Prekonali ste niekto chorobu, proti ktorej sa očkuje?

viliatko
6. apr 2010

Ahojte, ja viem, ze o ockovani sa tu hovori na viacerych miestach, toto nema byt diskusia o zmysle ockovania, ale skusenosti a fakty o jednotlivych chorobach. Zaver si urobi kazdy sam.
Mna by zaujimalo, ci ste vy, alebo vase deti, pripadne niekto iny z blizkeho okolia prekonali nejaku z chorob, proti ktorej sa ockuje (ci uz povinne alebo dobrovolne). Bolo by to podla mna zaujimave porovnanie, ci ste ochoreli ockovani, alebo neockovani a s akym priebehom, pripadne nasledkami.
Zacnem tym, ze moja teta sa ako ockovane 2rocne dieta musela liecit na TBC, nakolko babka ju mala vtedy aktivnu. No z dospelych ockovanych sa v rodine nikto nenakazil.

latvia
6. apr 2010

viliatko, ja len trosku poopravim, ze ockovanie nechrani uplne proti danym ochoreniam....napr. TBC ockovanie nechrani pred plucnou nakazou, ale pred tazkymi formami, najma kostnej tuberkuloze, ktora sa velmi tazko da vyliecit, vacsinou je smrtelna...

murinka
6. apr 2010

ako vela ludi tak aj moj otec bol ockovany proti chripke a aj na nu ochorel-a zo dna na den sa z neho staval doslova mrzak.nikto nevedel co je to za choroba ani to z coho vznikla 😒 nakoniec sa potvrdilo ze dostal reumu z ockovania ☹

murinka
6. apr 2010

a este dodam ze to potvrdil nie jeden lekar

blovitc120
6. apr 2010

ja chrípka a osýpky

maca793
6. apr 2010

chrípka a ja deti

maca793
6. apr 2010

no neviem či nás to chráni, ale deti bývajú často choré aj napriek očkovaniu. a hlavne malá. tá je za posledný mesiac už 2 krát chorá a 2x za sebou berie antibiotiká. je liečená aj na imumogii, berie lieky na imunitu ale nič nepomáha. tak neviem či je to vôbec potrebné dať sa očkovať. ☹

jaroe
6. apr 2010

manzel mal osypky, rocnik 80 tusim sa uz ockovalo proti nim. Priebeh lahky

bets
6. apr 2010

moja dcera mala asi mumps. ale neviem iste. boli sme na infekcnom a nechapali, doktorka hovorila, ze mumps uz nemali 20 rokov. tak sa dcere robili rozne odbery a nebolo to 100% preukazane, niektore vysledky ukazovali, ze by to mohol byt mumps, ale tusim to slo aj na virologiu a tam sa to nepotvrilo. opuch slinnych zliaz sam od seba odznel a doteraz netusime, co to skutocne bolo...

blovitc120
6. apr 2010

Jaroe, osypky sa ockuju tusim od 1969, takze manzel isto bol ockovany

frisbee
6. apr 2010

Ja ako dieťa čierny kašel,skoro som umrela,doteraz si na to pamätám,ako mi bolo zle..vtedy sa ešte neočkovalo.

blovitc120
6. apr 2010

Frisbee, proti ciernemu kaslu sa povinne ockuje asi od r. 1959, ty si starsia? Sorry, ak je to nevhodna otazka

latvia
6. apr 2010

ja som mala mumps aj osypky 🙂

alca85
6. apr 2010

ja som mala ťažký priebeh mumpsu a od vtedy nepočujem na jedno ucho (vtedy ešte očko nebolo)

trixi
6. apr 2010

ja mumps, osypky (blby priebeh) - vtedy sa neockovalo. Moj otec tento rok ockovany proti chripke-2 x dostal po ockovani chripku. Lekar povedal, ze vdaka ockovaniu mal lahsi priebeh ochorenia. Susedov syn rotavirus-nebol ockovany, 2 x za sebou v nemocke na infuzkach, osypky - neockovany. Dnes tvrdi, ze lutuje, ze ho nedala zaockovat aj proti rotavirom aj proti osypkam.

zelmirka1
6. apr 2010

ja som prekonala mums aj osypky a vraj som bola ockovana, ale mala som to neskor nie ako uplne male dieta co je horsi priebeh ale zvladla som to normalka a mam aspon dozivotnu imunitu, co sa po ockovani povedat urcite neda.

silvia_pp
6. apr 2010

dcéra bola očkovaná proti pneumokokom a po očkovaní sme sa pol roka trápili opakovanými zápalmi dýchacich ciest a zápalom stredného ucha, našťastie je to dnes bez následkov...

