Dojčenie a jasle

maja1728
12. nov 2015

Mile mamicky, mam 13 mesacneho synceka, ktory je stale dojceny. V januari nastupuje do jasli a neviem co dalej s dojcenim. Chcela by som ho dojcit aj nadalej ( aj ked tie noci su brutalne, budi sa aj kazdu hodinu) . Zaspava jedine na prsniku takze sa bojim ako to bude so spankom v jasliach. Mam ho zacat odstavovat alebo myslite, ze v jasliach nejak zaspi aj bez prsnika? Mate s tym niektora skusenosti? Dakujem za kazdu odpoved

eeffka
12. nov 2015

@maja1728 zaspi aj bez toho ale rataj s tym ze prso budes vytahovat uz asi v satni 😀
Ja som tak mala malu u mamy a veru som mala este bundu a cizmy a uz bola prisavnicka na mne.

janickacrazy
12. nov 2015

@maja1728 13-mesačného stačí ak nadojčíš ráno a večer, skús ho tak zvykať postupne a medzitým može už papať iné príkrmy, aby to nebol prenho šok, že nebude mať tvoje mliečko, ked bude v jasliach, ale neboj sa, určite si zvykne

maja1728
autor
12. nov 2015

@eeffka dakujem za odpoved. A kolko hodin bola bez Teba? na zaciatku asi zaspavala s placom, nie? U nas sa toto deje ked vypadnem na hodinku- dve, akonahle sa vratim uz je na mne a pyta si mliecko

maja1728
autor
12. nov 2015

@janickacrazy to by bolo uplne idealne nadojcit ho rano a vecer ked bude chodit do jasli lebo je mi luto odstavit ho uplne. len problem je naucit ho nato lebo ako som spominala bez prsnika nezaspi. Uz som sa vela krat zatala, ze mu nedam pocas dna ale ten rev je strasny, asi som moc makka ☹

janickacrazy
12. nov 2015

@maja1728 mne sa malý tak nejako sám postupne odstavoval, ked mal 9mes.to začalo, postupne som mu dávala kadejaké príkrmy, tak vynechával dojčenie, až nám ostalo len ráno a večer, potom už len večer a nakoniec už úplne nič, inak dobrá finta je ak ho cez den uspáva niekto iný, napr. babka alebo ocko, tak to riešila moja sesternica, ked sa jej malý nechcel odstaviť, vyskúšaj

eeffka
12. nov 2015

@maja1728 prvy tyzden som chodila prec na 3-4hodky , no a potom 8-15,00 po 2mesiacoch fulltime 8-17,00
mala ju mama, vravela mi ze nerevala , len mrncala a zaspala, nepila ani UM ( nechcela) ani z flase, len z poharika, cumel nemala
len akonahle som sa zjavila dobry den, kozy ven, sa nacickala a isla si po svojom 😀
kojila som ju do 2,2roka a keby zalezalo od nej tak doteraz ( ma skoro 4) Ked som ju odstavila lebo ma dohryzla do krvy, jacala 3dni v noci a odvtedy spi celu noc 😠

maja1728
autor
12. nov 2015

@eeffka no nas nechce ani umele mlieko, ani kozie, ani caj... nic len voda a moje mlieko. Ked som mu skusala dat cumel tak ho do mna hodil, co som celkom rada aspon mame o starost menej s cumlom. Tento vikend zacina uspavat ocko nech si maly zvyka, tak uvidime. Mliecko bude dostavat len rano a vecer a dufam, ze sa nejak vyriesia aj tie prebdene noci

maary11
12. nov 2015

@maja1728 Ahoj, no u nas tiez zabralo znizenie poctu kojeni az sa dcera sama nakoniec odstavila prave v 13m. Tiez bola zvyknuta zaspavat na prsniku, tak najprv som odstavila kojenie cez den, potom cez den pre spanim, potom rano a nakoniec vecer. A v noci by som uplne odstavila, to som urobila, ked mala dcera 9m, lebo tiez som bola vkuse hore, pochopila to za tri noci, ze proste nedostane.. aj ked dera ma cumel, takze sa ukludni nim..
V 13m by uz dieta malo jest takmer vsetko, takze mlieko x-krat denne uz naozaj nema zapotreby, cez den sa ma normalne najest a mlieko uz je iba doplnook. Nepises ako maly je, ci nie si tym mliekom nenahradza normalne jedlo? Mozno sa to samo v jasliach upravi, tam proste nebude mat mlieko, bude jest normalne jedlo a na tvojom mieste by som nerobila to, ze hned ako prides ponho, tak vytiahnes prsnik... Pre mna je tato opicia laska trochu moc, aj dieta sa velmi rychlo nauci pravidla a hlavne to bude lahsie pre teba 🙂 V skolke dostane najest aj napit a ja osobne by som bola smutna z toho, ze moje dieta sa v tomto veku netesi na mna, ale na moj prsnik ;.)

