Aké sú vaše neočkované deti?

swojska
27. apr 2013

zaujimalo by ma .ake su nezaockovane deti, ci niektore dostalo c.kasel,zaskrt..atd...stale sa pise o neziaducich ucinkoch po ockovani, mna zaujima opak..ake su vase neockovane deti, su zdrave??co vas presvedcilo ze ste nedali ockovat povinne ockovanie?

jazmina83
27. apr 2013

@swojska ahoj, táto téma zaujíma aj mňa takže dúfam, že ju nezamknu a neodkazu na nejakú tému o očkovaní. My zatiaľ máme odklad s MMR, maly má 2,5 rokov a do jeho troch rokoch sme chceli v každom pripade počkať ak by sme ockovali tak len proti osypkam samostatne lenže u nás je to zatiaľ nemožné. A presvedčili má mnohé prípady deti a roducov čo mali nežiaduce účinky nad ktorými sa neda zavrieť oči. Ale rovnako sa bojím, čo ak by niektoru z chorôb dostal...

chryse
27. apr 2013

@swojska
@jazmina83 hmmm tak to by zaujimalo aj mna,,,, a este mozno viac, ci su tu maminy, ktorych dieta prekonalo nejaku chorobu, proti ktorej sa ockuje, a malo vazne komplikacie. Vsade sa pise, len o komplikaciach po ockovani a ze choroby sa daju zvladnu vit. C (MMR ockovanie)

amelie123
27. apr 2013

@swojska tak toto zaujíma aj mňa🙂

adriana89
27. apr 2013

je tu vytvorena skupina na to tam sa dozvies vsetko co potrebujes

jazmina83
27. apr 2013

@chryse no veď práve, stránky sú plné odporúčaní ako sa dajú take vazne choroby liečiť C vitaminom 😠 , možno v zahraničí, kde je nepovinne očkovanie by skôr vedeli napísať nez tu u nás na SK.

jazmina83
27. apr 2013

@adriana89 ja chápem, že takých tém je veľa ale takáto konkrétne, ak by niekto hľadal nie je, aj ja patrím do podobnej skupiny ale teraz si čítať tolko stran len aby niekto našiel odpoveď na otázku sa neda. Takže by som bola rada, ak by tu tato téma ostala, väčšina skupín a tém je totiž zameraná na nežiaduce účinky po očkovaní alebo odmietnutie očkovania

marulka83
27. apr 2013

@jazmina83 ja sa kus bojim Osypok,ale viac by som sa bala nasledkov po ockovani,kedze niektore su az fatalne,tiez sme nedali mmr zaockovat. Zijem v UK a strhla sa tu epidemia osypok,,sice na druhej strane krajiny,ale predsa su to obavy,ale zas na druhej strane mam pocit,ze ide o medialnu kampan,kedze vela matiek odmieta toto ockovanie tu v UK.

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
marulka83
27. apr 2013

@fidka79 riziko tam stale je a takisto pri osypkach,ale to asi pri vsetkom. Moja mala kiahne a zvladla ich skvelo. Ziadne teploty,iba par pupencekov.

dedenini
27. apr 2013

@marulka83 faaaaaaaaaaaakt? ja zijem v UK a mam neskutocny strach z osypok... ja som ich nemala a moj priatel tiez... a toto som nepocula ze sa deje... alebo co... a kde presne akoze mala byt epidemia? dakujem za info

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
marulka83
27. apr 2013

@dedenini vo Wales. Su toho plne media. Ja to nesledujem. Nastastie. A BBC otras,plne pro ockovania na grrrc.
@fidka79 aj to som tiez chcela napisat. Napr aj chripka a co z nej moze vzniknut. 🙂

dedenini
27. apr 2013

@fidka79 ja som nic neodkladala.. ja som ako mala chodila ku vsetkym susedom natierach ich, aj brata mojho, aby som to dostala a nic... moja mama ich tiez nemala..dcerka co ma rok, tiez este nie..priatel ma 32 rokov a tiez ich nemal..preto sa bojime lebo vieme ze v dospelosti je to nebezpecne ... a Wales?? boooze.. musim to zajtra kuk na nete..dakujem za info.. my sme Birkenhead. - to je pri Liverpoole ... porazi ma... strach preveliky....aa neviem ci som bola ockovana, ale myslim ze ano..no mrknem svoju kartu zdravotnu, snad to tam bude... mam ju pri sebe...

