Aké sú vaše neočkované deti?

swojska
27. apr 2013

zaujimalo by ma .ake su nezaockovane deti, ci niektore dostalo c.kasel,zaskrt..atd...stale sa pise o neziaducich ucinkoch po ockovani, mna zaujima opak..ake su vase neockovane deti, su zdrave??co vas presvedcilo ze ste nedali ockovat povinne ockovanie?

prevenar
28. apr 2013

z nejakeho dovodu pouzitia sipok (nejaky bug) sa nezobrazil cely prispevok, ..takze pridavam ho v povodnom zneni este raz 🙂

ja si myslim ,ze tie davky toxickych latok ktore dostava dietatko do svojho telicka sa posudzuju velmi lahko ^^ ..treba si uvedomit, ze dietatko do 2ch rokov nema vyvinutu krvno-mozgovu barieru ..tz. vsetko co je podane krvi , putuje priamo do mozgu. zlozeniehttp://www.slobodavockovani.sk/news/prehlad-ock...

tak isto sa velmi jednoducho posudzuju pripady nakazenia ciernym kaslom ktoreho su PLNE noviny a spravy , aj to ,ze 99,8% z tych ludi su ZAOCKOVANI proti ciernemu kaslu ..

rovnako sa velmi jednoducho posudzuje to ,ze ked deti , ktore su komplet zaockovane maju spraveny test na protilatky voci ockovanym chorobam maju NULOVE hladiny tychto protilatok ^^

a rovnako sa lahko posudzuju pripady , ked rodic donesie uplne zdrave dietatko na ockovanie a to este v ten den prestane chodit, rozpravat, zmeni spravanie ..do par dni dostane tazky ekzem , pneumokokovu infekciu , stavy ktore prerastu v tazke alergie, autizmus, alebo rakovinu ..a nie je ich teda malo. ^^

teraz zvyste pozornost >> klucovy moment >> KOMU sa to stale tazko posudzuje a stale nevidi ziaden problem s vakcinaciou , chce byt tymito latkami "chraneny". moze si vydychnut, ukoncit panikarenie a stres , nech OKAMZITE zdvihne telefon a objedna sa u detskej na ockovanie VSETKYMI pristupnymi vakcinami na nasom trhu v prislusnych terminoch a davkach. velmi jednoduche . cize cesta ku kludnemu spanku existuje, len ju rychlo vyuzit , tak sup sup ..kazda minuta sa pocita.

marulka83
28. apr 2013

@jazmina83 nie su povinne. My mame vsetky ockovania okrem tej pliagy, a vobec ma nikto neprehovaral alebo som nedostavala ziadne upozornenia. Moje dieta, moje rozhodnutie a vlastne kazdeho, lebo kazdy vie, co je pre jeho dieta najlepsie.

swojska
autor
28. apr 2013

@jazmina83 nazov temy zmenil ADMIN

adsumus
28. apr 2013

@swojska A aký bol názov témy pôvodne?

li_la
28. apr 2013

@swojska My sme čiastočne očkovaní, naše posledné očkovanie bola 3. dávka hexy, čo som povolila s veľkým otáznikom, MMR očkovanie nemáme a už zrejme ani žiadne očkovanie mať nebudeme. Máme momentálne takmer 27 mesiacov, takže to ešte neviem posúdiť z dlhodobejšieho hľadiska, no z toho, čo pozorujem, je malý najzdravší z našej rodiny. Od začiatku zimy bol neustále niekto chorý, malý mal raz soplíky a zvýšenú teplotu, prešlo to samé, len sme zvýšili príjem tekutín. A navyše je veľmi kludný, pokojný, dokáža sa sústrediť na jednu činnosť a vykonávať ju dlhšiu dobu, spinká neuršene a pokojne. Čo sa ale nedalo povedať po podaní hexy - 2. a 3. dávky, kedy bol maximálne nepokojný, nervózny, v noci nespal, bolestivo plakal celé dni... Našťastie to postupne prestávalo a dostalo to do normálu. Zatiaľ viem k danej téme povedať toľkoto.

erikasadek
28. apr 2013

@swojska idem ku teme, mam 3 deti prvy syn plne zaockovany zo vsetkym!!!!! na jeho nestastie MMr vakcina urobila svoje 🙄 nebudem rozoberat........ je to tu uz par krat na koniku psominane ma autisticku poruchu bohuzial..

teraz jeho mladsi brat, je ockovany len jedinou povnnou vakcinou tu v fr co je DTP... ciste bez hepatitidy...
nic ine nema a ani mat nebude rozdiel zdravotny je do oci bijuci, starsi mal aj prevnat, co ten sa chudak natrapil s zapalmi stredneho ucha snad raz za mesiac urcite , dostal do 4 rokoch to bolo stale.... jeho maldis brat nic imunita silna nikdy zapaly stredneho ucha, a ine choroby, ak sa na neho raz za rok nieco nalepi tak dostane silnu horucku ktoru moji zvladaju , velmi dobre na moje a ich stastie do vecera alebo druheho dna je vsak fit.. oddych , silne davky C + echinacea, a vytazok s grafruitovych semiacok robia zazraky...

teraz mam tretie babo , uz davno mal byt povinne ockovana na DTP tu sa ockuje v 2 mesiaci prva davka zatioal nema a nebude tak skoro mat odkladm do 1 roka min.; moja lekar s tym nema ziaden problem... 😒

uz v 7 tyzdni dostala chripku boli sme hospitalizovani, chripka typ A!!!!! podla vyteru.. potvrdena dieta mamo 40°C v 7 tyzdni poriadna horucka zvladla to mala super vdaka aj mojmu kojeniu , kedze som tiez nieco mala , telo tvorilo protilatky ktore boli osozne malej ako mne 😀 😀

ale ako povedali lekari , kojenie jej neskutocne pomohlo rychlo sa pozberat.. vyzeralo to velmi zle prvych 48 hodin o 3 dni po sme uz boli doma.. bez horucky...

teraz pytas ci niekto prekonal tie takzvane strasne choroby moje deti , nie ja ano ako dieta ma za sebou osypky a mumps...samozrejme.. tu v okoli hlavne v zime je vzdy epidemia osypok , deti v skolke a skole mojich deti, uz dve deti a ich mlazdsi surodenci , prezili bez problemov osypky, bez tazkych komplikacii, a umrtia asi tak , tolko vlastna skusenost.. ku teme... 😉 🙂

erikasadek
28. apr 2013

@adsumus neviuem nebudem sa hadat ak matka prekonala rubeolu tak sa robi hned krvny test,!! v tehotenstve negativny alebo pozitivna reakcia..., pokial ju matka prekonala tak sa nema coho bat.......

osobna skusenst ani kiahne ani , rubeola.. pokial ich zena prekonala......; ako potom by mali existovat zeny ktore maju par deti..

ja sam asom bola tehotna v styku dennodennom s dietaom co malo kiahne ziaden problem protilatky v tele.. su nic sa nedeje nikto nerobi ziadnu paniku...
tu deti s kiahnami chodia do skolky alebo vonku nikto to neriesi...... 😉

posleda veta ziadne dieta nikdy nemalo a ani mat nebude reakciu... nemozem s tebou suhlasit mozes zato hlavu dat??? ako si mozes byt ista???? ze ockovanie nikomu nic nesposobi.. 😔

monuska342
28. apr 2013

moj druhy syn je uplne neockovany je to hrozne sikovne dietatko vsetci sa cuduju aj dr ze tak sikovne babo uz dlho nevidela este nema ani 11 mesiacov uz chodi vie povedat 4 slova a rozumie uz velmi dobre papa vsetko a vie sa uz sam nakrmit ja som dokonca mala pneumokoka a on odo mna vobec neochorel ja by som uz nikdy neockovala moj prvy syn je ockovany a je to hroza chvalabohu nie uplne

adsumus
28. apr 2013

@erikasadek Treba poriadne prečítať, čo som tvrdila aleb nie.Drvivá väčšina deti je zdravá aj po očkovaní. Kto čo prekonal alebo neprekonal je úplne nepodstatné, pretože, čo ja z toho mám, že ty si prekonala a si úplne zdravá a absolutne nič sa nedeje, ked ja ostanem tehotná a nakazím sa a porodím postihnuté dieťa? Čo ja z toho, že ty si prekonala, budem mať? Tu vôbec nejde o nejakú paniku ale o diskusiu, v ktorej sa konečne začali objavovať aj argumenty v prospech očkovania a rodičia to chcú vedieť.

prevenar
28. apr 2013

@swojska inak dobra haluz 😀 ved ten nadpis nema ziaden logicky zmysel 😀 "Aké sú vaše neočkované deti?" akoze AKE? - su velmi poslusne, pekne oblecene , maju dve ruky a dve nohy 😵 ..ved na to sa neda ani odpovedat , kedze nikto netusi na co sa vlastne ta otazka pyta 🙂

zas dobra praca 🙂 ..hlavne ,ze moj post , ktory som dal vymazat koli technickej chybe stranky - nezobrazil sa cely , je stale v diskusii 😉 bozie stastie ,ze su tieto stranky s administraciou, co by sme si inak pocali 😉

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
monuska342
28. apr 2013

@adsumus pocuvaj uz ma zacinas fakt stvat ak sa tak bojis tej rubeoly tak sa das zaockovat este pred tehotenstvom a nemusis ockovat male babo ktore do dospelosti mat protilatky ani nebude a este nieco ja som v tehotenstve prekonala rubeolu a bola som proti nej ockovana a som tu aj moje deti a ockovat ich uz nikdy nedam 😠

erikasadek
28. apr 2013

@adsumus ja otocim tvoje tvrdenie co my rodicia budeme z toho mat ze vase deti nemali komplikacie po ockovani ale nase ano!!!!!!!!

to ze som ja nemala neznamena ze tisice zien nemaju ja ti len pisem co sa tu argumentuje nerobi sa z toho ziaden humbuk

inak koncim ide to do hadky

ja pisem osobnu skusenst a odpovedam priamo na otazku dotycnej 😉

adsumus
28. apr 2013

@fidka79 Prosím ťa kontroluj sa, sme na verejnosti. Nakaziť sa rubeolou môžeš znova bez ohľadu nato, že si ju prekonala.
@erikasadek Moja osobná skúsenosť je nasledovná. Mám staršiu sestru, obe sme normálne zaočkované, ona chorá, všetko chytila, zle sa liečila. Ja som nemala nikdy nič. Moja dcéra, normálne zaočkovaná, už dvakrát sme boli na arb(manžel a ja) a ona nič.Môj záver, že imunita nestojí na očkovaní, ale na niečom inom.

@monuska342 Očkovať sa začali dievčatá v puberte, ale počet ochorení klesol na súčasnú nulu až potom, čo začali očkovať bábätká.

renatka100
28. apr 2013

@adsumus ano najprv by som sla za homeopatkou. Nasa mala je skutocne kazdy druhy tyzden chora. A zakazdym ma horucku aj 40. Raz sme vyuzili sluzby nemocnice a isli tM pri tejto horucke a tri dni nam davali nurofen! To je liecba! Ani nezistili co jej bolo. Tak som si povedala ze dost a zacali sme s homeopatiou. Mla byva chora ale velmi rychlo sa da do poriadku ano aj vdaka homeopatii. Priznavamze kazdy druhy lekar sa tvari ako homeopat preto si treba vybrat skutocneho so skusenostami a dobrymi odporucaniami 😉

