Ako často sa môže ohriať materské mlieko?

fibinka001
13. dec 2012

Mile maminky, mozem ohriat materske mliecko odsate, ked ostane malemu este dost vo flasticke? dakujem za reakcie... a kolko moze byt uskladnene v chlade? 🙂

zivika
13. dec 2012

@fibinka001 ja by som dva krat nehriala, radsej rozdel do viacerych flasticiek po mensom mnozstve 🙂

fibinka001
autor
13. dec 2012

@zivika dakujem za reakciu, vies pytam sa, lebo pre nas je kazda kvapka vzacna, nemam vela mliecka, mesiac som plne kojila a teraz sa uz prikrmujeme Bebou HA, ale snazim sa pracne odsavat, ved je MM zlato pre miminka, tak preto sa informujem ako a ci sa to da... ja davam flasticku do horucej vody a tak ohrievam...

majka1981
13. dec 2012

@fibinka001 len jeden krat. bohuzial.

sissy27
13. dec 2012

@fibinka001 určite neohrievať 2x - to sa nerobí ani s obyčajným, ani s umelým mliekom, zabíjaš živiny a mlieko sa znehodnotí, pokazí... ako radila @zivika rozdeliť radšej na menšie dávky.

bodka70
13. dec 2012

v chladničke môžeš MM držať maximálne 24 h, ohrievať v teplom, nie vriacom kúpeli len 1x

zivika
13. dec 2012

@fibinka001 bola som na tom presne tak isto, dokonca ja som musela prikrmovat uz od porodnice ☹ rozdel si tak maximalne po 40-50ml, to by ti babanko malo spapat naraz a keby mu bolo malo, trosku dolej z neohrialeho...

xenicka13
13. dec 2012

ja som tiez ohrievala v horucej vode, ale mala naraz nevypila, potrebovala si grgnut, tak som dala naspat do vody druhy krat, aj pol hodiny mala niekedy pauzu, potom dopila, nikdy sa mlieko nepokazilo

fibinka001
autor
13. dec 2012

@zivika veru asi to tak budem robit...dakujem za radu 🙂

fibinka001
autor
13. dec 2012

@xenicka13 dakujem 🙂 veru aj som tu citala, ze ked niekde isli mamicky, vzali si do termosky horucej vody a misku a potom to tak ohriali... hoci aj niekde na kavicke s kamoskou 😀 ja sa hlavne utesujem tym, ze mojemu milacikovi davam aspon nieco kecd nie je toho zase tak vela... ale odsavam tak tych 80ml na jednu davku... ale maly je jedak... 🙂

vierkasteffi1
16. dec 2012

len raz ...

anickaaa6aaa
17. dec 2012

@fibinka001 my sme na tom podobne...tiež sa snažím ohrievať len raz...ale stalo sa ze som musela ohriať aj 2x kedze vela nechal, bolo mi to luto vyliat...a nebolo mu nic...zatial.. 🙂

mimi
17. dec 2012

ja ohrievam iba raz, druhy krat by som uz neriskovala. Tiez mam ten isty problem, mliecka je uz pomenej a kazda kvapka je mi vzacna. Raz sa mi uz stalo, ze som skoro 100ml musela vyliat ☹ , takze davaj radsej do viacej flasiek 😉

erzulik
17. dec 2012

Ja ohrievam aj 2 krat a to si uz odsavam velmi dlho a vsetko je OK. Pise sa ze sa moze uskladnovat do 24 hod ale ja ked mam viac mlieka uskladnujem ho aj 30 hodin a toto takto robim uz 15 mesiacov a malinka je zdrava a v pohode

didimacka
30. dec 2012

Mile maminky, ja som sa zvlášť na toto pýtala pediatričky, hovorí že optimálne je 1 krát ale vôbec nič sa nestane keď aj viac krát, veď kto to kedy videl vylievať nedopite mliečko...keď+ mi drobec nechá, nechám schladiť na izbovú teplotu a opäť dáme do chladničky a opakovane zohrejem prípade potreby, prípadne z neho zarobím kukuričnú krupičku.. nič sa nestane... dieťa dobre prosperuje 🙂)))

fibinka001
autor
31. dec 2012

@didimacka dakujem za odpoved 🙂 aj ja uz som ohriala aj dvakrat a nie len raz vo vodnom kupeli a maly nam rastie dokrasy 😀

didimacka
31. dec 2012

takze su to len reči čo sa má a nemá, hádam by som nebola až tak hlúpa aby som si mliečko vylievala do výlevky, keď je pitné

fibinka001
autor
31. dec 2012

@didimacka presne to som si hovorila, len som sa chcela uistit 😉 ci nie som v tom sama, lebo mi je luto kazdu kvapku vyliat... kedze nam je vzacna...esyte raz dakujem 😉

zimmi1
17. jún 2014

@fibinka001 ahoj, ja som tiez mala velmi dlho malo mlieka, ale odsavanim sa mi rozbehlo a teraz mam akurat a sem tam troska viac, takze uz mam dokonca aj zamrazene 🙂 kazdopadne, tiez mi bolo luto vyliat a tiez som ohriala vo vodnom kupeli aj dvakrat a vsetko bolo v poriadku 😉

gabuchah
14. mar 2016

Baby, ja teda nevylievam... Keď zostane mm ohriate, použité, dám do chladničky a potom ním riedim ak je druhé pochystane viacej zohriate..
Mlieko je vzácne a radšej ohriate ako umelé, veď to iné po kvapkách a malá sa vôbec nechce prisat iba z fľaše

candii
14. mar 2016

Pri izbovej teplote moze byt 4 hodky a v chladnicke 24h.. ja ked som si odsala a nevipil vsetko raz som ho ohriala ale vo vodnom kupelim. Ale viac krat by som to som ho uz neohrievala

mari304
19. mar 2016

Mne bolo povedane, ze v chladnicke moze byt 48hodin, PRI izbovej trplote 8h, a rozmrazene 24h. Takze zjavne kazdy si ide podla svojho. Ja idem podla toho ako mi povedali Sestricky a malej nikdy nic nebolo. Ohrievam AJ na 2krat, no kolko zivin sa zachova po Tom 2raze to uz nevien..