Uspávanie dojčením - za a proti

15. okt 2021

Maminky prosím o radu lebo som zúfalá a neistá . Mám 14 a pól mesačnú dcérku . Spinka 2krat denne ešte . Uspavam na všetky spanky + v noci sa asi 4-5krat dojčí . Rada by som to zmenila aby zaspavala sama len ja neviem ako jemne sa to dá dosiahnuť . Myslite že mám ešte počkať a potom bude jednoduchšie to vysvetlit že pri dojčení nebude zaspávať alebo je lepšie teraz kým je malička to stopnúť ? Dojčiť chcem ale unavuje ma to neustále dlhé dojčenie na spanky a v noci.

romanapb
15. okt 2021

Máme doma to isté so 14 mes. dcérkou, v noci to býva každu 1-2 hod . Tiež neviem čo a ako mám robiť, už mi to lezie na nervy, nepomôže ani riadna večera, um nechce ani za svet ,keď jej nechcem dovoliť kojenie tak neskutočne plače... uz jedine dúfam, že keď bude viac rozumieť,že jej to nejako vysvetlím a dohodneme sa.

autor
15. okt 2021

@romanapb och my to iste . Občas už aj v noci zaspi a keď zisti že nemá prso tak aj 3krat sa znovu preberie a plače kým ho nedostane . Chcela by som to zmeniť ale nieviem ako ,,jemne” to mám spraviť . Nechcem ju nechať samu plakať a nedať jej. Len ona bez toho proste nezaspi 🤯

romanapb
15. okt 2021

My sme skúšali, žeby ju uspat manžel, ale 3 hodiny vymyslala ,na striedačku srdcervúco plakala ,tak sme to vzdali

panda21
15. okt 2021

Môj ma 17m a stále uspávam dojcenim ale na noc sa sám od seba odstavil v 16m. Jednu noc sa ešte dojcil bežne každé 2 hodiny a druhá noc zrazu bum, nič, pýtal ráno o 7 až. Celú noc som bola hore a kontrolovala ho 🤣 týždeň som si zvykala že sa nebudi 🤭

jjanulienka
15. okt 2021

Ja som postupne vysadzala dojčenie. Najprv cez deň som jej nedala pár dni plac ale potom si zvykla. Potom v noci a už týždeň je úplne odstavená 😉🍾😅ma 18m. Pevne nervy prajem 😉

marvin1234
15. okt 2021

Ja som mojho oducila tak zaspavat (a nakoniec aj po 21 mes odstavila bez jedinej slzy), ze si vybral v draciku plysaka v asi 15 m a zacala som pri uspavani na prse toho plysaka ukladat medzi nas. Asi si ho spojil s prijemnym pocitom este pri spanku na prsniku a postupne mu uz stacil iba plysak. A teda ma osvietilo a mame dvoch uplne identickych, jeden v skrini keby nahodou 🙈 ale ako je vacsi uz na nom netrva, staci mu objat aj vankus.

michaelapeller
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
marvin1234
15. okt 2021

@michaelapeller vsak ja to chapem preto som to dala do zatvorky. Jasne som tam napisala, ze som tym riesila uspavanie.

michaelapeller
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
michaelapeller
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
luccija
15. okt 2021

Ja som nakojila a dala cumlík🙂

rosejane
15. okt 2021

Ja mam 17 mesacnu dcerku a je to to iste, ale po skusenosti so starsim synom uz viem, ze je to proste s kojenim tak a neriesim to vobec. Naopak uzivam si to a beriem pozitivne, ku kojeniu to patri a to obdobie za chvilu skonci a potom neboj, prespi celu noc v pohode 🙂. Pri prvom som sa tiez rozculovala a skusali sme rozne finty, aby spal lepsie a nepomohlo, naopak to este zhorsilo.

anulienka99
15. okt 2021

@luccija áno, to funguje, keď dieťa cumlík vezme. No my nechceme cumlík ani za svet. A to sme vyskúšali asi všetky druhy, čo mali v obchode. Moje staršie deti mali buď cumlík alebo palček, no toto posledné ani za svet. Tiež som už unavená, že stále musím uspávať na prsníku a presne ako píše autorka tie noci sú veľmi vyčerpávajúce... Niekedy lepšie, niekedy horšie. Od pôrodu som súvisle nespala viac ako 4 hodiny. Držím všetkým palce, nech tie naše krásne malé "odsávačky", čo najskôr prespia noc. 😊

autor
15. okt 2021

Ach dámy som rada že v tom nejsom sama 🙏🏻 Výhody ma to dojčenie že rýchlo zaspi na denne spanky . Kopec nedojcenych deti čo poznám tak cez deň máličko spia alebo aj vôbec . Takto mám istotu že vždy zaspi , len proste tie noci ma prestávajú baviť 🙈 keď prídem na to ako to zmeniť určite dam vedieť 👍🏻😅

amelie2017
15. okt 2021

No neviem, ci to starsie pochopi..naj kamoska ma dceru- 3 roky a 9 mesiacov a ked jej neda cici, tak veru mamu aj od nervov zbije. A to je kamoska prisna mama, ma hranice, vsetko...ale dieta si aj tak dovoli, ak ide o cici.

lakynka1987
15. okt 2021

Ja som dojčila vlastne do 2rokov a cca 5 mesiacov na požiadanie...v noci prespal až do rána...postupne som mu začala vysvetlovať,že uz je velký a cici dostane len keď pojdeme buvať,čiže na obed a večer.Hneď ako som cítila,že už len "dudká cici" tak som cici vytiahla a prečítla rozprávku.Pred cc 2 týždňami si sám povedal,že už je veľký škôlkar a cici už nepotrebuje a sám sa odstavil🤷‍♀️🙂Teraz mal 2 roky a 10 mesiacov.🙂

luccija
15. okt 2021

V tomto veku ich často trápia zuby aj moja sa vtedy v noci veľa kojila

jankakiko
15. okt 2021

@anulienka99 som na tom podobne a nie že nechce cumlík ale ani flašku všetko lyžičkou aj čaj 🙄

gurags
15. okt 2021

Mám dcéru 3 roky a 7 mes, stále zaspáva na ciciku, čo je sranda, v škôlke zaspi aj bez. Vysvetľujem ale nechce spať bez, povie mi že je ešte malinká a nevie zaspinkať. Keby viem vrátiť čas, zrušili by sme cicik oveľa skôr, tak okolo roka, keď jej bolo šumafuk či má cicik alebo nie. Som z toho unavená, lebo v noci je orucucnuta a ja musím v práci fungovať naplno...

sono2
15. okt 2021

Ja dojčim stále takto moju druhú 28 mesačnú a vôbec mi to nevadí. Tretie mat nebudeme a je to fakt krásne. Nie vždy v noci dam, poviem aj že nie spinkaj ďalej. Ona povie áno a spí ale ďalšie pýtanie dam a dcérka aj pije, takže to nie je len že dudka. A miluje to. Takže jej to ešte nechám

marianna_peskova
16. okt 2021

Ja mám už trojročného syna, ale tiež som celé kojenie (do jeho dvoch rokov) bojovala presne s týmto popisovaným problémom. Nech som skúšala čokoľvek, nikdy sa mi nepodarilo uspať ho bez prsníka.

mabenn
16. okt 2021

Este pockaj, este je skoro. Teraz je silna potreba blizkosti, dojcenie ti pomaha, hoci to vyzera opacne.

kiki68
16. okt 2021

Tiez sme takto a kaslem na to. Proste ho nemam to srdce nechat vrestat. Staci mu par minut cez den a dlhsie vecer a v noci sem tam par minut

leniel
16. okt 2021

dcérka je maličká, ešte je skoro s tým niečo robiť. Od toho cca 1,5 roka sa dá postupne vysvetliť dieťatku, že v noci tak často nedostane - ja som vtedy začala pomalinky odstavovať - prešli sme zo šialených 10 dojčení za noc na 2-3 cucnutia - keďže spíme spolu, veľakrát som sa ani úplne neprebrala. ale rozprávala som jej o tom nonstop den/noc, že v noci spíme, aj ja chcem spinkať, že mliečko bude až ráno. ,,Natvrdo´´ som ju na noc odstavila po 2.narodeninách, to už mala všetky zúbky vonku - prvú noc plačkala asi 20 minút, nakoniec mi zaspala v náručí, druhú noc asi 5 minút, potom to už bolo v pohode. Bude mať 3 roky - a stále neprespí noc - napriek tomu že je rok bez mm v noci a cez deň nám už prebieha samoodstavenie (aj niekoľko dní sa nedojčí, potom si spomenie, chvíľočku cucne, sama prestala zaspávať na prse). V noci ma kontroluje, pýta si vodu, ide cikať atď ;-D
Uspávať dieťatko dojčením je to najprirodzenejšie, čo môže byť, a ak s tým začneš experimentovať, pravdepodobne rýchlo prídete o niektorý denný spánok - časom možno o oba - ešte by som do toho osobne nešla 😉