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
prevenar
28. apr 2013

@fidka79 vies, ja ju trochu chapem ..ked si pozries tu ich skupinku , kde diskutuju 4 osoby sami so sebou , aby tam vobec bola nejaka "diskusia" tak je jasne ,ze ti to casom zakonite trosku udrie na mozog 😉 ..takze budme chapavy v tomto 🙂

erikasadek
28. apr 2013

@adsumus tak sa ppozeram , tak sa pozeram vsade pisu imunita na rubeolu je na cely zivot!!!! ak sa prekona,

n tak ja neviem zeby vsetky lekarske stranky neboli pravdive??? tazko s ami veri...

prevenar
28. apr 2013

@renatka100 jednoznacne skus megaskorbaticku liecbu . my (cela rodina) sme neboli vyse roka u lekara ani raz od kedy to robime. ziadne chemicke lieky ..proste nic.

je to nekonecne lacne , jednoduche a ucinne. ..a ako citam nasu 700+ clennu sukromku, tak z daleka nie sme jediny 🙂

100% doporucujem , pedina aj zabudne , ze existujete 😉

adsumus
28. apr 2013

@fidka79 Tam je napísané, že často zabezpečí doživotnú imunitu. Často neznamená, že úplne zabezpečí až 15% ludí sa znova nakazí rubeolou aj napriek tomu, že ju prekonalo. Ale nechápem, čo tak vadí na tom, že imunita nemusí byť doživotná?

prevenar
28. apr 2013

..vzdy k jadru veci 😵

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
erikasadek
28. apr 2013

@adsumus nevadi je len tuto informaciu nikde necitam/// v tom je rozdiel pozrela som uz 10 lekarskych stranok a vsede pisu je dozivotna!!!!!!! neviem kde si ty prisla na info , snad vynimky co existuju ako u kiahni. ale zeby si prave ty bola ta vynimka clovek nikdy nevie ze??

urob si test , protilatky na rubeolu su stale,n teda ich hladina v tele uz neklesaju.. tak a mozes pokojne ist spat..;

skolara
28. apr 2013

@adsumus prave pri epidemii cierneho kaslu sa pouzivali homeopatika boli najucinejsie

adsumus
28. apr 2013

@erikasadek @erikasadek After an attack of rubella, lifelong protection against the disease develops in most persons. However, reinfection with rubella virus can occur. The overwhelming majority of these reinfections occur without symptoms, but occasionally rash or joint pain have been observed. Rubella reinfection has also occurred in persons who received the rubella vaccine. Rubella reinfection during pregnancy can rarely result in transmission of the virus to the unborn child. Rare cases have been reported in which infants with congenital rubella syndrome were born to mothers who were reinfected during pregnancy.

http://www.deafblind.com/measles.html
http://www.lancet.co.za/index.php/pathology-cen...

Daj mi linky nato, že je doživotná, prosím.

erikasadek
28. apr 2013

dam ti jedne http://www.mamanpourlavie.com/sante/enfant/mala...

VACCIN
Après avoir eu la rubéole, une personne est immunisée pour la vie

citacia potom co prekonate rubeolu imunita je na cely zivot a vsade inde citam to iste....... 😉

este jedna vec klud mas strah z osypok, z rubeoly!! boze moj klud na zemi je tolko nemoc ze ked si clovek pomysli musi sa z toho zblaznit neviem co ti je ale ked budes dalej takto pokracovat dostanes fobiu z chorob pokila uz aj nezacala...

adsumus
28. apr 2013

@erikasadek Ano, chápem, všetky antiočkovacie stránky to uvádzajú, ale treba si prečítať aj nezávislé zdróje, určite doživotnú imunitu mať na sto percent nebudeš.

Rubella re-infection. Rubella re-infection can occur in individuals who have both natural or vaccine induced IgG antibody.
Reinfekcia rubeolou sa môže objaviť u očkovaných aj tých, čo majú IgG protilátky po očkovaní alebo po prekonaní ochorenia.

http://www.lancet.co.za/index.php/pathology-cen...

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
prevenar
28. apr 2013

@erikasadek ...musim povedat ,ze mas fakt vydrz a boziu trpezlivost 😀

adsumus
28. apr 2013

@fidka79 Normally, neznamená na sto percent.