Keď dieťa nechce prsník

elinka27
11. máj 2011

S týmto problémom sa snáď stretla už väčšina dojčiacich mamičiek, že dieťatko odmieta prsník. Príčiny odmietania bývajú rôzne, dieťatko može reagovať na slabý tok mlieka, alebo naopak na silný tok mlieka.Môže sa stať,že odmieta oba prsníky, alebo odmieta len jeden prsník ten „slabší“. Pretože tak ako je originál každý jeden človek, tak ani prsníky nie sú oba rovnaké. Doležité je dieťa na prsník nenútiť, pretože nútením by sme mohli dosiahnuť presný opak. Pokaiľ dieťa odmieta prsník kvôli slabému toku mlieka, je vhodné zvýšiť laktáciu, možeme to dosiahnuť pravidelným odsávaním malého množstva po dojčení,alebo je možnosť kúpiť v lekárni lieky s obsahom Dopermidonu (Motilium, Costi) daľej výživové doplnky ako senovka grécka, benedikt lekársky.Väčšina detí, ktoré odmietajú prsník z dôvodu slabého toku mlieka, sa po zvýšený laktácie oäť prisaje.Treba však podoknúť, že čím viac mlieka dieťatko vypije, tým viac sa tvorí.Čiže základom je správne vyprázdňovanie prsníka a správe prisate dieťatka, bez toho to fungovať nebude.Ak dieťa odmieta prsník, pretože mu vadí silný tok mlieka, je vhodné zmeniť napríklad polohu pri dojčení, tak aby mlieko príliš netieklo z prsníka, napríklad dojčíme v pololehu,alebo po ležiačky, čiže proti gravitácii.Ale dôležité je upraviť takisto laktáciu, pretože ideálne je, aby bola hladina mlieka v rovnováhe s potrebami dieťatka. Ak ma mamička nadprodukciu,treba ju riešiť, a hlavné je opäť správne vyprázdňovanie prsníkov. Odporúča sa dojčiť opakovane z toho istého prsníka v časovom ropätí 2-3hodín je možné ponúkať ten istý prsník, tak sa prsník správne vyprázdni a dieťa sa dostane aj k zadnému mlieku, pretože pri nadprodukcii často dieťa pije len predné mlieko.
(článok ešte nieje kompletný v krátkej dobe doplním)

sisaha
13. máj 2011

moja dcera sa prisala, pila 20 minut a po odvazeni sa zistilo ze nevypila ani hlt.. Proste jej to neslo...Nakoniec sme skoncili tak, ze som 5,5 mesiaca odsavala a dokrmovala flaskou... 😒

elinka27
autor
13. máj 2011

@sisaha a nekontaktovala si sa s poradkynou?no prave tato tema a ostatne v poradni su o tom, ze existuje vzdy moznost ako to pojde, mozno pri tretom uz budes vediet ako na to 🙂 ale uplne ta chapem, pri synovi sa mi to tiez nepodarilo

sisaha
13. máj 2011

kontaktovala, aj v nemocnici pomahali...ona proste nevedela ťahať a schudla 400g hned po porode. Az potom zistili, ze ona nepribera - tak sla na infuzky a zacali sme odstriekavat

elinka27
autor
14. máj 2011

@sisaha skoda, no niekedy sa to stava... netreba ist cez mrtvoly ako sa hovori, dolezite je ze je zdrava 🙂

lucinka144
29. aug 2011

@sisaha ahoj..nasla som Vas komentar... mam 2 tyzdnove bebetko a ten isty problem. mordujeme sa na prsniku..nikeedy taha.. v noci zasadne NIE! ja spotena..unavena..maly nervozny..vycerpany. v noci to riesim odstriekanim mliecka a papa ho z flasky, s cim nema problem. Cez nen sem-tam taha.. skusam rozne polohy.. nic nazabera. Ako vam to dopadlo s odsavanim mliecka a papnim z flase?? da sa to zvladnut?? Mne to zatial vyhovuje viac....ako sa mordovat aj ttakmer hodinu s dojcenim, a vysledok ziadny. PROSIM o RADU. 😨

evka4
29. aug 2011

@lucinka144 ahoj, ak sa ti nepodari normalne dojcit, tak sa urcite da fungovat na tom, ze si budes mliecko odsavat a davat malemu z flasky...ale je to casovo dost narocnejsie ako dojcenie a odsavat musis v pravidelnych intervaloch, ak si chces udrzat laktaciu...tiez sa nebudes moct na dlhsiu dobu vzdialit z domu, lebo bude treba odsavat pravidelne... ja som tak fungovala skoro 7 mesiacov a keby si dcerka nezacala vyzadovat viacej pozornosti, tak by som v tom mohla pokracovat aj nadalej...ja som tiez na zaciatku kojila cele hodiny a bolo to na nervy a preto som nakoniec skoncila na odsavani plus dokrmovani UM... a to podotykam, ze som mala malo mlieka, na zaciatku som odsala cca 100ml za cely den pri odsavani kazdu hodinu...postupne sa mi produkcia zvysila na cca 450ml za den, odsavala som 6x denne, vzdy minimalne pol hodinu,... cize zvladnut sa to da, ak naozaj chces. dost zalezi od toho, ci mas kludne dieta, ak je babatko narocnejsie, tak je to asi o dost tazsie, lebo ak ti bude babatko plakat, tak to bude asi o dost tazsie... v kazdom pripade, ci sa ti uz podari dojcit, alebo nie, ci budes odsavat a krmit svoje dietatko z flasky, alebo ci prejdete na UM, nic si nevycitaj, urcite robis pre svoje babatko vsetko, co je v tvojich silach... a pre babatko je najdolezitejsia spokojna, oddychnuta a vyrovnana mama... ja som mala velmi dlho vycitky a teraz, s odstupom casu vidim, ze zbytocne...MM je pre babatko urcite ta najprirodzenejsia potrava, ale niekedy to jednoducho nejde... inak, tu na MK je aj samostatna tema, skus sa tam pozriet, mozno ti to pomoze...
https://www.modrykonik.sk/forum/matky-nekojicky/nekojim-ale-odsavam-ako-to-riesit-na-cestach/
drzim palce a nech ste s malickym spokojni 🙂

lucinka144
29. aug 2011

🙂 no.. nam sa drobcek narodil dost veliky..a znacne hladny hned od zaciatku. mal pri narodeni 4570 g.. 55cm.. a uz v porodnici vypil 45-tku na posedenie. ja som mala cisarsky, takze mliecko prislo pozdejsie. takze fungujeeme aj na UM aj na materskom.. Um ale davam len v nevyhnutnom pripade.. na jedno odstreknutie odstreknem momentalne 125.. ale neviem ci budem stacit "vyrabat " drobcekovi. ale aspon kolko sa bude stihat no. O Kojenie sa ale budeme pokuat stale, mozno sa chyti.. aj ked len cez den. Veru mam vycitky ze nieco robim zle..ked sa mu nechce tahat. Ale hadam sa to polepsi. ved drobcek nema ani 2 tyzdne zatial. Dakujem za dobre rady... kazda podpora ma tu veru cenu ZLATA 🙂

sisaha
29. aug 2011

@lucinka144 no my sme odsavali a dokrmovali cez flasu do 5,5 mesiaca. Potom som to uz nevydrzala. Pre mna to bolo velmi psychicky narocne. Mozno ak by som mala elektricku odsavacku, tak by som to zvladla aj dlhsie, ale manualne kazde 3 hodiny boli pre mna zabijak.. 😉 . Drzim palce aby sa vam to podarilo co najdlhsie.

lucinka144
29. aug 2011

🙂) dakujeme.. akurat dnes poobede pekne pil sam z oboch prsnikov.. uvidime co bude dalej, ci vydrzi.. a hlavne zatial asi budeme musiet dokrmovat aby nebol hladny. Dufam ze sa mi produkcia mliecka zdvihne 🙂 a vsetko bude ok...
JE TO BOJ... 😎 ale stale verim ze sa to za par dni vsetko polepsi.... lebo kazdym dnom zaznamenam nejaky pokrok, aj ked malicky. Ked mi dnes pil z oboch prsnikov bez obvikleho "bojovania" veru mi bolo od stastia aj do placu 😀 😀 😀 tolko radosti.... a hlavne nadej ze sa to zlepsi.
@sisaha

sisaha
30. aug 2011

@lucinka144 ak ti vie sam tahat, tak je tam nadej. Moja si sama nevedela vytiahnut ani kvapku.. 😒

