Bábätko odmieta jeden prsník

roselyn
12. sep 2013

Dobry den,

chcela by som sa Vas opytat ohladom dojcenia.

Dojcim moje teraz 4 tyzdenne babatko, a kedze po 2 tyzdnoch nepriberalo tak v NSP mi doporucili ho prikrmovat, ked vypije obsah oboch prsnikov. Doteraz to islo v poriadku.
Avsak posledne 2-3 dni nechce vziat jeden prsnik ani za nic. Place, skriabe, je nervozne a odmieta ho. Zatial, co druhy hned vezme.
Skusala som stlacat prsnik, ci je tam mlieko a je tam mlieko (akurat neviem ci dost), dokonca mi pripada velmi velky, davam aj teple obklady,sprchu i masaz a babatko ho vezme na chvilku, neprisaje sa mam pocit, lebo ho hned necha a zacne plac, atd.

Vobec nechapem, co sa stalo? Co sa deje? Mam ist s tym k lekarovi-gynekologovi?

Mozete mi nejako poradit? Nechcem to vzdat s dojcenim. A z jedneho prsnika sa nenaje, lebo hned si dava rucky do ust, tak ju vtedy dokrmim.

Dakujem za skore odpovede (rady, odporucania).

lusyke
12. sep 2013

Ahoj. Moja malá začala takto preferovať jeden prsník tiež asi okolo mesiaca. Vždy chcela len pravý a keď som jej núkala ľavý tak sa zlostila. Časom ju to prešlo a už chce aj ten druhý. Dojčím poležiačky a pomohlo aj to že keď leží ona na ľavom boku tak sa k nej nakloním s ľavým prsníkom. Takto som ju vlastne oklamala. Spočiatku to bolo trošku náročné ale teraz už stále dojčím tak a príde mi to normálne a malá si na to tak zvykla že keď ide papať tak sa stále otáča na ľavý bok hneď ako ju položím a otvára ústočká. Skús svoje bábätko tiež nejako oklamať aby si myslelo že mu ponúkaš ten prsník ktorý preferuje.

demonique
12. sep 2013

@roselyn Ahoj, skus sa opytat tu: www.mamila.sk , je to vyborna stranka o dojceni. alebo tam najdes aj zoznam laktacnych poradkyn v tom ktorom meste. Laktacnaurcite pomoze a poradi. a mozno nakoniec ani nebudes musiet dokrmovat 🙂

darlicka
12. sep 2013

Ahoj, mne maly robil to iste . Ja nestastna, ze preco mi nechce papat, ved uz by mal byt hladny. a on nechcel len z praveho, z laveho si dal 🙂 Nejaku chvilu som si musela pravy odsavat, co vobec nechcel, ale mojmu stacilo aj z jedneho. Potom som ho klamala ako lusyke a to celkom zabralo 🙂 Teraz mu to uz je nastastie jedno.

roselyn
autor
12. sep 2013

@lusyke no presne pravy prsnik chce a lavy ani za nic, a tiez dojcim poleziacky, lebo este nemozem sediet. zatial sa nevzdavam, a ked je ospala, tak rychlo jej dam lavy prsnik, ale ten kratsie taha, ako ked pravy

roselyn
autor
12. sep 2013

@demonique asi fakt zajdem aj k laktacnej poradkyni 🙂

erickam
12. sep 2013

ahoj moja malá má 9 mes. a od 7 mes. po dlhom trápení a nútení aj na pravý, mi ho úplne odmietla, tak kojím len s lavým, a to mám veľa krát pocit že v ňom nič nemám a predsa mám, všetky iné možnosti um, mliečka z flašiek aj z pohárikou odmieta, tak ked jej chcem dať niečo iné tekuté, dávam jej to cez nurofenovú striekačku 🙂

lusyke
13. sep 2013

@roselyn Neboj, ju to prejde ako tú moju. Časom zistí že aj ten ľavý je tak isto dobrý ako pravý. Len to nevzdávaj a núkaj jej aj ľavý. Skúšaj rôzne finty...detičky treba občas klamať inak by si robili stále posvojom 🙂

roselyn
autor
13. sep 2013

Dakujem Vam za rady 🙂 Bola som sa teda poradit aj u Dr a povedala, ze to je laktacna kriza, ze netreba sa vzdat, odstriekat prsnik, ktory mala zatial nechce, ale stale jej ho nukat a vymysliet roznu finty ako jej ho ponuknut. Zatial mi fungovalo dnes v noci, ked bola ospala a vzala ho :D Este raz dakujem Vam maminy !

matozazzo
13. sep 2013

@roselyn Tiez si myslim, ze je to len v polohe babatka, proste sa mu nepaci, ak je inak, skus kojenie posediacky, poleziacky, v polosede, nejaky sposob najdes... 🙂 Jeden cas som bola skoro "zlomena", nevedela som si ju spravne prilozit k prsniku, a to bola uz 2.! dcera... 😀 trosku povymyslala, a kedze som neponukla druhy prsnik, po chvilke trucovania vzala aj ten 1. 🙂 Mojej vadilo, ze prvy prsnik bol menej naliaty a musela viacej tahat, kdezto z druheho jej po prvom cucnuti doslova striekalo mliecko a ona len hltala...

salamistka
13. sep 2013

najprv som dojčila z toho prsníka, ktorý nemala rada a potom z druhého...táto rada sa mi osvedčila...väčšinou deti majú obľúbený a neobľúbený prsník, takže začať najprv s tým neobľúbeným...ale ja som dojčila stále z obidvoch, aby sa mi tvorila viac mlieka....neviem, či sa toto dá praktizovať, ak sa dojčí raz z jedného a pri ďalšom kŕmení z druhého...kamarátka dojčila 3 roky len z jedného prsníka...

roselyn
autor
20. sep 2013

@matozazzo ved to ten co nechce vziat je velmi naliaty a ide jej tazsie mlieko si myslim. a ten druhy hned ako sa prisaje uz tecie rychlo. tak sa s nou snazim robit tak, ze ked je v polospanku dam jej ten naliaty, aby sa trosku ponamahala a vypila ho 🙂

roselyn
autor
20. sep 2013

@salamistka uz robim aj ja tak 🙂 ale dojcim z oboch. najprv neoblubeny a tak oblubeny 🙂)))

gabikkas
20. sep 2013

Ahoj, skus inu polohu, mne tak odmietala jeden a po leziacky, ale tak, ze ona mala hlavu kde som mala ja nohy a ona nozicky ty smerom ako ja hlavu...proste tak sa jej dobre tahalo a jedine tak chcela pit...a nakoniec som v nom mala omnoho viac mlieka ako z toho praveho, co povodne preferovala...tato poloha jej vyhovovala na lavy a na pravy normalne v rukach som ju drzala...a samozrejmem mamila.sk podla regionu 🙂 urcite poradia!