prevenar
27. apr 2013

@swojska ahoj

trochu mi uniklo, naco vytvaras temu kde sa pytas rodicov kt. neockuju, ked mas vytvorenu skupinu s 900 ludmi z kt. cele stovky neockuju svoje deti ^^ ..ale asi mas svoje dovody 😅 ktorym nerozumiem 🙂

- nepoznam ziadne nezaockovane dieta , alebo dospeleho kt. by dostalo cierny kasel ...ale zato poznam ludi ci osobne ci vez forum , kt. cierny kasel dostali - vsetci do jedneho boli zaockovani prosti ciernemu kaslu ^^ ..ak ma pamat neklame tak oficialne organy deklaruju 99% zaockovanost na cierny kasel v SR. celkom to nieco napovie o ucinnosti tejto vakciny , nie ?
- zaskrt sa u na na slovensku nevyskytol cele desatrocia ..minimalne za poslednych 10 rokov na 100% - da sa to jednoducho overit cez EPIS - http://www.epis.sk/AktualnyVyskyt/PrenosneOchor... treba si vybrat chorobu a stlacit "zobrazit" graf
- neockovane deti su v priemere ovela zdravsie ako ockovane, co je uplne logicke - nemaju zniceny imunitu ^^ . potvrdzuju to desiatky svedectiev rodicov, kt. maju 2 deti - ockovane/neockovane ..alebo rodicov neocko. deti kt. mozu porovnat so sebou , alebo inymi detmi.
- presvedcilo nas to o com nechces , aby sme pisali 😀 a teda vazne neziaduce ucinky rovno po prvej vakcine 😕
- a sranda je ,ze Cvitamin je uplne najlepsia mozna forma liecby pri mnohych tychto chorobach 😀

ked chces viac odpovedi tak sa pytaj tam , kde najdes takychto ludi na kope ..teda, to je len moja rada , samozrejme mozes sa pytat kdekolvek uznas za vhodne 🙂 > https://www.modrykonik.sk/skupina/1799/

PS. ockovanie nie je povinne ..je to cele jeden nezakonny podvod zo strany uradov porusujuci zakony, ustavu, aj medzinarodne dohovory o ludskych pravach. cista arogancia moci. napadlo ti niekedy , ze ked je to tak super povinne, preco s tym musis najprv pisomne suhlasit , aby sa to mohlo vykonat ? (a prevziat na seba celu zodpovednost za pripadne poskodenie dietata?) divna "povinnost" nie ? 😉

monika15
28. apr 2013

@swojska ahoj,
zial to ti nikto nepovie... pretoze by si protirecili :( ale dufam ze sa rozdhones spravne a nejako to zisti 🙂))
Krasny den.....

swojska
autor
28. apr 2013

@prevenar dakujem za odpoved aj link na skupinu.nevedela som ze taka je.moj drobec ma 3,5mes, zatial nieje ockovany, robim si prieskum aby som sa pre svoje dieta rozhodla spravne

jazmina83
28. apr 2013

@marulka83 ahoj, ja som si našla svoj očkovací preukaz a proti osypkam som bola ockovana, my ked sme odmietli MMR lekárka mi povedala, že proti smrteľným ochoreniam máme malého zaockovaneho, na tieto ostatné má nebude nahovárať je to naše rozhodnutie ale zas vysvetlila aké mozu nastať komplikácie ak by dieta dostalo tu chorobu. Možno pre dieta je napr. Rubeola choroba, ktoru bežne v detstve prekonali, ale tiež mi nie je ľahostajné ak by nejaká tehotná žena ktora v detstve neprekonala rubeolu ,na túto chorobu počas tehu ochorela.
A u vás v UK sú tieto očkovania povinné či odporúčané?

adsumus
28. apr 2013

Dievčatá, neberte to, že vás straším, sama som sa rozhodovala a hľadala na internete o neočkovaných deťoch a našla veľa príbehov rodičov, ktorí nedali zaočkovať svoje deti a tie im ochoreli. Toto je príbeh mamy, ktorej neočkovaná dcerka sa nakazila osýpkami a ochorenie prebiehalo veľmi zle s infekciou ucha a takmer uplnou hluchotou.Ja som svoju zaočkovať dala, ale brala som do úvahy aj veľa iných vecí.

