Zvýšené hodnoty - poraďte prosím

lienka_9
28. júl 2021

Ahojte, 2 roky sa mi nedarí otehotnieť, absolvovala som prefuk, endokrinologiu, hematologiu, genetiku všetko bolo v poriadku az na miernu endometriózu a hormonálnu nerovnováhu. Teraz naposledy sme absolvovali reprodukčnú imunologiu a tam mi zistili zvýšené hodnoty protilátok voči fosfatidyletanolaminu a zvýšené zastúpenie a cytotoxicita NK buniek 27%. Myslíte ze to je príčina prečo sa mi nedarí otehotnieť? Co by ste nam odporucili aký ďalší postup? S manželom mame obaja 28 rokov. Ďakujem.

nafka0483
28. júl 2021

@lienka_9 A lekar na reprodukcnej imunologii sa nevyjadril ci to moze byt pricina? Neodporucil dalsi postup?
To su uz specificke veci, pochybujem ze laici tu, aj ked s roznymi skusenostami, ti budeme vediet povedat.
Ste sledovani aj v nejakom CAR? Zvyknu odporucat este diagnosticku hysteroskopiu a urcite vysetrit aj partnera - spermiogram, kompletne nadrologicke vysetrenie s hormonalnym profilom, tak isto genetika a reprodukcna imunologia. Aj ta endometrioza moze byt pricinou. Treba vas posudzovat kompletne ako par, na NK bunky zvyknu na reproimuno nasadit nejake lipidy ci fosfolipidove infuzie, alebo daju nejake lieky. Ale to vsetko musia odbornici posudit. Pridaj so do skupiny o IVF, tam najdes vela informacii.