Môžem jesť chlieb a pečivo, keď kojím?

anicka246
27. sep 2013

Ahojte maminky, chcem sa spýtať či môžem jesť chlieb a pečivo keď kojím, lebo niekde som čítala že vraj nie... ďakujem

tenerifka
27. sep 2013

No podla niektorych kojacich mamiciek treba byt pocas kojenia o chlebe a vode, tak asi ano

lenyy
27. sep 2013

jasne ze mozes.neodporuca sa len pri uplnych novorodencoch nadychany cerstvy chleba a pecivo lebo moze nafukovat. inak klasiku mozes pokojne

natali.83
27. sep 2013

Jasné, že áno. Neviem si predstaviť prečo nie, ale ľudská fantázia nemá hraníc, tak niekto by niečo asi vymyslel. To ako čo by teda žena mala jesť, keď sa pečivo nesmie? (rečnícka otázka)

miriem
27. sep 2013

@anicka246 Ale mozes 🙂 Mozno sa akurat prve dni vyhni uplne cerstvemu pecivu, daj si den stare a malo by to byt ok. Sleduj babatko, ci mu to robi problemy a riad sa podla toho. Ja som postupne jedla uplne vsetko okrem kyslej kapusty, fazule a nepaterizovanej bryndze. Po pol roku som uz jedla uplne vsetko.

ivett1
27. sep 2013

@anicka246 ahoj, keď sa nad tým zamyslíš...tak to by si nemohla jesť nič-podľa niektorých "overených" informácií😉... určite chlieb a pečivo môžeš jesť ...len si musíš dať pozor, aby neboli príliš "ochutené" napr. presolené, štipľavé, s bylinkami, ktoré nepoznáš, cesnakové?...inak, ak ťa zaujíma čo môžeš a čo by si nemala počas dojčenia jesť, tak kuk sem😉
https://www.modrykonik.sk/forum/laktacna-poradna/co-sa-smie-a-co-nesmie-jest-pocas-kojenia/

maja1982
27. sep 2013

Suhlasim s babami, akurat ja som po porode jedla len biele pecivo, z celozrneho vraj viac nafukuje... Postupne som skusala jest vsetko, ale ivett1 ma pravdu, po cesnacke malej mliecko vobec nechutilo 😉

miskax2
27. sep 2013

@anicka246 ja dojcim uz 19 mesiacov a jem uplne vsetko zo zaciatku som sa vyvyrovala jedlám ktoré nadúvajú ale inak žiadne obmedzovanie

linda20111
27. sep 2013

ano samozrejme ze mozes 🙂 vyhybat sa treba hlavne fazuli, sosovici, hrasku, stiplavym jedlam.

tinki
27. sep 2013

@anicka246 ty musíš sama skúsiť, čo vám robí a čo nerobí dobre a podľa toho sa zariaď. Každé bábätko je iné. Zjedz po troške, dva dni to isté približne a uvidíš reakciu. Ale chlieb všeobecne môžeš, skôr robí problém kysnutý koláč, kvôli kvasinkám, tie deťom zhoršujú koliku aj reflux.

bobi3
27. sep 2013

zo začiatku som ja osobne mala problém s chlebíkom, ktorý som si upiekla doma a jedla čerstvý, teraz už nie, dcérka má už však 13 mesiacov a stále ju kojím... teraz už jem všetko, okrem veľmi štipľavých jedál

m_ij_ka
27. sep 2013

samozrejme že môžeš 🙂

koniarova
27. sep 2013

Ja by som sa radšej spýtala: Môžem jesť, keď kojím? 😀 😀 😀 😀

dejka77
27. sep 2013

Netreba zachadzat do extremov. Jasne, ze mozes. Ja som jedla vsetko, aj cokoladu.

katren
27. sep 2013

@anicka246 najlepsie je nejest nic......
zeny, niekedy vas nechapem 😒

lencika
28. sep 2013

treba jest co ti chuti a ked to babetku sposobi problemy tak to vyluc jednoducha matematika

milota164
30. sep 2013

urcite mozes

princezna_bosorka
25. jan 2024

@anicka246 mozes jest cokolvek, co ti chuti, pokial dieta nema nejaku speci alergiu (okrem alkoholu a niektorych liekov). Chilly ani fazula a ani kava a pecivo bezne nevadia...