lucinka144
30. aug 2011

@sisaha no..zajtra ideme ana kontrolu, tak skusime zohnat nejaku laktacnu poradkynu. v noci zasa BOJE..netahal nic, ani rano. uvidime ked sa zobudi..ci sio to rozmysli

milka2008
5. sep 2011

Ahojte,
ak môžem pridať svoju skúsenosť - ja som odsávala pri obidvoch deťoch (narodili sa obaja skôr), starší sa chytil v 3. mesiacoch, ale mliečko už takmer nebolo, mladší sa aj chytil aj cuckal, ale veľmi veľmi slabo - tak som odsávala a odsávala, potom na radu laktačnej poradkyne sme prešli na krmenie cez cievku na prsníku - trošku to pomohlo, hlavn e kvôli tvorbe mlieka. Odsávať som pri mladšom vydržala dlhšie 3,5 mesiaca, aj to hlavne vďaka častým pobytom mladšieho syna v nemocnici (takmer 2,5 mesiaca). Potom som odsávanie pomaly vynechávala, aby sa znižovala tvorba mlieka kvôli liekom, ktoré musím začať užívať z dôvodu mojich zdravotných problémov.

Inak aj mne hlavne ten mladší "bojoval" s prsníkom, bolo to hrozné, som mala pocit, že som zlyhala a nie som schopná ako matka nakrmiť svoje dieťa. 😔 , som si myslela, že ma odmieta... Bol to strašný pocit.

Avšak vám všetkým držím palce, nech sa vám detičky pekne prisávajú a papajú a vydržali tak čo najdlhšie.

ivonuska
21. sep 2011

caute kocky ... ja mam zasa vela mlieka..alebo teda mam silny tok ... maly sa nechce vobec prisat lebo to nestiha pit a vypluva to a hlavku potom otaca ...skusala som si aj odstriekat asi 70ml z jedneho a potom som mu ho dala a mala som aj klobucik ..2minutky sal a potom sa pustil lebo zasa nestihal pit klobucik uz bol plny :( ... neviete mi este nejako poradit co s tym ??... takto len odstriekavam a davam mu to ale bola by som rada keby sa pekne prisaval

strapco13
21. sep 2011

@ivonuska skus si priskrtit tok mliecka noznicovym uchopom..proste stlacis prsnik nad a pod bradavkou a drzis stlaceny..pochvili sa tok mlieka znizi, alebo skus kojit v polohe ked je hlava dietatka nad prsnikom..cize mliecko tecie proti gravitacii a tak tecie pomalsie http://dojcenie.wordpress.com/som-zufala/mlieck...

ivonuska
22. sep 2011

@strapco13 dakujem 🙂

lucire
11. okt 2011

môže mi niekto poradiť, už asi tak 2 týždne mi malá odmieta sa prisať na prsníky aj keď viem že je hladná..lebo som si vždy trochu odsala a skúšala dať lyžičkou a zjedla by aj tú...ale akonáhle sa k nej nakloním a ponúknem prsník tak začne revať...tak neviem

strapco13
11. okt 2011

@lucire napis mi viac o dojceni, ci pouzivas dudel, flasku a pod
kedze uz idem spat a az teraz som nasla tvoju otazku tak zatial len link..zajtra tu budem zas
http://dojcenie.wordpress.com/som-zufala/odmiet...

lucire
12. okt 2011

Ahoj, tak dudel nepoužívame ani flašu, vždy som jej len na lyžičku dávala moje mlieko keď nechcela z prsníka. predtým sme mali trochu aj soplík vtedy som začala s lyžičkou ju krmiť, teraz pije takto...o siedmej večer keď potom ju uložíme spať,zobudí sa o 1v noci a potom o 4ráno tak to mi pekne ťahá sama pustí prsník,nechám ju odgrgnúť a spíme do 6.30 ale vtedy pije len krátko tak potom pije o takej 8.30 aj spinká 2hodinky, v podstate je kľudná ale keď sa už zobudí teda okolo tej11 tak už sa mi na prsník nechce prisať alebo pije len veľmi krátko. no najvačšiu pauzu v jedení má od tej jednej až do piatej vtedy sa mi ju nepodarí skoro vobec dať na prsník.môj manžel ju ukľudní zaspí bez krmenia a ja ju v polospánku nakrmim alebo skúšam da´t moje mliečko na lyžičku. potom sa zasa napapá až večer ale to tiež ju v polospánku krmim... neviem čo konkrétne mám ešte spomenúť nedávam ani čaj len pár lyžičiek aby som zistila či bude piť ako som spomínala tak by aj tu zjedla čiže hladná musí byť...pije mi len z jedného prsníka a keď som jej chcela dať z druhého tak už neotvorila pusinu.ale už neviem čo robiť dnes ideme aj k dr, aby nás prevážila a potom aj poviem ako sme na tom. a v pusinke sme mali biely povlak môže byť aj to problém? že sa nechce prisať?idu nám aj zubky, tak tých rušivých faktorov tam je veľa.Zatial ďakujem za akukoľvek radu.