https://www.youtube.com/watch?v=O8NJLaAenOE
prevenar
28. apr 2013

@swojska v pohode 😵

este , nech trosku zdvihneme odborny uroven rad by som pridal kusok rozhovoru s jednym z najpoprednejsich odbornikov v oblasti ockovania na slovensku , nech si teda kazdy vytvori svoj nazor na vec. tento pan je clenom ,alebo sefom kazdej imunizacnej komisie ,kt. na slovensku existuje ^^ ..pritom to nie je hocikdo! (ako my ostatni) ..ale skutocny LEKAR! ..a odbornik, samozrejme. uz sa tesi na vase deticky 😀

Z BESEDY O OČKOVANÍ (Senec 9. 4. 2013)
Otázka jednej z mamičiek adresovaná MUDr. Liptákovi: „Podala som na Úrad verejného zdravotníctva informáciu o tom, že súbežné podanie vakcín Infanrix Hexa a Synflorix, ale aj Prevenar, prekračujú celkovo limit hliníka vo vakcíne, ktorý je určený Európskou liekovou agentúrou na 1,25 mg a Americká lieková agentúra má dokonca limit 0,85 mg. Spolu Infanrix Hexa a Synflorix dostanú do tela 1,32 mg hliníka. Úrad verejného zdravotníctva mi odpovedal: „Predmetné očkovacie látky sa môžu aplikovať v rovnakom čase, ale na rôzne časti tela. Čo znamená podanie dvoch ľudských dávok. Ide o simultánne, teda súbežné podanie očkovacích látok, nie spoločné, ako sa uvádza vo vašom liste. Pri súbežnom podaní dvoch očkovacích látok nie je prekročená povolená hranica hliníka ani u jednej z očkovacích látok.“ Takže, podľa toho, čo odpovedajú, môžeme dostať aj na 4 rozdielne miesta vakcínu s obsahom hliníka a stále to bude v poriadku. Môžete mi to medicínsky vysvetliť?“

Pán doktor Lipták uviedol: „Je to asi nejaké nedorozumenie. Vy ako laici inak čítate tieto medicínske odporúčania a medicínske posudky, ako to čítajú tí, ktorí to píšu a pre ktorých to píšu. Norma, ktorá sa týka podania očkovacej látky, sa týka toho jedného miesta. Čiže tam, kde je podaná na jedno miesto. Čiže nie celková dávka, ale tá dávka sa môže podať na viaceré miesta a TO SA NESČÍTAVA. Takže to vlastne neprekračuje európsku normu. Myslím, že u toho hliníka sa situácia zbytočne dramatizuje.“

..popripade mozme sa pozriet aj na vyjadrenie ineho lekara , ktori uz zdaleka nie je taky vyznamny odbornik ako pan Liptak , kedze chudacisko nezdiela jeho nadsenie a zapal pre ockovanie 🙂

MUDr. Vladimír Petroci:
7 dôvodov, prečo by som nedal zaočkovať svoje dieťa alebo seba:

