola ista , ze tehotna nie si 🙂

mirka283
autor
26. feb 2015

snažíme sa už dosť dlho na to, aby som to ešte viac odkladala... možno sa aj mne konečne pošťastí a nechcem si potom vyčítať, keď by sa niečo stalo ...

koka231
26. feb 2015

@mirka283 ja mam tiez tri tetovania a posledne ma cca mesiac co mi ho robil a tiez sa snazilkujeme ja si myslim ze netreba stresovat ono sa to zahoji behom tyzdna i ked kazde telo je ine ale ja mam len dobre skusenosti aj teraz uz mam to nove zahojene ...iba ak si darca krvi vtedy musis aspon pol roka pockat pokial by si chcela darovat krv ...ale inak si myslim ze na snazilkovanie to nema ziaden vplyv ...moj nazor

mirka283
autor
26. feb 2015

zajtra idem k svojej dr. tak sa jej na to spýtam, i keď viem čo mi asi povie...

koka231
26. feb 2015

@mirka283 tak pokial nemas podozrenie na to ze si tehu tak si myslim ze si ho mozes dat kludne 🙂 bez strachu 🙂 .....ja mam gyn a ten mi nic na to nepovedal jemu sa to este aj paci tiez idem zajtra knemu a uz teraz viem ze mi ho bude obdivovat 🙂 ja mam na nohe kvety na boku mam vcielku a na lavom prsniku mam najnovsie motyla 🙂 ...a co si myslis co ti povie

mirka283
autor
26. feb 2015

tak myslím, že vacsina doktorov je rovnakého názoru, že to nestojí za risk...neviem vôbec...

koka231
26. feb 2015

@mirka283 tak to je uz na tebe ci ho chces to tetovanie tak velmi alebo len ze hej paci sa mi asi by som si aj dala ...ja som chcela velmi a nelutujem a mam ho na takych miestach ze vzdy sa da skryt ..ale to je len a len na tebe

mirka283
autor
26. feb 2015

o tetovaní nepochybujem ide o to, či môže niečo spôsobiť v mojom prípade...

zellva
26. feb 2015

@mirka283 je to zasah do organizmu ako kazda choroba, bodnutie hmyzom, alebo infekcia ...Lekari to neodporucaju ako kazdu taku vec... Ja milujem svoje tetovania a este som neskoncila a uz to je aj na viditelnych miestach 🙂 Rob to co je tvojmu srdcu blizke, neodkladaj to co milujes , kvoli babatku. Psychika je mocna a ak sa budes sustredit stale len na to jedno nepojde to tak lahko. My sa snazime skoro 2 roky a z toho rok som o nicom inom nerozpravala iba o tom a vysledok boli depresie a pribrala som a zanedbavala sa. Urob ako myslis, ze je spravne.

zellva
26. feb 2015

@mirka283 risk je tu vzdy ale to ako pri vsetkom... skus najst nejake clanky o tom ako som ti poslala ten link ... alebo sa spytaj lekara, on ti povie , ake su rizika. rozhodnut sa ale budes musiet sama ;)

mirka283
autor
26. feb 2015

ďakujem dievčatá, zvážim to 🙂 a možno sa mi predsa na ruke niečo objaví 🙂

dennikbuducejmatky
26. feb 2015

No. Neviem dievcata, mi sme sa snazili a dokonca podstupovali asist. Reprodukciu a v rovnakom case som sa dala tetovat... Ziadne malicke tattoo ale cely rukav. som v poslednom mesiaci 😀 .

zellva
26. feb 2015

@dennikbuducejmatky my sme na tom podobne ;)

julypetkova
26. feb 2015

tak toto ma zaujima 🙂 lebo aj ja uz dlhsiu dobu planujem nejake to tetovanie ,ale s mm sa snazime o mimi tak mi hovoril ,aby som s tym radsej pockala ,tak neviem no, teraz som v pomykove,ale do leta by som chcela strasne aspon daco 🙂

koka231
27. feb 2015

@julypetkova teraz je najlepsie obdobie na tetovanie nieje teplo a do leta sa zahoji kedze v lete ked mas cerstve tetovanie sa nemozes kupat ani vystavovat tetovanie slnku ....najlepaie si je dat bud cez jesen zimu alebo jar cez leto sa neodporuca ....ja neviem coho sa bojite pokial mate dobreho tattera co robi v cistom s cistimi vecami novymi ihlami tak si myslim ze nieje problem si ho dat aj ked sa snazite o mimi

dennikbuducejmatky
27. feb 2015

@julypetkova vies, ked sme sa snazili- nechcela som menit pracu - lebo co ak ostanem tehu, nechcela som tattoo - lebo co ak ostanem tehu, prestala som fajcit - lebo ved chcem byt tehu.... A ako to dopadlo? Ked prisla MS bola som len psychicky zdeptana lebo som prestala robit vsetko -lebo co ak nahodou.... Na koniec som radikalne zmenila farbu vlasov, pracu, dala sa znova potetovat, fajcila kolko som chcela, na manzela vyliezla ked sa mi chcelo (nie ked som mala plodne dni) jednoducho som zacala zit. A po 2 mesiacoch ..... Moje prve slova po ocikani testu boli : No do p...... 😀

lenz
27. feb 2015

Ono to neni sranda tetovanie sa ti moze zahojit aj za 3 tyzdne ale neriskovala bu som vsak ani kfv darovat nemozes minimalne pol roka po nowom tetovani ...tak asik nieco na to bude ...nic nestoji za to aby sa mala zdrawe dieta ...aj keby sa nic nemuselo stat

silvik1
27. feb 2015

@mirka283 štyri roky som odkladala tetovanie, športovanie a všetko možné lebo sme sa snažili. behala som po lekároch, umelých oplodneniach. v januári som si povedala dosť. začala som viacej športovať, zmenila stravu a konečne dala spraviť tetovanie. hojilo sa mi cca 2 týždne, dorábať nebolo moc čo, lebo pekne "chytilo" na prvý krát. a v júni k mojim narodeninám dostanem od manžela ďalšie - teda ak nebudem tehu 😀

julypetkova
27. feb 2015

@dennikbuducejmatky tak to je sqeleee 😉

vilki
14. dec 2017

Caute baby, dnes idem na tetovanie, len take malinke na ruku, no a vcera vecer som zacala pokasliavat a trosku ma skriabe v hrdle, ale nic extra. Myslite ze to bude mat nejaky vplyv na tetovanie? Bude sa mi dlhsie hojit? Davali ste sa niektora tetovat pri nachladení? Dakujem🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre