Prečo dieťa odmieta piť z jedného prsníka?

adelii
22. máj 2012

Ahojte,potrebujem rýchlo poradiť,nemám čas čítať diskusie. Dojčím len z jedného prsníka,pretože na druhom mám plochšiu bradavku,ktorú dvojtýždňový syn odmieta aj napriek tomu,že mu mlieko v podstate samo tečie do pusinky. Pri pití je nervózny, stále bradavku vypľúva a plače, a to aj po odstrieknutí,keď má bradavka vyhovujúci tvar. Aby nebol hladný,som nútená z tohto "problémového" prsníka odsávať a mliečko mu dávam aj z fľaše. Skúšali sme pitie aj cez klobúčiky,no to bolo ešte horšie. Pomáhali nám aj sestričky v porodnici, no vobec sa nedarilo,aby sa pekne pricucol a papal. Doma sa nám stalo,že sem-tam vydržal a chvílu pil,no niekedy zase nie,a keďže som nemala mlieko odstriekané,musela som mu dať príkrm. Nemáte niekto skúsenosť? Pochopila by som,kebyže mám mlieka málo,no takto s bradavkou bojuje,až je mlieko všade,len nie v pusinke. 😒

igiana
22. máj 2012

Neskusala si dojcit napr. po leziacky? Nemoze byt problem v niecom inom, ako v bradavke? Napisem, preco si to myslim.
Ked som bola v porodnici, bola som na izbe s babou, ktorej dieta, ked si ho privinula a isla kojit, strasne vrieskalo, nachvilu sa aj prisalo, ale potom pustilo a plakalo. Nechapala, co sa robi, ci ho boli brusko... Takto sa trapili celu noc a rano, ked prisiel primar na vizitu, tak zistil, ze zaschnuty pupocnik strasne pichal to babatko do koze na brusku, hlavne ked ho privinula. Odstikli ho a od vtedy to bolo ukazkove babatko. Boli sme z toho obe vytukane, to by nas nenapadlo 😲 .

lienka2
22. máj 2012

moze byt ze z toho prsnika mu az prilis strieka mliecko a to mu vadi.. mne sa takto maly odmietal prisat na pravy prsnik, resp. prisal sa a hned pustil.. tak som musela priskrtit tok mliecka a uz bolo dobre 🙂

stanislavao
22. máj 2012

alebo mu z toho prsnika tazsie mlieko ide, tak preto. A flasu Vam urcite neodporucam, ked chcete dojcit. Radsej nechajte trosku babatko potrapit a mozno zcne pit z toho problemoveho prsnika, alebo ked prikrmovat, tak lyzickou, striekackou, ale flaska nieje vhodna.

romea
22. máj 2012

možno tak ako píšu dievčatá ak je tam veľa mliečka bábätko je nervozne a odťahuje sa, aj naša to robila potom sme kojili po ležiačky vtedy mliečko tečie pomalšie, vyskúšaj a ak bude problém kontaktuj laktačnú poradkyňu pomôžu ti hlavne sa netreba báť 🙂

katkapapacova
22. máj 2012

mne mala nechcela pit tiez z praveho, mala som plochu bradavku a vzdy jej mlieko striekalo, tak som to robila tak ze som si z neho trosku odsala, vtedy sa aj tvar upravil, mlieko nestriekalo a mala pokojne jedla

barbarka
22. máj 2012

myslim ze sa mu proste zle drzi, druhy mu vyhovuje lepsie, ja som od troch mesiacov maleho kojila uz iba z jedneho prska do 18mesiacov. to som uz nevladala ho trapit na tom s plochou bradavkou, kde bol vzdy velky rev. skus mu dat najprv z toho horsieho az potom z druheho, snad sa to nakoniec zlepsi a pred kojenim si bradavku skus povytahovat, pripadne kusok odstriekat, nech sa mu lepsie chyta, drzim palce

abbey1
22. máj 2012

Neporadím, ale poteším ťa, že moja dcéra mi urobila to isté. Ale ona niekoľko mesiacov pila normálne, potom proste prestala piť z pravého prsníka. Teraz má už 22 mesiacov a stále sa dojčíme len z jedného. V druhom mlieko stále je, nemala som ani žiadny zápal. Malá ho sem tam pomojká, dá mu pusinku so slovami: "Moje!". Na znak ľútosti, že z neho nechce mliečko. 😉

ivetkab.
22. máj 2012

@adelii Nemusí to byť stále tým, že malý odmieta prsník. Možno mu je lepšie piť ak je otočený na jednu stranu. Môže mať skrátený sval na krku, ale to riešiť nebudem. Moja malá to robila tak isto. A tak som si všimla, že stále keď sa odpojí z toho nechceného prsníka, tak otočí hlávku na opačnú stranu. A tak dojčím z oboch prsníkov tak, že som stále na tom istom boku, len sa proste viac nakloním k malej, aby mohla piť či z pravého alebo ľavého prsníka. Ostalo nám to takto od jej asi 3 mesiacov. Teraz má 9 a pol. A aby som nezabudla ... dojčím stále po ležiačky ... 🙂

gabuska36
23. máj 2012

ahoj moja robila presne to iste...tak som ju netrápila pila a pije iba z jedného prsníka...má už 6 mesiacov a v tom druhom sa mi mlieko už nenalieva......takže neriešim to a som rada, že vobec dieta dojčim.....

monikabe
23. máj 2012

Bábätka vraj preferujú ľavý prsník, pretože tam počujú tlkot srdca, ktorý dôverne poznajú. Mne pomohlo pri dojčení synčeka, že som mu nemenila polohu, v rovnakej polohe bol aj pri pravom, aj pri ľavom prsníku 😉 . Teda stále ležkal na svojej pravej strane. Polohu dojčenia som si prispôsobila. Ten prsník, ktorý odmieta, mu častejšie ponúkni v noci, keď je ešte rozospatý. Odporúčam dojčiť poležiačky. Prsník, ktorý odmieta mu dávaj, keď je v pohode, teda nie len vtedy, keď to vychádza...........ale podľa mňa zaberá hlavne to, že nebudeš meniť polohu synčeka. 🙂

beton
23. máj 2012

stav, ktory opisujes vyzera skor na nadprodukciu a asi mu mliecko prilis tecie a nestiha prehltat, preto ten prsnik odmieta. svoje urobila aj flaska, klobucik, ktore uplne zmenia sposob prisavania babatka. takze na toto je najlepsie osobna navsteva laktacnej poradkyne www.mamila.sk, lebo tych problemov je tam viac. v prvom rade musite odstranit flasku a klobuciky a upravit prisatie. tvar bradavky nema VOBEC ziadny vplyv na dojcenie, lebo babatko sa neprisava na bradavku, ale na prsnik. ma mat v pusinke vacsiu cast dvorca. ak to tak nie je, tak je prisate nespravne a toto potrebujete dat do poriadku. mozno si poradis aj sama podla tychto linkov, no najlepsie by bolo naozaj osobne>
http://dojcenie.wordpress.com/ako-dojcit/kedy-b...
http://dojcenie.wordpress.com/ako-dojcit/spravn...
http://dojcenie.wordpress.com/som-zufala/odmiet...
pripadne prebehni na diskusiu "vsetko o dojceni" lebo cez otazku sa toho vela poradit neda, kedze chyba spatna vazba

zuzka38
23. máj 2012

my sa uz takmer rok kojime len z jedneho prsnika, prestala som to riesit, ze preco to tak je.. jeden som odstriekala a druhy mu vzdy stacil.. no mas este mini krpca na pitie len z jedneho si myslim, osobne by som sa poradila s laktacnou poradkynou..