1. Detské ochorenia je potrebné prekonať. Vďaka nim dozrie imunitný systém, vyrovná sa nerovnováha medzi bunkovou a humorálnou imunitou, inak táto nerovnováha je očkovaním len posilnená, pretrváva po celý život a disponuje organizmus k rôznym ochoreniam (alergie, nádory, autoimunitné ochorenia ako reuma, diabetes mellitus I. typu, ulcerózna kolitída, sclerosis multiplex…)
2. Očkuje sa na ochorenia, ktoré sa už nevyskytujú (tetanus, polio), resp. sa vyskytujú extrémne zriedkavo (10 prípadov na 80 miliónov obyvateľov tetanus v Nemecku a z toho 70% sú očkovaní na tetanus).
3. Nie je dokázané žiadnou štúdiou, že očkovanie v skutočnosti chráni pred infekciami. Mýli sa objavenie sa protilátok v krvi so skutočnou imunitou, t.j. faktom, že nevznikne dané ochorenie po expozícii. Vznikajú epidémie v 99% preočkovanej populácie (pravé kiahne, osýpky…). Argument, že pravé kiahne boli eradikované vďaka očkovaniu nie je dokázateľný. Zdá sa, že hlavnou mierou prispeli k potlačeniu varioly karanténne opatrenia. Prečo už v Európe nemáme mor a choleru, voči ktorým sa nikdy neočkovalo? Ešte nikto nedokázal, že očkovanie je úspešná a bezpečná ochrana pred infekčnými ochoreniami.
4. Epidemické infekčné choroby sa stratili nie vďaka očkovaniu, ale vďaka hygiene, pestrej strave a zdravému bývaniu. Neexistuje iné pravdepodobnejšie vysvetlenie. Tým, ktorí strašia, že čo sa bude diať, keď prestaneme očkovať, by som povedal: “Nič sa nebude diať, kým opäť nezačneme vylievať obsah nočníkov na ulicu, neprestaneme sa umývať, kým budeme mat pestrú stravu a suché bývanie.
5. Všetky infekčné ochorenia vieme veľmi úspešne liečiť homeopaticky. Je to dokázané a zachytene pri stovkách epidemií z 19. a 20. storočia. Napríklad umrtnost na mor v r. 1848 v Londýne bola v bežných nemocniciach cca 50%. Ale v homeopatickej nemocnici bola 1%.
6. V prípade potreby, ak človek by šiel do tropických krajín a je reálna možnosť kontaktu s vážnymi patogénnymi mikroorganizmami, na ktoré náš organizmus nemá vytvorenú imunitu, máme k dispozícii homeoprofylaxiu – “očkovanie” nozódami, t.j. homeopatikami vyrobenými z baktérií a vírusov zodpovedných za vznik daných ochorení. To isté by sa týkalo aj epidémií vzniknutých v našej krajine. Teda niet sa čoho báť. Jednoducho nie je dôvod na klasické očkovanie.
7. Keby očkovanie nespôsobovalo toxické poškodenie a hlboké narušenie regulačných mechanizmov organizmu, nevadilo by nám to. Ale poškodenia vznikajú veľmi často a môžu sa prejaviť aj po rokoch u tých, ktorí zdanlivo prekonali očkovanie bez zjavnejšej reakcie. Za minuly rok v USA už jedno dieťa z päťdesiatich zaočkovaných dostalo autizmus. Ešte v roku 1970 to bolo jedno dieťa z 10 000. To sa nedá vysvetliť genetikou. To isté platí u alergií. V 70-tych rokoch bolo na Slovensku 3-4 % alergických detí. V súčasnosti je výskyt rôznych druhov alergie približne u 40% detí. Je tu aj enormný nárast nádorov u detí, cukrovky 1. typu (tieto deti si musia doživotne pichať inzulín a zomrú o 10 rokov skôr ako ich rovesníci), autoimunitných a neurologických ochorení. Lekári o tom vedia, len sa boja o tom hovoriť. Nikto nechce byť prvý, lebo sa boja o svoje licencie, o svoje živobytie.

Tiež som veril, ze očkovanie je v poriadku. Ale to co som videl v praxi ma presvedčilo o opaku. Existujú lepšie spôsoby ako sa chrániť: zdravý imunitný systém (bez poškodenia vakcínami a inými liekmi či chemikáliami), homeopatia a homeoprofylaxia.
Ja by som svojmu dieťaťu ani sebe už nikdy nedal žiadnu vakcínu. Najlepšia prevencia je žiadna vakcinácia.

MUDr. Vladimír Petroci

adsumus
28. apr 2013

Pán doktor je homeopat, chcela by som vidieť ako bude liečiť granulkami tetanus alebo obrnu alebo zápal mozgových blán.Okrem toho existujú vedecké študie, že medzi zaočkovanými a nezaočkovanými detmi je rovnaký výskyt ochorení, ktoré spomína pán doktor.nájdete ich vo fotoblogu Povinné očkovanie a jeho zmysel.

renatka100
28. apr 2013

@adsumus pozri ako funguje homeopatia a skutocne ak je dorbre nastavena funguje!!!

