Ktorou odsávačkou zvýšim tvorbu mlieka?

gabishek
26. dec 2023

Ahojte konickarky. Moje babatko sa mi narodilo v 34.tt a velmi ho chcem krmit mojim mliekom. Takze musim odsavat, kym sa nebude vediet same prisat na prsniky 😞 mam pocit, ze mi ale produkcia mlieka klesa - neprezijem, ak onho pridem… Prosim poradte mi, ako mam mnozstvo mliecka zvysit? Akou odsavackou? A je pre to potrebne odsavat este castejsie? - zacne sa ho tym tvorit viac? 🙏🙏🙏 dakujem…

freepalestine
26. dec 2023

Velmi casto odsavaj - kazde 2hod. Idealne aj v noci. Kopiruj to ako by babatko normalne pilo.

freepalestine
26. dec 2023

@gabishek je v podstate jedno aka. Pre pohodlie by som sla len do “elektrickej” nie manualnej. Pi veeeela vody, jedz dostatocne vela. Prve dni/tyzdne nie je na diety miesto. Vsetko dobre a blahozelam

gabishek
autor
26. dec 2023

@freepalestine … a zvysi to opat tvorbu mlieka… ak budem este castejsie… 😥 to uz sa vobec nic v noci nevyspim. Ale musim este zabojovat. Dakujem za odpoved

gabishek
autor
26. dec 2023

@freepalestine mam elektricku pozicanu, ale mam pocit, ze je nejaka slaba. Po kvapke to zacalo ist, ked prsnik stlacim rucne, ide mlieka viac. Ale to by som sa rucne zblaznila. Vody mam vela, jedla tiez, jem vsetko zaradom… Zrejme mi chyba to prisatie babatka k prsniku… A tak velmi ju raz tuzim kojit…

freepalestine
26. dec 2023

@gabishek ono je to dopyt-ponuka.. mozes sa laktacnej poradkyne spytat, alebo si odborne clanky precitat.
Ak by si len a len kojila, tak sa pri novorodeniatku aj 5x za noc zobudis.
Ono, pri babatku je 5hodin spanku v kuse luxus.. ver mi 🥱

freepalestine
26. dec 2023

@gabishek este som dakde citala trik, ze mas sa pozerat/mysliet na svoje babatko pri odsavani, ze to ovplyvni hormony a mlieko sa lahsie pusti 🤷🏼‍♀️
Inak, na zaciatku - prve 3-5dni uplne malicko mlieka je na zaciatku.. vytrvaj 5dni.. potom by ti mal prist “naval” a bude mliecka dost 🙏🏼

gabishek
autor
26. dec 2023

@freepalestine za 4 dni bude mesiac od porodu

gabishek
autor
26. dec 2023

@freepalestine lenze prisaje sa na psnik a hotovo. Kvoli odsavaniu vkuse budiky nastavovat, odsavacku vecne nabijat, prelievat to, umyvat a dezinfikovat ju… Kojenie je omnoho jednoduchsia a rychlejsia zalezitost 😥 my sme este v nemocnici, uz 4. tyzden, kym este nepriberie. Skusim sa este s lakt. poradkynou zajtra porozpravat. Budem si ju klokankovat a tak… Len neviem preco naraz je zo 150 ml mlieka max 30-50?

gabishek
autor
26. dec 2023

Jaaaaj preco raz nieco nemoze byt jednoduche?! 🙄😞

maryetta
26. dec 2023

Veru. Dat umele je lahsie.
Dojcenie je tazke. Obzvlast ak babatko nevladze.
Ale dojcenie je aj v “hlave”. Znie to asi blbo ale… sama som si tym presla.
Chce to klud. Zrejem aj tym ze je tvoje babo narodene skor mas stres. Strach a neviem co vsetko a to moze byt na 90% aj dovod na znizenu produkciu mliecka.
Hlavne vyvazena strava. Pitny rezim a odsavat kolko mozes. Aj kazde 2-3hodiny. Malickeho neviem ci mozes kontakt koza na kozu-davaj si ho na seba aspon podriemkat ak sa da…. A potom pomalicky aj na prsnik. S tymto ja skusenost nemam. Kedze vsetky deti som mala v termine.

gabishek
autor
26. dec 2023

@maryetta klokankujeme, je to velmi prijemne ju citit na sebe… Ona aj prsnik pocucka, ale par krat a velmi ju to unavi a hned spi. Ale aspon vie, co sa s nim ma robit. Umele mlieko je pre mna onnoho komplikovanejsie - vstavat kvoli tomu, do kuchyne, pripravovat, zohrievat, dzubadlo. Tak sa babatko prisaje a pokoj. A hlavne umele je hrozne drahe. Chcem sa mu uplne vyhnut.

zenazaba
26. dec 2023

'Neprezijem, ak pridem o mlieko' je fakt chore zmyslanie. V com bude tvoj vztah s dietatom iny, ked budes krmit z flase? Odsavaj á 2 hod, hold, nevyspis sa, ale inak laktaciu neudrzis. Senovka, benedikt, hroznova stava mozu pomoct. Ale ked uz takto rapidne klesla tvorba, je nepravdepodobne, ze sa navysi. Kojit sa da aj za pomoci cievky.

