Očkovanie proti osýpkam, príušniciam, ružienke

lunedi
15. feb 2016

Mám otázku...

Absolvovali sme povinné očkovania. Po 3.očkovaní Infarix a Prevenaru,rok absolútne zdravé dieťa mi zrazu chytilo totálne všetko ,čo šlo okolo.
Krvné testy odhalili nízke hodnoty IgM aj IgA.
Na základe toho som odmietla očkovanie mmr.
A teraz tá otázka. Mamičky ako znášali vaše neočkované deti tieto choroby?
Prosím reagovať len tých čo majú skúsenosti....tém očko-neočko som prečítala dosť. Takže nerada by som bola keby sa mi to tu zvrhlo do vojny!!! Díkičko...

mirkaaa80
15. feb 2016

@lunedi ake choroby myslis? Ci nechytili osypky,mumps alebo rubeolu?

bonaqa2013
15. feb 2016

však tieto choroby už ani nie sú....

mirkaaa80
15. feb 2016

@bonaqa2013 no len cakam kedy sa zapoji adsumus, aby ta presviedcala o opaku 😉

lunedi
autor
15. feb 2016

@bonaqa2013 no rátam s tým do budúcna....a ktovie cestujeme aj my.

mirkaaa80
15. feb 2016

@lunedi mna to totiz tiez zaujima, my zatial nemame tiez mmrko

lunedi
autor
15. feb 2016

Písala som tu správu kfe sa stratila?

lunedi
autor
15. feb 2016

Písala som už raz a zmizlo mi to tak teraz v skratke 😊
Byvame v lokalite kde sa vyskytuje zltacka. Takze pred nastupom do skolky by som skor zvazovala ockoproti zltacke. Kedze ma znizenu imunitu nechcem ockovat viac veci v kratkej dobe....ak vobec budem ockovat proti zltacke. Vsetko zavisi od krvnych vysledkoch,co bude nove za 5 nesiacov.

lunedi
autor
15. feb 2016

@mirkaaa80 adsumus,no ona je presvedciva a vytrvala 😊 no mna netreba presviedcat.

lunedi
autor
15. feb 2016

@mirkaaa80 predpokladam ze zdrave neockovane dieta by sa vedelo vysporiadat s tymito chorobami relativne bez vacsich komplikacii. No mam obavy ako to znasaju deticky so znizenou imunitou. 😯

severanka90
15. feb 2016

@lunedi mozno od veci, ale prispejem. Ja som mala vsetky tri tieto choroby v detstve - pred 30timi rokmi, mali sme ich skoro polovica triedy a ziadne trvale nasledky. Len co viem dvaja spoluziaci su po prekonani mumsu neplodni. Z osypok a ruzienky sme sa vylyzali rad dva. Moje tri deti su uz zaockovane, ale vobec sa mi ta MMR vakcina "nepozdava". Ale uz len dufam, ze nebudu ziadne neziaduce ucinky. Myslim ze tieto tri choroby by imunitny system mohol zvladnut aj bez ockovania.
A asi vela mamiciek sa nenajde co to ich deticky prekonali niekedy par rokov dozadu, vsak tie choroby uz pomaly "neexistuju".

lunedi
autor
15. feb 2016

@severanka90 no ved toho sa vojim hlavne toho mumpsu. Aj muz ho mal ako dieta,nastastie bez komplikacii ale ta neplodnost ma strasi 😯
Aj ja som o vakcine priorix pocula-citala rozne info a dezinfo ,az som sa v tom totalne stratila 😁
Ale nechcela som riskovat zdravie maleho,kedze ako pisem- rok totalne zdrave dieta,bez jedineho soplika. Po 3 ockovani vsetko v tahu.....nepisem ze je to kvoli ockovaniu ale uprimne,ani to nevylucujem. Dr. Povedia ze dieta ostalo po roku viac v kolektive....ale pravda nas pripad to nebol. Boli sme od narodenia synceka prestahovani v novom byte,kde som nikoho ani po roku nepoznala,takze dieta malo stale ten isty okruh ludi okolo seba ako do 1 roku.

lunedi
autor
15. feb 2016

@severanka90 a tiez sa ciastocne uistujem ze tieto choroby tu niesu....ale vytratil sa aj cierny kasel-a nedavno sa zas objavil.

lenkasz
15. feb 2016

Aj ja som.zvedava..my sme tiez.mmr neockovali..