lucire
12. okt 2011

@strapco13 no práve sme sa napapaliaj keď sme si najprv poplakali potom som ju utíšila a po 15minutach zaspala bez jedenia a potom sa mi ju podarilo dať k prsníku a pila tak som docela sledovala ako mi pije a tie pauzy tam má...ale nie som si istá prisatím lebo mám večšie prsia tak sa jej to tam tak zle chytá, ale v porodnici nebol problém s prisatím

strapco13
12. okt 2011

@lucire ak ma soplik, treba uvolnit nos..lebo dieta nevie inak dychat a prsnik odmieta preto, ze nevie dychat..kukni na moj clanok o toalete nosa..tam je postup
ten biely povlak..skus ho zotriet ak nejde alebo ostavaju akoby skrabance tak to je mykoza
ale moze ist aj o dehydrataciu pri straku
inak akonahlle prestanejs stresovat z jej strajkovania, tak sa vacsinou dieta ukludni a prestane strajkovat..mam to cerstvo za sebo..tiez bola pricina nadcha
ponukaj prsnik ale nenut, ak nechce tak o 10-15 min si ju zas s kludom priloz...vela ju maj kontakt koža na kožu..vyzlec sa , dyj si ju do satky, nosia, alebo do postele spolu a uzivajte si...uvidis strajk prejde ani nevies ako
pokial sa ale cez den nechce vobec kojit tak v polospanku vyuzivaj vzdy a zacni si odsavat alebo odstrekovat mlieko nech neklesne tvorba

lucire
13. okt 2011

@strapco13ďakujem, no dýchať na prsníku môže. u dr. sme boli a hrdlo nemá zapálene. za tri týždne pribrala 190g tak nám dr. povedala aby sme dávali už kašu, ale aj tak sa mi zdá že má veľké pauzy kedy neje. a keď si odsávam mliečko tak sa mi to bohužial nedarí moc veľa mliečka odsať akoby to odsavačka nedokázala vytiahnuť....keď som malu krmila tak sa mi samo mlieko spúšťalo a vytekalo aj z druhého a teraz nič. stále pijem, no vizerá to že mám už menej ako predtým.

strapco13
13. okt 2011

@lucire to ze nevies odsat nehovori nic o tom kolko mlieka mas /ja kojim 2 deti a neodsajem nic/..uz dlhsie som si vsimam, ze mamy ktore maju 2 deti kratko po sebe, tak pri druhom nevedia odsat /ani ja neviem odsavackou nic vydolovat a pri prvom bez problemov/ ..ale skus odstriekat rucne..to niekedy ide lepsie
najlepsia odsavacka je baba ..to co ale pisez, ze za 3 tt pribrala 190g dokopy..je trosku menej..treba zvysit prijem mliecka babatkom..kedze ste mali strajk je mozne ze klesla tvorba mliecka..a mozno aj ten strajk bol vlastne kvoli poklesu mliecka alebo jeho toku
doprucila by som ti na zvysenie laktacie bylinky..senovka grecka alebo benedikt lekrasky...najlepsie je kontaktovat sa osobne s laktacnou poradkynou..od nej kupis a zzaroven vam skontroluje prisatie, uzdicku, dojcenie, ci dieta pije efektovne na prsniku http://www.mamila.sk/pre-matky/poradkyne-pri-do...
a ak mas moznost si od nejakeho Dr zohnat na predpis Costi ..je to liek na travenie, ale jeho vedlajsi ucinok je spustenie laktacie

lucire
14. okt 2011

@strapco13 no predtým som nemala problém ani s odsatím mliečka jednoducho malá sa javí spokojne a dosť sa sama prehrá tak som bola prekvapená že tak málo pribrala a starší syn mi dá omnoho viac zabrať. takže je to tak trochu aj tým mliekom že možno ho je menej. ale stále odsávam po troch hodinách no niekedy nemám na to čas, skusim teda tie bylinky ako spomínaš. zatial ďakujem

