Má antikoncepcia Azalia nežiadúce účinky pri kojení?

cora73
3. mar 2009

Ahojte,nemate niektora skusenosti s antikoncepciou pri kojeni ? Moj syncek ma 2 mesiace a minuly tyzden som zacala brat antikoncepciu Azalia a presne odvtedy pozorujem problemy pri kojeni,ktore predtym neboli a neviem,ci s nou nesuvisia.. Zacal castejsie pytat jest,doteraz pil kazde 2 hodky,vypyta si uz aj z druheho a ani po jeho vypiti je nie je spokojny-hlavne vecer,potom stale place,stolicu nema krasne oranzovo-zltu,ale taku jedovato zlto-zelenu-tiez cely tyzden,celkovo je iny,nespokojny...

chasencha
3. mar 2009

cora ja ju beriem tiez uz skoro pol roka a nezbadala som ziadne vedlajsie ucinky tak neviem,ale vies kazde telo je ine a reaguje inak,mozno je to aj tym.skus vysadit na cojavieeem 2 tyzden a ked uvidis zmenu k lepsiemu uz sa k nej nevracaj 🙂

annag
3. mar 2009

cora73 - na 99,9% to nie je chyba antikoncepcie, ale chyba je niekde v dojčení. Okrem toho, po 6 týždňoch sa hladina hormónov zodpovedných za tvorbu mliečka prirodzene stabilizuje, teda mliečka sa prestáva zvyčajne tvoriť nadbytok.

Je treba , aby pil na požiadanie, aby si ponúkla vždy obidva prsníky, aby si prsníky počas dojčenia stláčala (keď bábo prestáva na prsníku aktívne piť , prsník stlačíš, bábo začne aktívne piť, keď prestáva, prsty uvoľníš a opäť stalčíš - opäť začne aktívne piť atď kým aktívne pije , keď už ani stláčanie nepomôže, ponúkneš prsník druhý. Striedaj polohy pri dojčení aspoň klasická - futbalová. Počet dojčení by si mala na pár dní zvýšiť na cca 12-15 x aby sa tvorba mliečka podporila

cora73
autor
4. mar 2009

Ahojte,dik za rady,v kojeni chybu nevidim,uz som bez problemov odkojila prveho syna,asi sa len viac rozpapal.. 🙂 🙂 🙂

mirustek1
11. mar 2009

cora,ja uz uzivam AZALIU asi 8mesiacov a nemyslim ze by to ovplyvnovalo kojenie,ale mam pocit ze mne strasne chuti z nej jest.Jy by som ju nevysadila,ale skusala dalej,mozno sa len maly trochu zmenil,

claudinka
12. mar 2009

aj ja ju beriem uz 4-5 mesiacov a nic som nespozorovala 😒 skor si myslim, ze chyba bude inde 😒

krpuch
4. mar 2010

ake mate vedlajsie ucinky z azalie? mne zacalo chutit sladke...ak zacnem priberat, vysadim ju a budeme radsej pouzivat kondom..

supi
2. apr 2010

Ahojte neviete mi poradit 28.3 som dostala menzes a teraz v piatok 2.4 zacinam brat Azaliu, menzes mi uz konci...
Takto mi to kazal vziat Dr. ale v letaku sa pise ze sa ma zacat brat bud v prvy den menstr. alebo ak kojite tak cim skor aby neprisla mm. Plne kojim.
Od kedy bude azalia ucinkovat ak ju zacnem brat na konci menzesu? Som z toho davkovania blba....
Dakujem

zuzkat1
13. apr 2010

ahojte ja som azaliu musela vysadit... hrozne silno som zacala krvacat.. trvalo to skoro 10dni ked som ju vysadila krvacanie zoslablo a potom aj zmizlo...
supi pokial viem tak ucinkuje hned...ale radsej by som si davala 7 dni pozor🙂

katarina.banska
21. jún 2010

zuzkat1 odkial vies, ze ucinkuje hned?
teda ja v to pevne verim, ze ucinkuje hned, lebo som ju brala 4 dni a na stvrty den sme mali sex.
jedna baba mi napisala, ze ucinkuje az po 7 dnoch, tak trpnem... v letaku som sa nedocitala od kedy ucinkuje.
jaj no dufam, ze to bude v pohode a nebudem tehotna, lebo to bude katastrofa 😢 😢 😢
mesiach po porode ☹ ☹ ☹ ☹

jalla
9. jan 2011

ahojte, predam jedno cele nepouzite balenie Azalie (3x28), nemozem ju brat, expiracia 03/2011

dobi382
27. jan 2011

@cora73ahoj ja som ju tiez zacala brat ale ja kojim a pritom dokrmujem,noj syn ma 9 tyzdnou a tiez myva zelenu stolicu,ale ak nie je casto zelena nemas sa nicoho obavat je to vraj bezne kym lebo vsetko co jes ti tak ide tomu malemu ak len predsa chod radsej k lekarovi detskemu ale aj svojm moj syn je taky maly zrutik takze odsavam,dokrmujem a este kojim,ak by sa to komplikovalo viac radsej chod a necakaj 😉

heli1984
1. mar 2011

@chasencha
@mirustek1 ahj baby, pribera sa od azalie ?? ked tu pisete ze Vam chuti sladke?? 😅

burina111
1. mar 2011

ja ju beriem už 6 mesiacov a malá je v pohode, ja tiež. zo začiatku ma z nej bolela hrozne hlava ale beriem ju teraz na noc a žiadne iné vedľajšie účinky som si nevšimla.