evittam
16. feb 2016

@severanka90 Nebojte sa - fundovaná dáma sa určite pridá so svojimi linkami na všetky tie "hrozné" choroby. Ale nie - len ako píšeš o tých dvoch spolužiakoch so ZŠ - to vedia na 100%, že sú neplodní po 30 rokoch lebo prekonali mumps? Nakoľko čo som o tom čítala, tak je to pravdepodobné ak dostane chlapec mumps po 11.roku života, ale neplodnosť spôsobuje množstvo iných faktorov - rôzne infekcie, alkohol, cigarety, stres,virózy, pesticídy, lieky,.....

severanka90
16. feb 2016

@evittam ti dvaja chalani sa vyjadrili na stretavke, ze nemaju deti lebo prekonali mumps v detstve, ale ked som o tom citala tak ked to dieta spravne "vylezi" hned na zaciatku tak to nemusi zasiahnut ziadne ine zlazy okrem tych priusnych.
Ale stale zastam nazor, zw MMR narobi casto viac zla ako toho pozitivneho. A kedze tie choroby uz pomaly vymizli, nezda sa mi taka zivotu dolezita.

evittam
16. feb 2016

@severanka90 Aha, čiže iba ich názor - ničím nepodložený...... 😉 My neočkujeme vôbec. 🙂

severanka90
16. feb 2016

@lunedi vo casom pripade bude asi radsej mmr neockovat, kedze uz teraz ma tvoj syn slabu imunitu,ked mu supnu naraz tri choroby, aj ked oslabene, nemusi to zvladnut. Mne sa len nepaci preco neponuknu inu variantu ockovania, napr.neskor,alebo jednotlive choroby zvlast a postupne. Ale to by asi bolo "drahe".

severanka90
16. feb 2016

@evittam podlozene to mali nejakymi vysetreniami, vraj z infekcie sa im prestali vyvijat nejake zlazy kde dozrievaju spermie...v zdravot.karte mali zaznam co prekonali. Ja si pamatam ako sme boli skoro cele dve triedy doma. Ja som lezala a potila sa a niektore decka sa vonku bicyklovali a hrce na krku. Takze ak ten zapal nechali dojst do stadia ked zasiahne aj semenniky moze zato ten mumps,resp. ich rodicia, ze decko nechali neliecene.

moon1979
16. feb 2016

@lunedi môj muž v detstve prekonal úplne všetky bežné detské infekčné ochorenia, proti ktorým dnes očkujú (čiže aj tie, čo sú dnes v MMR) ... žije, je zdravý, ma silný imunitný systém - má problém aj bežný sopel chytiť 🙂

prevenar
16. feb 2016

@lunedi

- rozvrat imunitneho systemu po ockovani je pomerne bezny ukaz. (zial ^^)
- priebeh chorob je absolutne individualny a s ockovanim nema nic spolocne. v skupine o rizikach ockovania mame dost neockovanych surodencov ..jeden mal lahky, druhy horsi priebeh - napriklad ovcich kiahni , verim ,ze sa to tyka akehokolvek ochorenia.
- skusenosti realnych ludi najdes tu - https://www.modrykonik.sk/group/1799/

@severanka90 hmm.. ja som prekonal mumps a zhruba vsetci kamarati ktorych mam . vsetci su urcite plodni 😉 neplodnost sposobena mumpsom je oblubeny "strasiak" , ale v reali je to enormne zriedkava vec. stretnut 2ch takto postihnutych ludi na jednom mieste je sanca ako vyhrat prve miesto v lotte 😉

severanka90
16. feb 2016

@prevenar tak vies, ja im do guli nevidim, takze ked su presvedceni, ze ich neplodnost sposobil mumps dalej to neskumam. A ako som napisala, ked to dieta spravne "nevylezi" aj bezna chripka moze byt smrtelna.
....a teda verim, ze raz aj v tom lote vyhram, ked uz mam stastie na tych "neplodnych" 😊

prevenar
16. feb 2016

@severanka90 hehe , ved jasne 🙂 ked su o tom presvedceni, tak ja im to ( a ani nikomu ) neberiem a ani to nijako nespochybnujem. len vravim ,ze 2ja taky ludia na jednom mieste je temer "zazrak" , kedze aj jeden je hyper zriedkavost 😀

musi byt splnenych strasne vela veci ..