angel8734
31. dec 2011

ahoj. máme taky problém ze moj 10 tyzdnovy syncek uz asi dva tyzdne odmieta prsnik, nie celkom vnoci ziadni problem. uz druhy den ho nedokazem prilozit, a aj ked sa mi to podari po par minutach sa odtrhava a place. nevydrzi na prsníku 5 minut. Predtym sa chytil aspon na 5 z jedneho a 10 z druheho. prilozit ho viem znova iba ak si chvilku pospí ale ani to nie vzdy. Prospievat prospieva. CCA od 2,5 tyzdna dostaval UM raz za den s flasky. V decembri som si zacala odsavat pravy prsnik nakolko sa mi tam laktacie nerozbehla na tolko. Namiesto um som mu potom davala odsate mliecko na noc. ale za den som odsala len 120 ml. ale po 4 dnoch dal na javo ze ked si odsavam tak mu to nestaci, malo pocikanych plienok, zelena stolica, bolesti bruska....trapenie. viem ze zelena stolica neznamena hladovu ale u nas asi hej nakolko ked som mu zacala davat normalne bez odsavania oba prsia tak hned mal zase krasnu stolicu a bol ovela spokojnejsi. pocas odsavnia mi zacal odmitat lave prso a chcel iba to ktore som si odsavala ale pritom sa hneval nakolko v nom nemam tolko mliecka. CCa po par dnoch uz domietal oba prsniky neviem presne co sa mohlo zmenit....zacala som brat antikoncepciu, pijem senovku a benedikt. Odmietanie je iba cez den v noci sa budi kazde tri hodiny a potom mu mlieckostaci a spi dalej. Senovku a benedikt pijem od 19. decembra a odvtedy dostal UM naposledy 22.decembra odvtedy nie takze ani flasku sme od vtedy nepouzili. jaj a stale si strka rucku do ust. uz zacinam byt zufala, pediatricka kazala len prikladat a prikladat. ze to je bojkot a prejde za par dní.zatial prospieval nadherne a aj teraz pribera . meriam ho kazdy druhy den a vychadza to na 50-70 g na dva dni minule to bolo 150g. 🙂. takze stym sa netrapim ze by mu to bolo malo. ale takto ze ho cezden neviem ani uspat lebo chce jest ale ak ho prilozim vrestí.

liviana1111
9. nov 2012

@elinka27 ahoj a co ked sa stvor mesacne babo uz nechce chytit na prsnik? ako nejdem rozvijat celu tu sceneriu lebo to nema uz vyznam ale v skratke mam velmi silny vypudzovaci reflex a bola aj laktacna u mna no maly to nevedl pit ani ked bol nad prsnikom a tak hoci mi laktacna zakazala pouzivat flasku ja som po par tyzdnoch mala plne zuby toho davat mu to cez prst a tak som dala flasku ano moja chyba toto uz prosim neriesme,flasu mal cely mesiac a ja som odsavala a odsavam doteraz pred dvoma dnami som ho prilozila na polonaplneny prsnik zozaciatku trochu striekalo ale prisla sa peoken po mesiaci s flaskou,no ale potom akosi dlho spal a mne sa prsia tak naplanli ze som vedela ze to bude zase striekat do storpuna tak sopm to odsala no nejak som nerozmyslala a miesto toho aby som odsala len to zvrchu som to odsala cele a dala s flasky ,a teraz mame dva dni jednak sopliky ,a idu nam dva zubky dole a je velmi nerovzny z toho sopliky mu zavadzaju v dyhcani ale ked som ho prilozila mal nostek cisty a dychalo s amu dobre no akonahle uvidel cecok zacal revat ani ho nezobral do ust nic ,tak si vravim ze asi neni hladny,ale ked som mu ukazala flasku zacala sa za naou tahat a otvarat ustocka,tak som zase skusila dat prsnik a zase plac? ako neriesme tu to ze som krmila s flasky to uz viem ze som urobila hovadinu...ale je este sanca ze ho dokazem vratit na prsnik? alebo uz sa s tym mozem rozlucit?☹ ma styri mesiace ☹ len nechapem ze pred dvomi dnami krasne ten prsnik stihaol dobodky po mesacnom pouzivani flase a po troch dnoch co mal mojou chybou zase flasku tak uz ho nechce ani len do ust vlozit.Mozno je to viacero faktorov naraz ze idu tie zubky dva dole,ze ma sopliky,plus ta nestastna flasa,ale co mam urobit aby som ho naucila zase na prsnik?
@strapco13

