Prekonali ste niekto chorobu, proti ktorej sa očkuje?

viliatko
6. apr 2010

Ahojte, ja viem, ze o ockovani sa tu hovori na viacerych miestach, toto nema byt diskusia o zmysle ockovania, ale skusenosti a fakty o jednotlivych chorobach. Zaver si urobi kazdy sam.
Mna by zaujimalo, ci ste vy, alebo vase deti, pripadne niekto iny z blizkeho okolia prekonali nejaku z chorob, proti ktorej sa ockuje (ci uz povinne alebo dobrovolne). Bolo by to podla mna zaujimave porovnanie, ci ste ochoreli ockovani, alebo neockovani a s akym priebehom, pripadne nasledkami.
Zacnem tym, ze moja teta sa ako ockovane 2rocne dieta musela liecit na TBC, nakolko babka ju mala vtedy aktivnu. No z dospelych ockovanych sa v rodine nikto nenakazil.

vroni
15. máj 2013

ja som mala plny program, osypky, mums aj rubeolu a tento rok potesil cierny kasel (napriek ockovaniu). Mala mala ovcie kiahne a rotavirus, rubeola im sice kruzila po skole, ale nedostala ju (nie je ockovana)

ewca
15. máj 2013

ja som ako ockovana mala mumps, brat tiez dokonca 2x...moja dcera je ockovana hexa, prevenarom, tbc...mmr uz nie... zatial nemal ani jedno z ochoreni ci uz bola alebo nebola ockovana... ale zatial ma len 27 mesiacov...

zuzkap2
15. máj 2013

ja som mala ako dieta mumps,kiahne a pred 13-timi rokmi rubeolu

winka99
15. máj 2013

ja som nic take neprekonala, len chcem reagovat na kocky na predchadzajucej strane ...mam prave opacnu skusenost s pneumokokmi...ja aj manzel sme boli strasne chori, teploty vysoke, nadcha, kasel a syn to od nas nechytil vobec a bol s nami nonstop v kontakte, bol po ockovani na pneumokoky par mesiacov...mozno to s tym nesuvisi, ani vlasne neviem co nam bolo, ci chripka, alebo nieco ine, ale nechce sa mi verit ze by 4 rocne dieta sa od nas nenakazilo, ked v skolke chyti kazdu nadchu

severankasr
15. máj 2013

napriek ockovaniu kiahne v tehotenstve, rubeolu, osypky ako dieta.

trish31
15. máj 2013

@viliatko na kiahne

miliharmi
15. máj 2013

Jako dvouletá jsem měla spalničky (osypky), nebyla jsem proti nim očkovaná. Zarděnky a plané neštovice někdy v dětském věku, taky bez očkování. Jsem ročník 1968. Moje děti měli jen plané neštovice, poněkud se obávám, že by moji dospělí synové mohli nyní chytit příušnice, když jim mmr očkování nejspíš zabránilo prodělat je v mnohem příhodnějším a bezpečnějším dětském věku, doufám, že se jim to vyhne, stejně jako spalničky, proti kterým dostali v ranném dětství očkování, které je už nyní pravděpodobně nechrání.

prevenar
15. máj 2013

ovcie kiahne , mumps 😵 ..na nestiastie mnohych podnikavcov s vakcinami ..som prezil 😀

denisask
30. máj 2013

Potrebujem zistiť, či narodený v roku 1975 boli zaočkovaný proti rubeole - ružienkep, a proti osýpkam. Či som tieto choroby prekonala si nepamätám. Do zdravotnej kart y sa nah Dliadnuť nedá. Pamätáte si niekto na tieto očkovania, prosím?Diky. 🙂

kubuliatko
3. jún 2013

zaujimava tema

ewca
3. jún 2013

ja aj brat sme aj napriek ockovaniu mali mumps, brat dokonca 2x

andrea_l
2. jan 2014

@denisask Proti osýpkam od roku 1969 a proti rubeole od 1982. Tiež som ročník 1975 a prekonala som mumps, rubeolu aj osýpky. Mumps a osýpky v pohode a rubeolu ani neviem, kedy som mala, našli mi len protilátky, vraj po prekonanej rubeole.