Nedostatok mlieka

alex5896
7. okt 2021

Prosim vas co robit ked mam coraz menej mlieka kojim cca tri mesiace mala som tazky rozbeh a teraz sa to zasa utlmuje pijem cierne pivo a nejak nic. Dakujem za pomoc lebo uz coraz viac musim dorabat umeleho mlieka a to nejak nechcem. 😐

silviazlat
7. okt 2021

@alex5896 čaj na podporu kojenia si skúšala?

janka_266
7. okt 2021

Senovka+benedikt+vit. B, zapijat vineou, a hlavne čím viac budete robiť umelého, tým menej bude mat vášho

brita7777
7. okt 2021

Prikladat, tak casto ako sa len da ideal len telo na telo..malicky v plienke a ty naha len zupane max. Samozrejme mat daku deku poruke pre malinke, plus caje na podporu kojenia. Porad sa s laktacnou poradkynou.

0silvia0
7. okt 2021

@alex5896 asi máš laktačnú krízu, tá je bežná. Treba len častejšie prikladať. Ja som prikladala hoci každých 10 minút, po týždni sa mlieko rozbehlo. Ale ja som nedokrmovala vôbec umelým mliekom, len som furt kojila, bolo to na nervy, nič som neurobila pomimo, ale mlieko sa vrátilo.

petamich
7. okt 2021

prikladat a mne najviac funguje senovka, benedikt a hroznova stava, ked mam pocit, ze je mlieka menej alebo maly protestuje - tak nasadim a dobre 🤞🏻

alex5896
autor
7. okt 2021

@silviazlat ano mam

deti95060810
7. okt 2021

kúp si homeopatikum na podporu kojenia - v lekárni... mne odporúčal pediater a veľmi pomohlo... pred každým kojením cca 30 min si dáš - užiješ 3 - 4 malinké guličky....
dobré je si aj pred kojením ľahnúť a samozrejme veľa veľa piť...

nevenka
7. okt 2021

@alex5896 vyskusaj este Moringu, funguje super a nenafukuje ako senovka. Teda mna z nej priserne nafukovalo. A ak nepomaha cierne pivo, tak skus hroznovu stavu alebo akykolvek velmi teply caj, pred kojenim, po kojeni. V 3 mesiacoch sa meni tvorba mlieka, dieta ma rastovy spurt a vyssie naroky na mlieko. Nedavaj umele, kojit kazdu chvilku. Dat odgrnut a prilozit znova a dokolecka. Ak nechce, tak kvalitnu elektricku odsavacku po kojeni este doodsavat, po 10 min. kazde prso. Striedaj prsniky, na kazde kojenie oba davaj. A ak sa da, co najviac spat. Dieta do kocika, nech kocikuje ocino alebo babka, niekto a Ty ziadne upratovanie. Navarit si caje, vela pit a spat 🙂. Ak sa da, samozrejme 😉

siska53
7. okt 2021

@alex5896 caje na dojcenie, caste prikladanie, odsavacku na druhe prso.
A hlavne toto ma.zaujima:
Odkial inak vies, ze mas.malo mlieka?? Okolo 3.m.je bezna laktacna kriza.

Nevzdavaj to, var si vtacie mlieko, rascovu polievku, pi vineu a vela tekutin celkovo, ale hlavne je to prikladanie a cim.menej flase, ak chces dojcit..

alex5896
autor
7. okt 2021

@siska53 cely den som ako tak ok malej to staci aj ked dakedy je nervoznejsia ale pride vecer tak ako keby jej chybalo po celom dni dam jej oba prsniky a uz aj ja sama si stlacam a nejde a ona sa vrti a otvara ustocka a ked jej spravim 60 ml nejde sa dojest doslova to chlipe ...robim tak ze dam jej prsniky pred spanim ulozim a za 15 minut je hore s revom a natahuje sa za cickou tak iz spravim 😐

siska53
7. okt 2021

@alex5896 ved to prave treba, prikladat a peikladat, ono okolo 3.m.je rastovy spurt, ktory sa takto prejavuje.
Pri prvom.to znamenalo, ze som uz nemala take plne a obrovske prsniky, pri malej zas caste prikladanie, ona aj kazdych 20-30 minut dakedy pytala.. cez den. To len treba vydrzat. Ak pribera, je to ok. Aj ked menej. To mi povedala moja pediatricka. Pytala som sa totiz z eked menej pribera, ci mam prikrmovat. Ze nie, skor casto.prikladat. ona totiz bola schopna prespat celu noc ( to aj jej brat - len ona menej priberala)...

ada85
7. okt 2021

Mne ešte okrem spomenutých potravín spomínali kôpor ale to už bolo dávno po kojení

wewerka01
12. okt 2021

@alex5896 skús odsavat a zistis koľko mlieka máš, aby si mala mlieko piť a jesť je dolezite hlavne rascovu polievku, hlavne oddych je dôležitý. Spať keď dieťa spí.

ledgerka
12. okt 2021

@alex5896 ako dlho to trva? U nas to prislo okolo 3 mesiaca ale trvalo to len 3-4 dni. Nechcel flasu takze na mne visel aj ked nic neslo. Potom sa to ukludnilo. Nebrala som nic na podporu tvorby.

essenceee
16. okt 2021

mne osobne čaj na podporu kojenia nepomohol a musela som dokrmovat umelym