Očkovaciu proti osýpkam, mumpsu, ružienke a imunoalergológ

romulik1986
30. okt 2015

Dobry vecer maminy...Chcem sa Vas spytat,ci nemate nahodou podobne skusenosti...Dcerka (16 mesiacov) je kardio pacientka bola behom 3 mesiacov 5x chorlava...Kychanie,sopliky a zo soplikov kasle...Bez teplot...Krvne testy,vytery vzdy negativne...Pediatricka nas poslala na pneumologiu(nic nezistili),na ORL(nic nezistili),fibroskopia(v poriadku),kontrola na kardiologii dopadla dobre(zlepsuje sa to)...Kvoli soplikom nam doktorka odložila ockovanie MMR...Dcerke sa prerezali 2 zubky a odvtedy pokoj...No stale sa nam tlacia dalsie a dcerka mava v noci upchaty nosik(stale to pripisujem zubkom)...Moja otazka znie,ci by som nemala navstivit radšej este imunoalergologa pred MMR ockovanim?Nechcela by som nieco podcenit,ked sa o tomto ockovani vselico pise...Dakujem

marcelatje
31. okt 2015

A čo od toho imunoalergológa očakávaš? My sme boli a privítala nás vetou že aby sme vedeli ona je jednoznačne za očkovanie takže ak čakáš že ti dá požehnanie v podobe odporúčania neočkovať tak môžeš byť sklamaná.
Okrem toho imunita u tak malých detí sa neustále buduje takže zistiť niečo konkrétne je takmer nemožné 😒

esterba
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
seahorse27
31. okt 2015

@romulik1986 Momentalne je takto vakcina aj tak na SK nedostupna (farmafirmy ju vyvazaju do Nemecka a pod., kde je po nej velky dopyt a firmy na tom ryzuju lepsie ako u nas), takze toto ockonaie budete mat pravdepodobe chtiac-nechtiac aj tak odlozene...ak teda vasa dr. nema urobene zasoby.

prevenar
31. okt 2015

@romulik1986 realne informacie o ockovani najdes tu > https://www.modrykonik.sk/group/1799/

zita19
31. okt 2015

@prevenar realne?

romulik1986
autor
31. okt 2015

😣😣😣Och...Zle ste ma pochopili...Dcerka ma vsetky povinne ockovania a urcite DAM aj MMR,len sa bojim,ci nema predsa len oslabenu imunitu a vtedy sa ockovanie neodporuca alebo sa tusim odklada...Chcela som len vediet,ci nemate skusenosti...Ci ju vlastne aj zaockuju kvoli tomu upchatemu nosu...Viac vediet nepotrebujem

romulik1986
autor
31. okt 2015

Alebo alergiu na nieco...Pediatricka mi neveri,ze to ma kvoli zubom...Ze to s tym nema nic spolocne...Preto sa pytam...

seahorse27
31. okt 2015

@romulik1986 Pred ockovanim ju hadam dr. vysetri, nie? Nemoze mat upchaty nos zo sucheho vzduchu? Nezda sa mi, ze by to mala zo zubov. Ak to pretrvava uz dlhsie, tak sa pytaj na alergo...Nasa dr. by urcite neockovala dieta s upchatym nosom - teda ak by realne malo upchaty nos resp. nadchu u nej v ambulancii.

jeennyv
31. okt 2015

@romulik1986 ja pokial viem, ako pises, ze dieta chore alebo po chorobe by sa ockovat nemalo...ak problemy s nostekom alebo nejake podobne pretrvavaju, ja by som to presetrila a hladala riesenie....inak zo zubov moze byt velmi vela problemov....ja mam tiez casto upchaty nos mam alergiu na prach a rozotoce, to je vsade...tiez mi na to prisli na alergo...pre svoj pokoj skus...

esterba
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
romulik1986
autor
31. okt 2015

@seahorse27 Pouzivame zvlhcovac vzduchu a ma matrac vo vyvysenej polohe...A k doktorke sa nevyjadrujem,lebo rozmyslam nad zmenou,lebo jej uz dala raz ATB bez toho,aby jej nejake vysetrenia urobila...A dost bola kvoli tomu zhrozena aj kardiologicka aj pneumologicka,ze uplne zbytocne jej to kvoli soplu davala
@jeennyv Praveze nas doktorka stale posiela niekam a nikde nic nezistia...Malu to iba zbytocne stresuje
@esterba Nosik jej cistim stale physiomerom,lenze ma ten nos upchaty len v noci a potom sa pred doktorkou citim ako blbec,ked ho pri nej nema upchaty

jeennyv
31. okt 2015

@romulik1986 v tomto ta plno chapem, mna aj v mojom veku mam 24 lekari neskutocne stresuju a to nevravim o tom, ked som bola mala aky to bol pre mna horor, ale dnes to je take vseliake a ine aj tie lieky a vsetko... ved sama vies, ze radsej nic nezanedbas, ale moze byt ze ju nieco v tom nosteku drazdi, a inak skus patrat aj po alergiach v rodine...

esterba
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
romulik1986
autor
31. okt 2015

