Môžem ovocie počas kojenia?

fronculka
21. mar 2014

ahojte, neviem ci mozem pocas kojenia babetka ovocie alebo nejaky sladucky kompotik, neviem si rady mam nato obrovsku chut ale bojim sa ryskovat aby malemu nic nebolo poradte prosim

zuzubb007
21. mar 2014

Ahoj môžeš kľudne, okrem citrusov - pomaranče, mandarínky ..., môžeš banány, jablká, hrušky, ja som jedla skoro všetko, a ktomu ešte kopu sladkostí a nič nám nebolo 🙂

fronculka
autor
21. mar 2014

@zuzubb007 a napoje nemozem studene? len teple a v izbovej teplote?

monyccka
21. mar 2014

@fronculka mas hned v prvej odpovedi link na kompetemtmu stranku, tak citaj , mas tam odpovede navsetky otazky. Kasli na prezitky ohladom diety, mozes jest vsetko, co predtym. Ak babo zalergizuje, budes to riesit potom. V strave je tolko potencialnych alergenov, ze ak vylucis vsetky,nezostane ti nic na jedenie..

reni93
21. mar 2014

@fronculka mozes cokolvek, co vyslovene neskodi aj tebe. a ovocie ako zdroj vitaminov je urcite ziaduce...🙂

tenerifka
21. mar 2014

@fronculka Ak chces vychovat buduceho alergika, vyhybaj sa citrusom, orechom, medu.....ak chces mat zdrave dieta, pocas kojenia postupne zaraduj do svojho jedalnicka vsetky zdrave jedla, ktore zvyknes jedavat a ktore ti chutia.

zuzubb007
21. mar 2014

Fronculka no napoje radsej izbovej teploty, ja studene moc nemusim, ale myslim, ze nic by sa nestalo keby si si dala

siska53
21. mar 2014

@fronculka v prvom,rade riskovat,nie ryskovat 🙂)
dalej..zo zaciatku nejedz citrusy,ostatne,mozes,ked uvidis,ze babatko nemalo dobru reakciu,vysadis. Ja som,citrusy a citrusove dzusy pila tak cca od 5.m.deti,nemali problemy.
ale ,napr..paradajky ci cokoladu som,skusala u maleho skor,uz pred 3.m,kedze to znasal dobre,jedla som,aj,tieto potraviny. Jedine pri malej som zacala trosku neskor,lebo bola kolikova. A papriku az ked uz aj ona papala prikrmy a ja som dodietovala po zlcniku.
pri dojceni sa vyhybaj hubam a plesnivym syrom,alkoholu a skus nepit kavu,plus mata a salvia znizuju tvorbu mlieka.
niektore babatka zle znasaju i strukovinu ci kapustu,to ale musis vyskusat.
nenafukujuce su cervena sosovica a mungo,tu mozes aj teraz,ostatne skus po 4.m,uvidis,ako zareaguje.

euka210
21. mar 2014

@fronculka len prvy mesiac sa odporuca bez citrusov, potom skusat. Ak Ta od studeneho neboli hrdlo ako mna, tak neviem preco by si nemohla. Pozor na bublinky, tie radsej nie...teda vo velkom. Ja jem vsetko zaradom mimo kyslej kapusty a suchych strukovin 🙂

shilou
21. mar 2014

ja som kojila 2,5roka a jedla som vsetke ovocie.......a mala nieje na nic alergicka ani nebola castejsie chora ako raz v roku

ivet1371
22. mar 2014

ja som jedla všetko od narodenia deti aj citrusy a nič im nebolo ani neni.citronovej vody som pila na litre 🙂

lencika
30. mar 2014

ja som nejedla citrusy a jahody, kyslu kapustu ale keby som bola tehotna druhykrat jem vsetko a sleduj co mi robi zle,