boka79
10. nov 2012

@liviana1111

ja sice nie som laktacna, ale co keby si mu tu flasku jednoducho nedala? precitaj si na www.mamila.sk protokol o dojc. strajku, je tu teraz viacej takych tem , su tam aj linky , a skus si s im lahnut na dva tri dni do postele, mojkat, koža na kožu , spolu kupkat a stale ponukat , nie nuttit, cick bude mat zasa rad... a ked nebude vobec chciet na prsnik, tak skus dokrmut odstriekanym mlieckom lyzickou. Je mozne, ze aj zuby a nadcha, to byva casto pricina strajku..

Nostek stale preplachovat libenarom pred kojenim, odsavat, dat kvapky proti opuchu a ked bolia zubku gelik na dasienka a bude.

Drzim palce

o a zavolala by som laktacnu, ci nahodou prisatie netreba upravit, poropade, nech ti ukaze nejake triky, ako ho dostat spat na prsnik. Nic nie je stratene, moj maly strajkoval asi dva mesiace a do teraz nepije cez den vela. Skus ho dojcit v polospanku, v noci, medzi spankovym cyklom, pri zobudzani..

inak strapco tu uz neni elinka neviem, ale myslim, ze sa tiez rozlucila..

seva112
15. jan 2013

ahoj moja dcera ma 8 mesiacov a odmieta prsnik.neviem ci to mam uz ukoncit alebo stale skusat :( je mi to luto ale ze sa nechce prisat.normalne ma odstrkuje a nasilu jej tam nechcem tu bradavku strkat :O

lalus
15. jan 2013

@seva112 pravdepodobne ide o dojčenský štrajk. my sme si tým prešli okolo 6-7 mesiaca. ak chceš kojiť, tak zabojuj, škoda by bolo kvôli tomu prestať. tu si prečítaj viac http://dojcenie.wordpress.com/som-zufala/odmiet... držím palce 😉

lajcinko
5. júl 2013

Ahojte! Naša malá tiež začala štrajkovať. Dudlík ani flašku nepoužívame...Teda dudlík som použila raz po ceste v aute. Ale máme problém s tým, že naša malá (3. mesiace) si cucá palec. Začala pästičkou, potom palčekom, najprv to bolo zlaté, trošku si podudkala a zaspala...ale teraz by si palec najradšej cucala stále, aj keď sa hrá...pravá ruka v ústach a ľavou sa hrá. Aj to by som možno prežila, ale ona sa tak ududká, že si už ani papať nepýta. A začala mi odmietať prsník... Teraz sa snažím palček vyberať. Troška sa to zlepšilo, už sa znova prisaje, ale len keď sa jej chce, ale často mení prsník za palček. Už som sa radila aj s laktačnou poradkyňu a nevedela mi ani ona pomôcť. Tvorbu mlieka sme už upravili beriem Costi, a aj tak si sem tam zaštrajkuje 😖 . Nevedeli by ste mi poradiť?...začínam byť zúfala...stále prštek vyberám, ale nechcem ju veľmi stresovať ☹ a ani seba. Ale chcela by som v kojení pokračovať... Nosíme sa často v šatke, kontakt koža na kožu sa jej ale moc nepozdáva...

anett20
15. aug 2013

Ahojte, aj ja by som poprosila oradu,mala sa mi narodila cisarskym rezom dosŤ VEĽKÁ 4070 A 53 cm kedže som mala sekciu dali mi ju až podvoch dňoch hneď som si ju skusila dať k prsniku ale nechytala hneď začala revať už mala asi zvyknutu flasu od sestriciek a mne mlieko ani moc nešlo teraz ma 7 deň a stale jej skuśam davať prsník,ale ju aj krmim nutrinolom cez fľašu pretože akonahle sa mi približi k prsniku spusti revy ahneď musí mať mlieko čiž vždy je vychodisko fľaša raz za deň okaže saž z prsnikov ale to hned zaspi mne sa mieka tvori uz dosť ale neviem v ˇ%com je problem ci je uz pohodlna alebo je ide slaby tok z prs.Viete mi poradiť čo mam robiŤ?