ichbinich
12. nov 2015

S mojimi detmi nebol problem. Ja som sa to vyslovene pytala, a ny mi povedali, ze aj na takych zavislacikov maju svoje finty 😉
Syn prvych par krat plakal, to mi povedali. On nastupoval ako 21-mesacny, zrhuba v dvboch rokoch tam aj spal. To mi doma zaspal iba na prsiach alebo v aute 😉 A po par dnoch zaspal aj v jasliach bez placu. Nebol nikdy sam, niekto sa s nim mojkal, takze podla mna OK.
Dcera nastupovala, ked mala rok a pol, v 20-mesiacoch tam potom spala a ze ani necekla! Povedali mi to viacere nezavisle od seba, a nemam dovod im neverit. Vyhoda bola, ze ostatne deti tam uz spavali a boli naucene, nikto iny tam neplakal. Takze dcera videla, ze deti si lahnu, zatvoria oci a spia, a tak urobila aj ona.
A ano, pri obidvoch som sa musela vyzliekat este v satni 😉
Oboch som ich kojila do 2,5 roka. Odstavenie s trochou mrncania, ale bez revu. ODvtedy spali ovela lepsie.
Takze, podla mna ho nemusis teraz "ucit" ani odstavovat, ani ucit na UM. Proste v jasliach je uplne ina situacia ako doma, a to deti velmi dobre vedia.
Vsetko dobre!

maja1728
autor
12. nov 2015

@ichbinich dakujem, si ma ukludnila 😉

maja1728
autor
12. nov 2015

@maary11 ked nie som doma maly si na prsnik ani nespomenie aj ked zaspavat s manzelom je problem, tym som chcela napisat, ze nenahradza si mlieckom jedlo 🙂 aj ked je trochu chudsi tak papka, niekedy viac- niekedy menej. Skusim ist podla tvojho navodu a postupne uberat z poctu dojceni. Ako si ju potom uspavala bez prsnika? Ja si to celkom dobre neviem predstavit pri mojom malom...

luba41
12. nov 2015

kludne sa opýtaj, tu majú baby skúsenosti https://www.modrykonik.sk/group/4722/ netreba nič riešiť, dojčiť budeš ked budeš s ním dom kolko bude on chcieť a tam zaspí aj bez Teba..

misinka26
12. nov 2015

Nečítala som predchádzajúce príspevky opíšem len ako to bolo u nás 🙂 Malý nastupoval do jasiel ako 15 mesačný, kojený ráno , naobed a večer zaspával na prsníku ... tiež som mala obavy ale tie sa rýchlo rozplynuli ... ráno som ho nakojila, v jasličkách zaspinkal úplne bez všetkého, ževraj davová psychóza 🙂 a večer som ho opäť nakojila ... všetko prebiehalo úplne pokojne 🙂 kojila som tak ešte 5 mesiacov a potom sme museli prestať lebo v noci sa kojil aj 4-5 krát a to sa s vstávaním do práce nedalo skĺbiť ... takže kľud všetko bude ok 🙂

maja1728
autor
12. nov 2015

@misinka26 dakujem velmi pekne za odpoved, necham tomu nakoniec volny priebeh. Dam mu mliecko kedy si zapyta a v jasliach bude musiet vydrzat...No nase nocne vstavanie je momentalne tiez brutal, neustale je hore. Chcem skusit na radu od mamiciek mu prestat davat zakazdym prsnik ked sa zobudi v noci a hadam ho to prestane bavit lebo este ani nechodim do prace a uz niekedy meliem z posledneho po prebdenej noci

anakristina
24. sep 2017

Mamicky,prosim o obnovenie tejto temy,piste,piste skusenosti.dcera 16mes,v 18mesiacoch zacne chodit na pol dna do jasli,aby si zvykla a od 19mes na cele dni,ked sa vratim do prace,bude mat 20mesiacov.momentalne zle papa tuhu stravu (varene malo chce,15lyziciek vyvaru,len stavu,alebo halusky 8lyziciek,proste zle,ovocie lepsie -cely banan,par kusov bobuloviteho ovocia,kapsickove ovocne pyre niekedy cele....) zavislacka na kojeni,ale uz ked pojdeme na ihrisko,pyta si az po hodinke,u babky je s otcom tak 2hodinky bez cici a tak....je tu este niekto,kto mal taketo dieta a dal ho do jasli? (Dojcim do prirodzeneho odstavenia,tak hladam nazory podobne zmyslajucich mamiciek)