3-týždňová dcérka vymýšľa na prsníku

hruska91
6. dec 2023

Ahojte dojčiace mamičky možno mi budete vedieť poradiť.
Trojtýždňová dcéra veľmi vymýšľa pri dojčení. Začne piť s normálne a po čase sa začne strašne na prsník zlostiť pusti ho má otvorené ústa aj keď mlieko ide krúti hlavou a vrie ska a potom ho znova vezme dvakrát potiahne znova krúti hlavou a vrie ska vrie ska nemá to konca. Tak jej skúsim dať druhý prsník tak trochu poťahá a potom sa zase začne zlostiť. Zo začiatku to vôbec nerobila robí to asi posledné 4 dni. Netuším kde je problém či ju bolí brucho alebo je niečo vadí ako to mám riešiť? Dojčím na požiadanie, bez perinky na ruke.

pribinak
6. dec 2023

Nemáš príliš silný tok mlieka? Lebo píšeš že nesaje a mlieko ti ide. Mize byt že máš príliš silný prúd a ona nestíha a preto sa hnevá

maryetta
6. dec 2023

Veru. Dojcenie je hotova veda.
Mozno sa mliecko ustalilo a zrazu jej nejde samo a musi sa naucit tahat-to ju hneva.
Alebo presne naopak. Ze je tak silny tok a ona nestiha prehltat a ju to hneva…
Alebo ze sa chce len pomojkat. Pocuckat na prsniku. Byt pri tvojom srdiecku a ono jej to tam tecie aj ked nehce.
Ak by ju bolelo brusko tak ju boli aj mimo dojcenie.

nevenka
6. dec 2023

@maryetta spravne, ale nase paradoxne, najviac bolelo brusko pri dojceni a tiez toto robili. Lebo sa zacali hybat crievka a nedalo sa im vykakat, vypukat, tak bol problem.
Alebo este, treba jej odgrgnut.

maryetta
6. dec 2023

@nevenka mojim prqve ze prsnik pomahal. Tym zevpapali a hybali sa crievka takmer vzdy sa pokakali prave na prsniku 😂 ale jasne. Kazde dieta je ine.
Moji si napr neodgrgli. Maaaaalo kedy. A az pri tretom som potom citala ze si vlastne dojcene dieta odgrgnut ani nemusi 🙈

mariesell
6. dec 2023

U nas to bol silny tok mlieka. Skus dojcit v lahu alebo v poloho pololezmo. Ak to pojde je to ono 🙂

basulaak
6. dec 2023

@hruska91 moj v 3. tyzdni chytil bojkot dojcenia a vyzeralo to ako ty opisujes. Pomohlo prestrihnut uzdicky. Tyzden bolo zhorsenie a potom sa rozpil a prisal krasne a problem uz nikdy nebol. Kojila som skoro 2 roky.

cukrovavata
6. dec 2023

@hruska91 Mam tiež 3tyzdnovu dcérku a robí to isté. Bola u nás aj laktacna poradkyňa,ale nepomohlo. Aj keď dodržiavam co vravela, dcéra sa pri kŕmení puci ,hnevá a plače. Tak bojujeme každé kŕmenie. Je to náročné.

kika193
6. dec 2023

podla mna zazivas strajk v dojceni, ja som mala to iste, od takych 5 tyzdnov dietata az do 6 mesiacov (hahah, smiech cez slzy, lebo to bolo velmi narocne obdobie). Problem bol aj v uzdicke.
Co mi pomohlo:
1. Zvysit tok mlieka, cize casto a stale dojcit, byt s dietatom v telesnom kontakte (skin to skin)
2. Krmit ho, ked je rozospate! vtedy tak velmi nevnima, kolko a co tecie. Takze hned jak sa zacne budit, ponuknut prsnik
3. nestriedat prsniky! ked sa raz prisaje a papa, nepokusaj osudy a nedavaj ho na druhu stranu
4. vo finale najviac pomohlo spolocne spanie
dovtedy som sa hompalala na fitlopte

Bola som totalne vystresovana, lebo sa nechcel ani dojcit, ani cievku, nieto este flasku. Nakoniec sa dojci doteraz a uz ma vyse troch rokov 🙂

Zavolaj laktacnu z mamily, dobre bude 🙂

kika193
6. dec 2023

este som si spomenula, ze nocne kojenie bolo v pohode, vtedy sa dobre najedol
S odsavanim mlieka to neprehanaj, lebo sa mozu prsia naliat, cim sa vytvara inhibicny hormon a tvorba mlieka sa zasa spomali...
Hlavne klud, dobre jedz, na tri dni sa usalas s dietatom v posteli (ak mas tu moznost) a vela spanku

hruska91
autor
6. dec 2023

@kika193 ako vyzerá spoločne spanie? Ja ju mám pri sebe v posteli ale v zavinovacke na noc

kika193
6. dec 2023

nooo, akoze neporadim tak velmi, lebo ja som s mojim zacala spavat bez zavinovania az okolo 5 mesiacov... bala som sa, ze ho pridusim prikryvkou