adsumus
28. apr 2013

@renatka100 Netvrdím, že nefunguje, ale ruku na srdce, ak by ti(nedajbože) ochorelo dieťa na osýpky, pôjdeš za homeopatom? To tu už bolo, že rodičia bábetka s čiernym kašlom ho liečili homeopatikami a nakoniec aj tak skončilo v nemocnici. Našťastie. Okrem toho, čo tak sledujem situáciu, je veľa ľudí, čo ponúka homeopatiká ako mám vedieť, že sú naozajstní odborníci?

jazmina83
28. apr 2013

Prečo bol zmenený názov témy????
Mám pocit že sa téma začína úplne iným smerom nez bol pôvodný zámer. Kazdy pozná skupiny a témy o neockujucich rodičoch a nežiaducich účinkoch vakcin, ale niektorých rodičov tiež zaujíma aj ta druhá strana, strach z chorôb a prosím už nám tu neopakujte dookola že smrteľne choroby ktoré sa zázračne nevyskytujú nikde na svete sa dajú liečiť homeopatiou a vitaminom C. Verím v homeopatii, tiež mi pomohla vyliečiť veľa bežných chorôb a ťažkosti ale chapte prosím aj rodičov, ktorí možno homeopatii nedôverujú a potrebujú vedieť aj následky z chorôb.

sorciera24
28. apr 2013

@adsumus nejdes strasit? tak ench si precitaju aj priveh z druhej strany....akurat, tentokrat sa jedna o maminku tu z MK (cize ju aj pozname): http://www.dlouhacesta.cz/cz/leve-menu/nase-det...
to len na vyrovnanie, ze nielen pri ochoreni mozu nastat komplikacie, ale aj po ockvoani.... 😠

sorciera24
28. apr 2013

@swojska moje dieta je len ciastocne ockvoane (nema 3prevenar a MMR), takze uplne sa to vyhodnotit neda....mozem sa vyjadrit len k tomu, co ockvoane nema.....cize nie, ziadnu z chorob, proti kt. nebol zaockovany zatial neprekonal..... to, co ma presvedcilo neockvoat je v prvom rade vlastna neg. skusenost (nez. ucinky po 2.davke), vaz. nez. ucinky znamych a vela vela studia (cize nie mesacny kurz studia po nete.... 😉 )...proste vela faktorov, ja sa momentalne viac bojim nez. ucinkov vakcin ako ochoreni (niekto moze mat iny nazor...kazdy by si mal co to nastudovat, a podla seba sa rozhodnut..)

nikimax
28. apr 2013

Naša neočkovaná je absolútne zdravá, šikovná, žiadne problémy, žiadne choroby.....s očkovanými chalanmi sa to ani nedá porovnať.....Obidvaja- poruchy imunity, častá chorobnosť, alergia na mlieko, jeden má ADHD, druhý autizmus po MMR.....u nás prudko víťazí neočkovanie...... 😵 😵 😵

adsumus
28. apr 2013

Ťažko takto posudzovať, pretože sme tu zatiaľ a vdaka vysokej zaočkovanosti nemali žiadne veľké epidémie ochorení ako je rubeola(po ktorej nemáte doživotnú imunitu ateda ohorozuje v tehotenstve aj deti matiek, ktoré ju prekonali), mumps, osýpky. takže nevieme, aký dopad to má na neočkované deti. máme ale možnosť sledovať epidémiu osýpok vo Walese.Naopak absolutna večšina deti je zdrava aj po očkovaní, nič im nebolo, nie je a ani nebude.

prevenar
28. apr 2013

ja si myslim ,ze tie davky toxickych latok ktore dostava dietatko do svojho telicka sa posudzuju velmi lahko ^^ ..treba si uvedomit, ze dietatko do 2ch rokov nema vyvinutu krvno-mozgovu barieru ..tz. vsetko co je podane krvi , putuje priamo do mozgu. zlozenie >>> http://www.slobodavockovani.sk/news/prehlad-ock... > klucovy moment >> KOMU sa to stale tazko posudzuje a stale nevidi ziaden problem s vakcinaciou , chce byt tymito latkami "chraneny". moze si vydychnut, ukoncit panikarenie a stres , nech OKAMZITE zdvihne telefon a objedna sa u detskej na ockovanie VSETKYMI pristupnymi vakcinami na nasom trhu v prislusnych terminoch a davkach. velmi jednoduche . cize cesta ku kludnemu spanku existuje, len ju rychlo vyuzit , tak sup sup ..kazda minuta sa pocita.