slavuska30
1. mar 2011

ja ju beriem 3mesiace, všetko ok, až na to, že prvý mesiac som mala menzes a potom už nie... 😀 , ale hadam je to aj kojenim 😉

littledevil
2. mar 2011

Ja som maleho kojila do 11 mesiacov a cely cas som brala Azaliu a vsetko bolo v pohode. 😉

littledevil
2. mar 2011

@slavuska30 Urcite je to kojenim ja som nemala menstruaciu 11 mesiacov, dostala som az ked som prestala kojit.

slavuska30
2. mar 2011

@littledevil dufam 😀 😀 , lebo štyri deti..no uf uf 😀 😀

lulineska
3. jún 2011

ahojte...chcem sa spýtať-beriem azaliu už tretí mesiac a hrozne mi začali padať vlasy môže to s tým súvisieť???poradte mi už som zúfalá...kojím a menzes nemám...synček má zajtra 4 mesiace...dakujem...

pralinka1990
21. júl 2011

AHOJTE nechce niekto odkupit 1 * 28 tabletiek? ak by mal niekto zaujem : email zuzkajalcova@gmail.com

lucire
24. júl 2011

Ahojte, ja beriem Azaliu týždeň a malá tiež týždeň je nervóznejšia ako inokedy, viac som nervózna aj ja...ešte sa mi zdá že mám menej mlieka ale neviem či to súvisí s antikoncepciou...doktor mi povedal, že nebudem mať menzes ale dostala som síce slabé ale nemôže to ovplyvniť chuť mlieka? Aby som mala viac mlieka tak som chcela malú častejšie prikladať ale jednoducho sa odsúva od prsníka...ak to pojde takto tak to asi dlho nevydržím ☹

sisa123456
8. aug 2011

ahojte , ja tiež beriem AZALIU, nemám s ňou problém len nepomyslím na sex , neviete či to s tým môže nejako súvisieť ????dík 😝

betka81
16. aug 2011

ahojky predám AZALIU celé balenie ak by mal niekto záujem, na cene sa dohodneme.....mne doktor vymenil tabletky lebo už nekojím a mam celé balenie nazvyš. Expiracia je 01/2013.betka@gmx.de dakujem

avi7
26. sep 2011

Ahojte, ja beriem Azaliu už 6 mesiacov a plne dojčím. Zo začiatku aj moja dcérka bola nervóznejšia ( trvalo to 4 dni) ale potom to prešlo, takže neviem či to pripisovať antikoncepcii. Prvé tri mesiace som mala menzes každých 7 - 10 dni. Moj lekár mi povedal že prvé tri mesiace sa môže vyskytnúť nepravidelné krvácanie, tak som nič neriešila a brala tabletky ďalej. po uplynutí 3 mesiacoch ( presne na deň) som prestala krvacat a odvtedy menzes nemam. Aj mne chutí veľmi sladké, ale to skôr pripisujem tomu že plne kojím a mám chuť na sladké. A čo sa týka vypadávania vlasov, tak to je skôr pre nedostatok vitamínov a minerálov v tele. Ja som s Azaliou spokojná, jediné negatívum je asi menšia chuť na sex, ale aj to sa dá nejako poriešiť 😉 Toľko môj názor a skúsenosti 🙂

ajka538
21. nov 2011

ahojte, ja beriem azaliu dva tyzdne, kojim a zacala som aj krvacat a od porodu ma len 3 mesiace,,,moze to byt problem??

anikag
2. jan 2012

Ahoj ja som brala AZALIU skoro roka pol a všetko bolo OK. Chuť na sex bola síce skoro žiadna :( ale ináč fajn. Ostalo mi však celé balenie nemá niekto záujem?

stvura
2. jan 2012

@cora73 v mojom pripade ti napisem, ze ano...uzivanim azalie sa mi znizovala tvorba mliecka (pri prvom synovi) a tiez som mala "ledabolo" menzes, vobec nie nacas, hocikedy...nakoniec to zaslo az tak daleko ze som krvacala kazdy tyzden tri dni a tak som ju radsej vysadila...tiez mozem niekomu darovat pol balenia azalie ak ma zaujem 😎

cora73
autor
2. jan 2012

@stvura 😀 uz mam davno odkojene.. 😀 😀 ale odvtedy som si nieco o antikoncepcii nastudovala a v zivote to uz do ust nedam.. 🙂

skoricaxx
24. máj 2012

ja som začala brať azaliu a mala prestala priberať nehovorim že je to tým ale čo ak??? špekulujem čo ďalej lebo potrebujem dosiahnuť aby sme za týždeň pribrali aspoň 100gramov. Mame dva mesiace

sandulik
17. jan 2013

Dobry den nasla som tu par prispevkou ohladom padania vlasov koli azalie ja ju tiez beriem a vlasy mi zacali padat neuveritelne vo velkom mnozstve chcem sa spitat ci ked ste prestali brat azaliu ci to ustupilo a ci to bolo koli nej dakuujem

bafa
19. feb 2013

Dobrý den, prodám dvě celé plata Azalie a z třetího jsem brala týden. Zbyly mi a už je nevyužiji. Cena dohodou. Kdo by měl zájem, ozvěte se mi na mail barbora.heinzova@seznam.cz Děkuji