Trojtýždňová dcéra sa pri dojčení zlostí. Čo mi odporúčate?

Zodpovedané
16. sep 2020

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom môjho problému. Ako začnem dojčiť trojtýždňovú dcérku a mlieko jej ide rýchlejšie, tak sa začne dusiť, zlostiť a odťahuje sa aj 10x.

Keď sa tok mlieka ustáli, tak úplne prestáva ťahať. Skúšala som aj klobúčik a dojčiť po ležiačky. Bohužiaľ, po dojčení ju musím dokŕmiť, lebo v kuse len plače a cmúľa si pästičky.

Beriem homeo, Senovku a Benedikt. Často mám pocit, že dcéra ťahá naprázdno. Nechcela by som prestať s dojčením, ale vidieť ju takto hnevať sa ma ubíja.

Čo mi odporúčate?

Ďakujem

Dobrý deň,

nie som si celkom istá, či problém je prílišný tok mlieka a zahlcovanie bábätka, alebo naopak nedostatok (keď je potreba dokrmu).

Každopádne môžete skúsiť najväčší nápor pred dojčením ľahko odsať, aby prsník zmäkol a dobre sa bábätku salo. Fajn je sacia poloha viac ľahu, kedy prílišný tok brzdí aj gravitáciu. Prsia striedajte napríklad aj viackrát u jedného dojčenia. Potom dokrm nebude treba.

Tiež veľmi záleží, ako dokrm dávate. Ak fľaštičkou, je veľké riziko, že sa bábätko časom odstaví. Ak je dokrm naozaj nutný, volila by som cievku priamo na prsníku (pozri https://www.mamila.sk/sk/uvod/).

Držím palce.

Prajem Vám pekný deň,
Radka Jakubová