1) clovek musi dostat mumps ( nie moc caste)
2) zaroven musi dostat zapal semenikov ( velmi velmi zriedkave) - vo vacsine pripadov sa zapali len jeden semenik - co nemoze sposobit neplodnost.
3) cize musi dostat zapal oboch semenikov (hyper zriedkave)
4) aj obojstranny zapal semmenikov este nemusi nutne vyustit v neplodnost - ked hej , tak to sa uz zrejme bavime o pocte pripadov, ktore spocitas na jednej ruke v ramci celej krajiny v ramci mozno 10 rokov ? 😵

hovorim , si vyslovene pozehnana 😀 podaj si zreb !

smrtelne za nestastnych podmienok moze byt zial vselico ^^ ..ved samotny virus zivota ma 100% umrtnost 😉 v kazdom pripade najnebezpecnejsie , nasmrtelnejsie s cim sa moze stretnut drviva vacsina z nas je cesta autom. sanca umriet / tazko sa zranit v aute je astronomicka oproti akemukolvek ochoreniu. rocne na SK cestach zomrie cca 240 ludi a niekolkonasobok je dozivotne zmrzacenych. kazdy jeden rok . ^^ je pre mna zahadou , ze preco ludia nemaju panicky strach ulozit dieta do auta - zrejme na to nie je tolko reklamy , ako na vakciny ? ^^

severanka90
16. feb 2016

No pobavil si ma ☺ ..ale beriem na vedomie.
Deti mam uz zaockovane, chvalabohu bez nasledkov, dufam ze budu aj plodne, vozim ich zasadne na bicykli, MHD alebo peso a loto mam tiez podane, takze uz ma cakaju len same pozitiva a socialne istoty 😁😁

prevenar
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
severanka90
16. feb 2016

@prevenar neboj, Ficka volit nebudem, nepaci sa mi ako chlap 😀 , aj ked za plyn mne vratil az 45€.
Vakciny "zadarmo" ma tiez moc neohuria, radsej by som si priplatila za jednozlozkove, kde by si rodic mohol rozhodnut, ktorej choroby sa obava, plus nejaky individualny plan ockovania, kde by sa k detom pristupovalo individualne podla zdravot.stavu, nie len podla veku.

aristka
17. feb 2016

@evittam
@severanka90 to.ze je niekto neplodny po mumse vie uplne jednoducho ...mali pri tejto chorobe zapalene testes ...a kedze tie vajcia navru a bolia jak slak .tak si to urcite pamataju alebo to maju v karte a co sa deje pri tomto zapale .dochadza k dekstrukcii a zuzenie az znepriechodneniu semenovodou .kedy spermia nemoze pokracovat vo svojej ceste za vajickom ...take odbornicky na ocko by to mali vediet
@prevenar no ty mas dieta .takze sa ti super mudruje o neplodnosti druhych .ze ...inak neplodnost u muzov je percentualne na dost vysokej urovni oproti zenam ...bolo by zaujimave kolko je po mumsovych ...ale ty vies .ze ako safranu .asi robis anketu ...ja si dovolim povedat .ze je ich omnoho viac...

evittam
17. feb 2016

@aristka Určite za neplodnosť všetkých mužov môže mumps to je viac než jasné a hlavne u tých, ktorí boli na to aj očkovaní a aj tak ho dostali.

aristka
17. feb 2016

@evittam no treba pobehat urologie .tam si robia statistiky ....ale zavery .ze ich je ako safranu by som nepovedala ....inak dolozis mi nejak je ockovanci mali testitidu z mumsu ...ja osobne som zazila len pourazove z fotbalu u mladych muzov ...takze budem rada ak aj v moznej buducnosti dolozis niecim svoje tvrdenie....inak aj ockovani hokejisti do tyzdna od prvych klin.priznakov hrali spat na lade ...cim to bude .ze nemali horsi priebeh .kedze to nemali v detstve ako pise av..mali mat vsetky mozne komplikacie ...a nemali ani teplotu....bolo to jednoducho stastie...

mm2008
17. feb 2016

tak prispejem - môj brat prekonal mumps ako dieťa - výsledok- dve zdravé dcéry.. môj otec prekonal mumps ako dospelý - výsledok - minimálne jedno dieťa ešte po mumpse, ak nie aj dve (neviem, čiho mal predo mnou alebo až po mne a pred mladším bratom...), .. takže neplodnosť? možno áno,ale asi tam boli aj iné komplikácie. Moje deti - starší syn očkovaný na všetko možné, aj nepovinné.. a mladší syn - očkovaný iba povinné okrem MMR ... tak uvidíme, či prinesie život...

evittam
17. feb 2016

@aristka Nie nebolo to šťastie ale imunita. Ale nejdem sa tu hádať ani diskutovať s tak fundovanou a odbornou zdravotníčkou na všetko a hlavne na očkovanie ako si ty.....Je to totiž zbytočné. 😉
Je len vždy zaujímavé, že už keď niekto dostane chorobu, na ktorú je očkovaný (čo je tiež normálne) tak ak má dobrú imunitu a zvládne to dobre tak sa to pripisuje očkovaniu....Ale je to jasné a úplne jednoduché.