@jeennyv Moj brat je alergik na roztoce...Ved to je to,ze nechcem ju stale tahat po doktoroch,ake nechcem ani nic zanedbat a potom si to vycitat
@esterba Ako keby tam mala soplik,sem tam aj tak zachrapci...Rano po prebudeni to este tak 15 minut trva,ale potom to prejde...Teraz nam idu dalsie 3 zuby,tak ja uz som tak zufala,ze naozaj neviem,co robit...A ani neviem ako dlho sa to ockovanie moze odkladat...Zase to nechcem presvihnut

jeennyv
31. okt 2015

@romulik1986 ak sa u vas v rodine prejavila alergia ci ma problemy s nosom kludne to moze byt zdenene a mat to tvoja mala, lebo nededime len priamo ale aj cez generacie atd.... cize ak sa vyskytla alergia kludne to moze byt to......

esterba
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
seahorse27
31. okt 2015

@romulik1986 Na ORL vysetreni ste uz boli? Nema zvacsenu nosnu mandlu?

romulik1986
autor
31. okt 2015

@esterba Nebudi a parkrat sa stalo,ze mala pootvorenu pusinu,ale ORL v poriadku
@seahorse27 ORL ma v poriadku a aj nosnu mandlu...To nas tam doktorka hneď poslala

silvia44
31. okt 2015

Ja by som to ockovanie odlozila pokial si budete ista co jej naozaj vlastne je. Ja som odlozila synovi prave pre jeho alergiu. Dceru som dala nacas, ale synovi to gastro neodporucila.

romulik1986
autor
31. okt 2015

@silvia44 A ako dlho sa moze odkladat?Toho sa aj bojim,aby sme to dlho neodkladali...A preto chcem skusit este imunoalergologa a ak by nic nezistili,tak to musi mat zo zubov a dam ju zaockovat...

silvia44
31. okt 2015

No moja pediatricka sa nevyjadrila dokedy sa moze odkladat, jednoducho som jej povedala ze odkladame a hotovo, akceptovala to. Moj syn ma alergiu na mliecnu bielkovinu a zevraj z nej deti vyrastu. Ked bude ok dam zaockovat, ale kedy netusim. Nikto nevidi do imunitneho systemu dietata a nevie ako telo zareaguje a to nechcem riskovat, kedze viem, ze imunita u mojho syna nieje 100%.

esterba
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
janage
31. okt 2015

@romulik1986 no, ale aj na imuno sa Ti môže stať, že výsledky budú na 1 a dieťa na nemocnicu - mne sa to stalo pri 1. ,a pri 2. ani nehovorím čo sme preskákali a výsledky na papieri OK a dieťa na hospitalizáciu. Treba si vybrať lekára, ktorému budete dôverovať a riadiť sa jeho radami.

romulik1986
autor
31. okt 2015

@esterba Lenze ja jej nemam,co odsat,lebo nic nejde...Uz som si na to zvykla,ze ten upchaty nos ma a nebyt toho ockovania,tiez to neriesim

romulik1986
autor
31. okt 2015

@janage No uz nas poslala doktorka aj na urgent,aby nas hospitalizovali a tam ju vysmiali,ze zo soplom sa lezat nechodi,ze ma porobit normalne vsetky testy...Takze asi tak...Am mi povedzte,komu mam verit,ked dvaja doktori povedia,ze neexistuje,ze to ma zo zubov a traja povedia,ze je pravdepodobne,ze to z toho ma,lebo prerezavanie zle zvlada...

brisilda
31. okt 2015

ak ju chces dat silou mocou zaockovat tak ju daj ale ak ma dieta coilen soplik je jedno z coho tak sa ockovanie neodporuca .................. citala si si prib. letak ? Ja mam skusenost kedy mi doktorka "chcela" musela podla zakona zaockovat dieta aj napriek tomu , ze som mu davala robit vysetrenia na streptokoka , tyzden predtym mal kliesta a zdurene uzliny ........... v karte je zaznam o odmietnuti ockovania a 2 dni na to nam potvrdili zapal stredneho ucha ktory bol bezpriznakov a zistili ho cisto nahodne .....liecili sme to cca 2 mesiace . Tie papiere mam pre istotu skopirovane aby sa zahadne nestratili . Co by bolo ak by v ten den dostal vakcinu si nechcem predstavit 😔 Doktorka je v tomto velmi opatrna a po zlych skusenostiach trva na prelieceni dietata mesiac aby ho bola ochotna zaockovat ... zatial nam ockovanie uz nepripomina

romulik1986
autor
31. okt 2015

@brisilda Ale nechcem ju dat zaockovat silou mocou,preto chcem zistit,ci tam nie je nieco skryte,aby som to nelutovala...Ale aj ked bude mat imuno v poriadku,taj uz naozaj neviem kde mám patrat...

esterba
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
brisilda
31. okt 2015

@romulik1986 ja osobne by som toto ockovanie nedavala vobec ... no ak uz ,tak rozhodne nie v tomto obdobi . Posilnite imunitu otuzovanim a vyssim prijmom ovocia a zeleniny / mozno sa zbavite soplikov / nehladaj nieco tam kde nieje 🙂 ........ neviem v akom ste veku ale ak vam idu zubky tak sa jedna asi o cca 15-18 mes. dieta ....s ockovanim mate cas do 3 r. 😉 neujde vam ak ho skutocne chcete

romulik1986
autor
31. okt 2015

Odsavackou na vysavac