Zelené pleso - počasie 1. jún

malulienka
29. apr 2024

Ahojte
Otázka pre tých, ktorí majú skúsenosti reálne.Aké býva počasie v tomto období na Zelenom plese? Ako sa obliecť?
Býva tam ešte sneh?

vanilkovazmrzka
29. apr 2024

Pred par rokmi v maji este sneh bol. Teraz s tymto divoko premenlivym pocasim tazko povedat… treba si overit par dni pred odchodom.

la_dolce_vita
29. apr 2024

Presne tak, treba pozriet par dni vopred. Kazdopadne je dobre mat nieco teplejsie v ruksaku, prip dalsie suche tricko. V juni vie byt teplo, ale aj chladno. Chodim pravidelne v juni na niekolkodnovu turistiku a je to rozne. Teplejsia vetrovka, ale aj kratasy. Predpoved byva dost presna.

pribinak
29. apr 2024

Tatry čo sa týka počasia sú nevyspytateľné. Mizes ísť v kraťasoch a mizes ťahať bundu. Ideálne je fakt zisťovať pocasie pár dni vopred.

dixitka
29. apr 2024

Bola som tam 2x na konci mája. Prvý raz v tielku, spálili sme sa, sneh ani náhodou (iba semtam fliačik v tieni). Druhý raz sme boli naobliekaní (bunda, sveter, na hlave šatka - aj zimnú čiapku by som si dala, ale nemala som :D ). A boli úseky, kde sme po kolená zapadali do snehu (bol odmäk, ale sneh sa ešte nestihol roztopiť, takže sme šli po ňom a občas sme sa skrátka z ničoho nič preborili)

lakebabe
29. apr 2024

@malulienka zelené pleso zisti pred odchodom aktuálne, počasie je tam veľmi nestabilné už som tam na jar zažila sneh po kolená aj tenkú sofsthellku