maryetta
26. dec 2023

@gabishek to je super. Tak tento zaklad je ozaj pre vas obe bonus. Tak v tom pokracuj. Odsaj aspon pre potrebu nech ide. Neviem kolko treba 60-80ml. Fakt netusim a to jej davaj. Casto aj na prsnik. Bude kazdym dnom babo vacsie. Silnejsie. Viac bude tahat…

anavixy
26. dec 2023

Na odsavacke treba casto (radovo v tyzdnoch az mesiacoch) menit rozne diely, pokial toto nebolo robene, tak ti nemusi funovat dostatocne. Nechces si kupit vlastnu? V noci 1-2x odsavaj, cez den to dobehnes, nema zmysel odsavat x-krat za noc na ukor spanku, ty sa musis v prvom rade starat o babatko a na to potrebujes energiu. Z byliniek co sa tu spominaju ma realny (aj to otazny) ucinok len senovka, ostatnym sa neladuj zbytocne a ani senovka nemusi robit dobre babatku, pozor na to. Materske mlieko je uzasna vec, ale nie je to gro materstva ani materinskej lasky ani zmysel zivota, ani tvojho ani dietata, rozhodne nestoji za to aby si s na to nezdravo upinala. Doeta rastie, bude silnejsie, vydrzi dlhsie sat a postupne moze byt uplne kludne plne dojcene, ale chce to cas a hlavne pohodu doma. Odsavanie je podla teba menej narocne ako zarabanie UM? Nemala som ten pocit…
Daj sa do kludu, prikladaj, odsavaj, dokrmuj, ked je to treba (a veru ze to teraz treba, cim skor priberie, tym skor ste doma) a uzivaj si babatko!! 🍀 ked budes potrebovat odbornu pomoc, odporucam vyhladat si laktacnu konzultantku z Institutu pre podporu dojcenia (to nie je mamila), na ich stranke su vies najst zoznam konzultantiek a vyhladat si nejaku priamo s tvojho okolia. Na kazdy problem je riesenie, len to chce cas, trpezlivost a pohodu.

stanulienkat
26. dec 2023

U mna fungovala lepsie pakova ako elektricka. Skus.

diewcatqoo
26. dec 2023

Skus obycajnu manualnu namiesto elektrickej a odsavaj pravidelne. Ale hlavne zmen zmyslanie. Nie, svet sa nezruti, ak sa ti nepodari dojcit. Nehrot to tak, dieta nebude menejcenne len preto, ze bude na umelom mlieku.
Hovorim z vlastnej skusenosti. Tiez nam na zaciatku neslo dojcenie a cim viac som na to tlacila, tym menej sa darilo. Az ked som si povedala, ze musim so SEBOU nieco urobit, lebo som ako uzlik nestastia, potom sa aj dojcenie rozbehlo. Ja chapem, ze hormony tebou lomcuju a z kazdej strany pocuvas ako je materske mlieko to najlepsie pre dieta. Ale nehrot to az tak. Daj sa do pohody, nestresuj kvoli tomu a mozno to potom pojde lepsie. Ak aj mlieko stratis a budes musiet davat umele, nebudes o nic horsia matka ako tie, ktore dojcia. Drzim palce.

3petka
26. dec 2023

@gabishek ahoj mne sa syn narodil v 33 a aby som mala dosť mliečka tak som odsavala každé 3 hodiny. Dala som si stopky a každý prsník 15 min. Zo začiatku aj keď mi už nešli mliecko. Potom som mala už mlieka na rozdávanie takze som odsavala len kým šlo. Po troch týždňoch v pôrodnici sa konečne vedel prisat a bol plne kojeny a pustili nás z nemocnice. No vydržalo mi to 4 mesiace potom mi už mliecko začalo odchádzať. Ale prvého som kojila tak mesiac.

anavixy
26. dec 2023

@gabishek este odporucam power pumping, vygoogli si ako na to, to je takmer (takmer) zaruceny sposob ako zvysit tvorbu

amelie2017
26. dec 2023

Ja som pri oboch detoch odsavala, neslo nam prisatie a teda pri dcere mlieko odislo, ked mala cca 3 mesiace, plus som ju dovtedy musela dokrmovat umelym, lebo vecer uz nebolo. Pri synovi som mala s tou istou odsavackou hyperlaktaciu. Neprajem nikomu zazit. Kazde 3 hodiny som odsala pol litra mlieka. Ked mal 4 mesiace, sla som k dr., nech mi da tabletky na zastavenie. Sice som revala, bolo mi to luto, ale uz som tak zit nemohla. Doktorka mi vtedy povedala jednu krasnu vetu a ja som si uvedomila, ze je uplne jedno, cim a ako krmis svoje dieta, ak ho lubis a robis vsetko preto, aby bolo spokojne a stastne. Takze ak o mliecko prides, nestresuj. Bude na umelom rovnako spokojne, ak bude v tvojom hrejivom a milujucom naruci.

floki1994
26. dec 2023

@gabishek beurer odsavacka ma skvely tah...tiez mam predcasniatko ...5 tyzdnov v nemocnici co som odsavala ...treba kazde 3 hodky...v noci sa vyspat raz 6 hodin inak dodtziavat 3hodinovy interval