latvia
7. apr 2010

silvia a vo vyteroch nasli stale pneumokoka?

trixi
7. apr 2010

Matko ockovany proti pneumokokom, pred mesiacom z vyteru nosteka potvrdeny stafilokok pneumonie (pneumokok), podla dokiny, vdaka, ze je zaockovany, inak by narobil "paseku", okrem toho neplechu robil zlaty stafylokok. To ze je ockovany, neznamena, ze toho bacila nedostane. ☹

maca793
7. apr 2010

trixi
máš pravdu, moja je očkovaná proti pneumokokom, a ked má sople ako teraz, vždy sa nájde niečo. teraz statylokok. a to je pravidelne každý mesiac, ked je chorá.

junovka
7. apr 2010

raz ma zaockovali na chripku a v jeden rok som ochorela na nu 2x.Odvtedy nikdy viac!

silvia_pp
7. apr 2010

latvia - stále pneumokok
nie som odporca očkovania,ale s očkovaním proti pneumokokom mám zlú skúsenosť, pretože pred očkovaním dcéra od narodenia nebola ani raz chorá a po očkovaní sa to na ňu zosypalo,detská lekárka to zhodnotila slovami,že proti čomu ju malo očkovanie uchrániť,tak to všetko dostala,oslabilo jej to imunitu,museli sme brať lieky aj na posilnenie imunity... ☹

blovitc120
7. apr 2010

silvia_pp, podobné skúsenosti majú aj moje kamarátky s deťmi očkovanými proti pneumokokom, jednej syn dokonca dostal ako trojmesačný pneumokokový zápal pľúc pár dní po očkovaní a dr. na imunológii im vyslovene zakázala doočkovať (pre nich ešte neboli povinné). odvtedy je stále chorý. naša detská dr. pneumokoky vôbec neodporúčala (kým neboli povinné), ak, tak až po 2. roku života najskôr.

silvia_pp
7. apr 2010

ja som ju dala zaočkovať,keď to nebolo povinné,šla do kolektívu,tak sme sa rozhodli dať ju zaočkovať,už by som to nikdy nespravila...keď si predstavím,že teraz musím dať zaočkovať svoju trojmesačnú dcéru povinne,tak mi nieje všetko jedno... staršia má odvtedy pravidelne sopel a kašel,ale už to nie je také dramatické ako ten pol rok po očkovaní a už nás pri tom nesprevádza zápal stredného ucha...

latvia
7. apr 2010

silvia, to ti verim ze mas strach 😒 ja som dala svojho syna zaockovat dobrovolne, zatial nemal ziadne problemy od narodenia...uvidime ci to tak aj ostane

daducha
8. apr 2010

Ahoj,

ja aj brat sme mali mumps, ockovani sme neboli,priebeh v pohode, jedine co si pamätam bola hnusna smradlava mast,ktora sa zohrievala v konzerve a davala tepla na vatu a potom za usi.Sme rocnik 1978 a 1979.Mamina mala cierny kasel ako dieta,je rocnik 1953,neviem ci bola ockovana.

pavlina33
8. apr 2010

ja som mala mumps aj osypky, som rocnik 1975 a neviem, ci som bola ockovana alebo nie.

blovitc120
8. apr 2010

Pavlina, osypky si mala ockovane, mumps nie, ja som 1976, tak to podľa seba súdim.

viliatko
autor
8. apr 2010

sesternica (r 85) prekonala mumps, jej mama vravi, ze ockovana nebola, a ze to chvilu vyzeralo, ze pojde do nemocnice, ale nakoniec to zvladli aj doma a bez nasledkov.

maroli
2. jan 2011

moj bratranec (1982)mal cierny kasel.Ja (1984)rubeolu.

ataz
12. máj 2013

ja som mala v 2r. rubeolu ( rok-dva na to myslím, začali očkovanie), sesternica mumps- tiež pred začatím vakcinácie.
V r.2008 sa mi narodil druhý syn. V tom období bolo dosť detí v nemocnici s pneumokok. ochoreniami. Takže dali sme očkovať oboch synov. Rok na to, môj starší(vtedy 3,5r) syn skončil v nemocnici s rotavírusovou hnačkou- ťažký priebeh - dali sme očkovať len mladšieho ☹ Možno by ju chytil aj tak, ale možno by nemala taký priebeh aký mala ☹
Mladší syn nechytil od brata nič...my s manželom pár dní po ňom...všetko má svoje plusy aj mínusy..a takto je to aj s očkovaním.