Ako zvýšiť množstvo mlieka len v jednom prsníku?

18. júl 2023

Ahojte, už od začiatku mam problémy s dojcenim, najprv dlhy rozbeh potom malo mlieka/žiadne, bojovali sme bojovali a docielili sme to aspoň na malé množstvo ktoré davam vypiť a nasledne dokrmim UM.
Posledné 4 dni ale vidím že sa mi na pravom prsníku veľmi hneva a odpája sa. Odsavackou si z neho odsajem ledva 10ml, z ľavého odsajem cca 50ml čo sa stalo že jeden prsník takto štrajkuje ? 😃 ako to znova rozbehnut ?
Benedikt a senovku uzivam stále bez toho mi viditeľne klesá množstvo mlieka, masáže robim, dávam si teplu sprchu a pravidelne prikladam no malá ten pravý prsník proste nechce keďže tam nič nie je 🤷🏻‍♀️

autor
18. júl 2023

A estetické hľadisko radšej bez komentára…😅 ľavý naplnený prsník ako od Pamely Andreson a ľavý pristávacia dráha 😅

kitycat
18. júl 2023

Stale prikladaj, mne funguje aj Vinea a nealko pivo

ema22270
18. júl 2023

Ak to nepojde tak skus kojit len z jedneho- ide to, kojim uz druheho syna len z jedneho prsnika a uz ma rok (prveho som 2 roky tak kojila). Potom sa to prsniky zrovnaju, je to len docasne. Ked to nejde, tak to nejde. Nie si jedina v tom 🙂

autor
18. júl 2023

@kitycat aj keď odtial nič nesaje to ma zmysel ?

ema22270
18. júl 2023

@ema22270 ale skus to pivo nealko aj čierne maju radler - a must matysak

kitycat
18. júl 2023

To ze ty neodsajes neznamena, ze dieta nic nevytiahne. Ale stimulovat musis. Zacni tym horsim, potom daj lepsi a potom zase vrat na horsi a nech ti na tom prse aj spi

Su zeny, co odkojili len jednym prsom 😅

elmivelmi
18. júl 2023

a kolko mes ma dieta?Tak vatsinou to byva ze v jednom je vezy viacej ako v druhom.50ml si mala po kolkych hodinach.?Teoreticky staci ked odkojis na jednom.kamaratka tak napr odkojila deti.Musis stale prikladat j kazdu pol hodinu,Zalezi aj od dietata kolko mlieka potrebuje.2tyz staci 50 kazde 2-3h 4m ani nie ale napriklad mne deti najviac 100 davali.Ja by sim len prikladala najskor jedno potom druhe a tak dalej .

elmivelmi
18. júl 2023

@kitycat no vatsinou ak neodsaje naozaj tam nema co,mozmo dieta vytiahne o 3-5ml viacej ,to je stale malo.Tie odsavacky su velmi dobre,Cize ak ma z jedneho 50 a z druheho 10 a teda diet by vytiahlo 15 ml tak to ma inak na 1,2h aj dost.

iwesska
18. júl 2023

Zrejme mas malo mliecnych zliaz v tom jednom prsniku.

autor
18. júl 2023

@kitycat ale počujem kedy pije a kedy nie z ľavého prsníka ťahá a hltá z pravého robí aj 3-4 potuahnutia až tak prehltne aj to len pár krát potom sa zacne odťahovať a keď ho tam znova prikladam už sa zacne nervovat 🤷🏻‍♀️ Skúsim to tak vystriedať ďakujem za radu a ešte skúsim aj toho Matysaka
@elmivelmi 2 mesiace ma a 50ml som mala asi po 3 hodinach, z umeleho mlieka mi vypije max 70ml ale pred tým stále dávam prsník a ako už spomínam z toho ľavého sa celkom dobre napije no nie dosť čiže musím siahnuť aj po umelom mlieku
Ja už som aj rozmyslala že sa na dojčenie vykaslem, len sa tým trápim a do peňazí to ide ani nehovorím pretože bez toho benediktu a senovky sa množstvo ešte znižuje tak to musím užívať na tyzden 17€, a kúpila som už tretiu odsavacku v domnení že bude lepšia 😅 taktiež u mna bola laktačná poradkyňa ko zrolovala prisatie radila s polohami, viazanie do šatky a časté prikladanie no to mlieko stále nie a nie zvysit množstvo

elmivelmi
18. júl 2023

ano mo laktacna ti moc neporadi,poznam to ,a verim ze to ide do penazi senivky benedikt vinea pivo atd.Skus este lebo 50 nieje najmenej,ja by sim prikladala stale.ajnajskor nakrm a potom daj z toho co mas menej. a nwbud v strese lebo aj to naozaj obmedzuje tvorbu.Ja ked som si odsavala a deti som mala v inkubatore tak bilo mlieka menej ale ako ske domov dosli a opadol stres aj 120 bolo .Nemas mlieka na rozdavanie ale nemas ani najmenej,casom sa to urovna a ked zacnes s prikrmami tak ti bude stacit aj tvoje mlieko.Mozes kludne od 4m dokrmovat.A mozno nebudes potrebovat um.Inak skus kazde 2h kojit a ak tak aj kazdu hodinu,aj pol

kitycat
18. júl 2023

@elmivelmi moze byt. Keby vazila pred a po, mala by asi najlepsiu predstavu, ale aby to este viac nestresovalo

lenkakravcova
18. júl 2023

Ja dávam na začiatku vždy plnsi prsník, lebo dieťa sa zvykne hladné hnevať. Keď sa ukludni a vypije jeden, prestriedam, na konci dám ešte raz ten prvý. Nezačínala by som prazdnejsim, lebo to by ma dieťa "zožralo" 😂