Kombinovanie dojčenia s fľaškou

25. apr 2022

Ahojte, rada by som sa poradila, opytala na Vase skusenosti 🙂 mam babatko 4,5 mes. Mali sme krizu v 2 mesiaci, ze uz to vyzeralo, ze stratim mlieko, ale prekonali sme to, ale odvtedy sa chce dojcit len po leziacky plus papa kazdu hodinu. Problem je, ze takymto stylom nemozeme nikam ist, lebo ak to nie je poleziacky, nenapapa sa. Laktacna poradkyna mi povedala, ze ked su problemy s dojcenim, tak flaska alebo cumlik su tabu, tak sme to nepouzivali. Ale laka ma to, ze keby som zobrala so sebou odstriekane mlieko do flasky raz za tyzden na "vylet" do mesta/do parku, tak myslite, ze by sa zase situacia zhorsila? Citim sa izolovana/smutna, lebo takto nemozeme nikam ist... Alebo vydrzat este kym zacne papat jedlo? Ake mate skusenosti? Vopred dakujem za rady a nazory 🙂

luccija
25. apr 2022

Kojila som a flaskovala prvé 2-3 m

biem22
25. apr 2022

Bežné používam fľašu, keď niekde ideme a bez problémov. Určite vyskúšaj 🙂

andreatytler
25. apr 2022

A to po leziacky, tak ze ty si musis lahnut a on lezi vedla teba alebo ze on ti lezi v lone? Lebo ak to druhe, tak to by sa dalo aj vonku na lavicke aj na zemi...

petradobsova
25. apr 2022

Ja celú dobu odstriekavam. Ma 7 mesiacov aj píla z prsa aj z fľaše. Proste večer zaspávala na prsi a ráno tiež prso a medzi tým len odstriekavam a dávam jej z fľaše. Robím to tak od narodenia a stále ma len moje mliečko. A viem koľko vypije alebo koľko vypila keď bola menšia a bolo to lepšie. V noci sa toľko nebudila lebo z flase vytiahla omnoho viac ako z prsa. Takže aj lepšie spala a všetko lepšie celkovo.

lucik194
25. apr 2022

moje obe deti pili vecer iba umele mlieko z fľašky, cez den som kojila, vecer komplet vycucana z podoby dostalu fľašu. jednu som prestala kojit v 12 a druhu v 13 mesiacoch.....
za mna uplne bez oriblemov, neboj mlieko ti neodide

panelacikova
25. apr 2022

ja som dcéru kojila na striedačku. niečo napriamo, niečo odstriekané cez fľašu. šlo to úplne v pohode. ona však i tak prešla v cca 5.mesiaci na UM, pretože mala silný reflux a moje v jednom kuse dávila... ale kombinácia nebola problém. problém bol jej reflux.

mogaa
25. apr 2022

keďže bábo má už 4,5tmesiaca tak je skôr otázne, či bude vedieť papať z flaše keďže doteraz bolo výlučne kojené.......

autor
25. apr 2022

@andreatytler iba tak ze lezi vedla mna...
@mogaa v slabej chvilke som skusala, nenapije sa hned, ale je ochotna dat si aj z flasky...

andreatytler
25. apr 2022

Aha.. tak to sa po leziacky neda... vela deti zvlada oboje uplne v pohode ale vela deti, ktore mali problem s kojenim, moze zacat preferovat flasu a odmietat kojenie a to potom moze sposobit ze budes mat menej mlieka. Ale kedze uz 2 mesiace je v pohode asi by som to skusila... alebo pockaj este mesiac kedy zacnes s prikrmami.

mogaa
25. apr 2022

ono je to individuálne, aj po pár razoch si môže začať vyžadovať flašu, jednoducho ti nebude chcieť piť z prsníka ale len plakať že chce flašu, bude sa ti jedovať....detto ak si ho ešte nekŕmila z flaše, je možné že ti nebude chcieť z flaše piť....môže sa jedovať že nemá prsník..niektorým deťom nerobí problém striedanie prsníka a flaše, ale týka sa to hlavne uplne maličkých detí čo bolo od narodenia zvyknuté aj na flašu aj na prsník....neskôr ak je už dieťa trochu väčšie tak si začne vyžadovať bud jedno alebo druhé.....tak to je pri väčšine detí, lebo iná je technika sania pri kojení a iná pri ťahaní z flaše....volakedy sa deti normálne aj kojili a aj sa im dával čaj z flaše a nebol problém.....dnes je uplne bežné že ak dieťa vyskúša flašu, už nechce prsník lebo z flaše mu to ide ľahšie a naopak väčšie deti čo boli čisto kojené - veľa krát nevedia piť z flaše.....

mimi3008
25. apr 2022

Ja mam s prvym synom skusenost taku, ze asi ako 6 tyzdnovy malo priberal, tak sme aj dokrmovali popri materskemu mlieku UM, cca 2x drnne 60 ml. Mal take obdobie, nepamatam, ako dlho to trvalo, ze tym, ze zistil, ze z flase to ide lahsie, zacal odmietat prsnik. Cize ked dostal hlad, dala som prsnik, on ale nechcel a reval, tak som si rychlo odsavala, no trvalo to cca 10 minut, kym som odsala a za tu dobu on proste reval, pre mna to bolo velmi stresujuce, takze ja by som to nerobila, keby som vyslovene ze nemusela

gabikal146
27. apr 2022

Dobrý deň Vám prajem, ak máte záujem, môžte ma kontaktovať do správy 🙂

mimi16
6. máj 2022

Aké tabu. Aj dojčím aj fľaška funguje a takto to bolo aj u starších a žiaden problém.

ailiba
6. máj 2022

Teda osobnu skusenost nemam, ale co poznam, tak su deti, ktore bez problemov striedaju flaska/prsnik/dudlik a take, co s tym maju problem. V kazdom pripade, ked ste uz "rozkojeny", tak by to raz za tyzden nemalo vadit.

domak2
6. máj 2022

@mimi16 ved píše, že pri problémoch s dojčením je to tabu. Keď problém nie je, tak to nevadí.
Ono dieťatko je uz väčšie, môžeš skúšať, za chvíľku začne s prikrmami. Môj kojeny ale napríklad nevie piť z fľaše s dudlom, len so sosakom. Ale zas jeho môžem kojit aj dole hlavou, tomu je jedno, takže toto som nemusela riešiť.

autor
8. máj 2022

@mimi3008 chapem, preto mam z toho obavu... dakujem za zdielanke skusenosti

autor
8. máj 2022

@mimi16 tak ako pise @domak2 je to tym ze s dojcenim sme mali dlho problem 🙂 chapem, ze niektore babatka to zvladaju v pohode, ale u nas to nebol ten pripad 🙂

autor
8. máj 2022

@gabikal146 dakujem, napisala som Vam spravu 🙂

ysseba
8. máj 2022

Ja som oboch synov aj kojila aj normálne fľašku dávala a nebol žiadne problém. Aj cumeľ mali.

mareri
26. máj 2022

každe dieta je ine a každe sa inak prisposobi. Musiš skusit a potom budeš vediet

autor
26. máj 2022

@mareri to je pravda, dobry postreh