Vedľajšie príznaky po mumps, rubeole a osýpky vakcíne

edvelyn
25. dec 2014

Prosím len mamičky, ktoré maju so svojimi detičkami toto očkovanie za sebou.nechcem vediet žiadne extremne vedlajsie ucinky.chcem vediet ci po tomto ockovani malo vase dieta zhorsený spanok a bolo viac placlive.a ci to casom preslo!?..dakujem

sissmiss
7. jan 2015

@veriiii moj priklad nebol o umelom mlieku ale o materskom mlieku. Miestni zastancovia ockovania, menovat nebudem, sa ohanali tym ze neockujuce dojciace matky trovia svoje deti hlinikom a tam im to nevadi ale vakcinu nechcu. Chemia vsak hovori inak, ked budem mat cas pozriem tie percenta.
A ten gen na autizmus co pisala na predch.strane @katy2 nevies nahodou? Uz sa mi neozvala...

veriiii
7. jan 2015

@sissmiss aj materske mlieko obsahuje hlinik, ale ovela menej ako umele..vsetko obsahuje hlinik☹ k tym genom, nejde le o jeden gen, vedci doteraz identifikovalo viacero..tvoja prednasajuca z biologie by mohla vediet, vyzera to tak,ze okolo autizmu ma nastudovane..

sissmiss
7. jan 2015

@veriiii tak to sa musim spytat, pretoze je sice co sa tyka autizmu odbornicka, hlavne teda ma dlhorocnu prax, nie ze len nastudovane, ale o konkretnych genoch pri autizme nic nehovorila, zato pri vvch ano, konkretne. Co sa tyka mm a um, kedze si napisala "pouzijem tvoj priklad" a pisala si o um kdezto ja o mm, povazovala som za potrebne upozornit ze to nebol moj priklad.

veriiii
7. jan 2015

@sissmiss a co studujes teda?uz som sa spytala,ale neodpovedala si..ano,zle som precitala..

sissmiss
7. jan 2015

@veriiii nic suvisiace s ockovanim(co by vlastne mohlo byt okrem chemie asi vsetko, aj medicina 😀 ale nie, nic take co by akokolvek suviselo). A ten pritomny cas je vydedukovany.

veriiii
7. jan 2015

@sissmiss no dobre,tak co si studovala-v minulosti?nieco to muselo suviset so zdravotnictvom teda,ked ste mali biologiu,nie?

sissmiss
7. jan 2015

@veriiii necham si to pre seba a nestudovala som len biolu. Ale moje vzdelanie je tu naozaj uplne irelevantne. Mne je napr.jedno co studovala @katy2 len ma zaujima ktory je to ten gen ktory ona pozna ako zodpovedny za autizmus. Ak napisala ze je znamy, zrejme ho z voleja pozna, pripadne zdroj odkial cerpala je jej znamy, nemusi teraz cela pereput hladat nazov genu. Fakt som cakala ze ked to sem @katy2 napise tak rezolutne, ze gen ktory je zodpovedny za autizmus je znamy, tak vie o com pise.

katy2
10. jan 2015

@sissmiss genomove studie odhalili geny, ktore urcuju predispoziciu k autizmu... Su to geny na 2., 7., 15., 16. a 17. autozome.... Tym nechcem povedat, ze autizmus je cisto zalozeny na genetickej poruche ale vzdy ide o poruchy pocas prenatalneho vyvoja... preto pisem, ze ockovanie ako aj niektore virusy a pod su LEN spustacom niecoho, co je uz dane....

sissmiss
10. jan 2015

@katy2 vdaka, poprosim este zdroj, google mi nevyhadzuje veru nic, asi zle hladam 😒

2861994
7. feb 2018

Ahojte mamičky môžme mať po očkovani proti osipkam mumsu už teploty na druhy deň či nie ????