Ktoré mlieko je naj?

mata66
21. jún 2015

Baby ktoré umelé mlieko je najlepsie a aj cenovo najrozumnejsie ja kojim mala ma 2 týždne ale robia sa mi zapáli a nevládzem začnem ju kŕmiť umelim aj keu teraz kojim pravdepodobne to ma s toho mlieka stale pzelače a ja jej nechcem takto ublizovat. Prosím poraďte

bonaqa2013
21. jún 2015

@mata66 každé dieťa znáša iné mlieko, nie je ani dobré pri tak malých deťoch skákať z jednej značky na druhú - detičky sú nato dosť citlivé. Najlacnejšie je kojenie, ono to niekedy trvá kým sa matka a bábo spolu zosúladia - aj pri kojení, zavolaj si laktačnú poradkyňu. Poradí Ti s kojením.
moje deti všetky boli na Sunare. Sunar je stará overená značka.

mata66
autor
21. jún 2015

@bonaqa2013 laktacna uz bola pri mne ale pri zapale ti nijak nepomoze a malá papka ale co sa potom robí to je des krik a krik vsetko som vyskúšala a idem skúsiť vysadiť mlieko uvidím čo to spravy. Takže sunar hovoríš musim si dat všetky dokopy a jedno vybrať

pribinak
21. jún 2015

10 mamiciek ti napise, zenajlepsi je nutrilon a dalsich 10, ze Sunar. To proste musis skusit, co babatku zapasuje. Asi jedno z najlacnejsich mliek ma DM drogeria, znacka Babylove milch

Este mas veeelmi malicke babatko, nevzdavaj to, skus laktacnu, ci je babatko dobre prisate, ci mate dobru techniku a tak
Zo zaciatku kym sa ustali dopyt a ponuka, teda ty a babatko tak su nejake tie problemi, ale skus este vydrzat a s dobrou laktacnou to zvladnete

Pozri stranku mamila, maju laktacne po celom Slovensku

bonaqa2013
21. jún 2015

@mata66 Ty vybrať môžeš, len ako bude sedieť malej.... Susedia si pochvaľovali Bebu- ich malá to papala a mne deti z toho vracali.....

wegab
21. jún 2015

Já som prvemu dietatku davala Nutrilon, teraz pri druhom som zvolila Nutrilon profutura a som veľmi spokojna, ani pri jednom som nemala stastie dlho kojit. Je pravda ze je drahý ale ako bolo spomínane každému dietatku pasuje niečo ine. Je na Vás pre ktore mliecko sa rozhodnete alebo respektive rozhodne Vaše dieta co mu najlepsie zapasuje.

sardinka333
21. jún 2015

@mata66 ak ťa dojčenie nervuje tak skus umele mlieko...uvidiš...Ja mam Nutrilon. Každému dieťatku sadne ine mliečko, vyskušaš a uvidiš. Možno bude mala kludnejšia a možno nie....až čas ukaže či sedí alebo nie. Neskusala si feniklový čaj ked tak plače? Kvapky proti naduvaniu?

uhnakova
21. jún 2015

Ked prejdes na UM, moze byt babatko na tom tak isto s bolestami bruska ako na materskom mlieku. Moje obe deti boli na UM, syncek strasne trpel na koliky, dcerka mala chvalabohu len par blbych dni, zato mala tichy refux. Kazdemu dietatku sadne ine mlieko, takze tazko radit. Nasmu synovi vyhovovalo Hipp, mladsej Babylove z drogerie DM.

seahorse27
21. jún 2015

Najlepšie mlieko je materské, neexistuje " zle" mlieko. Ked ti mala plače, tak skús upraviť stravu, dojčenské koliky su bežne...co sa týka UM, každému babu vyhovuje nieco iné. Obe moje deti su od 7. mesiaca na UM. Staršia dcérka pila najskôr Nutrilon asi do 1,5 roka, potom z neho začala zvracať, tak sme prešli na Nestlé junior a to pila bez problémov do 3 rokov. Mladší synček ma o chvíľu 8 mesiacov, ostali sme verní značke Nestlé, už mesiac pije Bebu pro a vyhovuje mu.

kuceravasue12
22. jún 2015

@mata66 ahoj to sa nadarmo pýtaš, nám v pôrodnici odporúčali nutrilon u doktorky zas bebu, vraj z nutrilonu všetky deti zapeká, no u nás to bolo naopak, z beby mala stolicu raz za tri dni s plačom tvrdu tmavozelenú, prešli sme na nutrilon, už má 11mes a nemáme problém. Je to škoda v tom, že beba nás vyšla lacnejšie ale čo narobím? Mlieko si mamička nevyberie, vyberie si ho dieťa

lilimoni
22. jún 2015

Ja som mala zapal okostice a 15 dni som kojit nemohla 😠 mojej vyhovovalo iba hami 🙂 potom som sa k dojceniu vratila. Treba skusat, co sadne 🙂
Ale vela mamiciek kupuje Bebu alebo Hami, niektore Nutrilon.

maminka313
22. jún 2015

Ahoj 🙂 aj ja som za nutrilon a nepocuvaj odpovede typu ...musis kojit 🙂 rob tak aby ste sa ty a malinka citili v pohode ...veeeela stastia a zdraviiicka zelam

kladina
22. jún 2015

Urcite nevzdavaj kojenie. Do mesiaca po porode bude lepsie. Ja som prestala kojit v 4mesiaci a pri druhom by som bola na seba aj na dieta tvrdsia a nedala by som sa "ukecat" na UM. Sama som urobila chybu, odsavala som si mlieko do 7.m. UM je drahe, akekolvek.... Malinka pride do veku, kedy 15€ krabicu zbodne za tyzden, aj skor. Bezne sa ti stane, ze place, urobis jej mlieko, ale ona nechce pit... A vylievas a vylievas do umyvadla. Skus dat malej jednu davku a uvidis, ci bude kludnejsia. Ale aj nasa 1. Mesiac len revala 😉 drzim palce!

1177
22. jún 2015

Babylove z dm drogerie

michaela1711
22. jún 2015

Aj nám vyhovoval Nutrilon my zase nebudeme môcť asi kojiť tak tiež bude umelé ale prve som kojila a aj dokrmovala do pol roka a potom len umelé ale teraz mi mliečko asi zastavia. Ale nevadí aj iný nemohli kojiť a bábätká sú zdravé takže nie je to až také hrozné keď dieťa nie je kojené dá sa aj z umelým v pohode. Potom v neskoršom veku sme prešli na Sunár aj ten je celkom v pohode ale na začatie je lepší asi ten Nutrilon my tiež ho aj teraz budeme kupovať.

sardinka333
22. jún 2015

Voobec nestresujte s tým kojením...ide to tak to ide, nejde to tak to nejde. Každá žena má iné hranice ,,znesitelnosti,, kolko je ochotná sa nervovať. A že je drahé?? Za ten luxus že aj manžel nakrmi a ja sa možem venovať ,,pozostalým,, deťom mi to stojí. Časom nájdeš značku čo je aj cenovo dostupná a aj krpcovi vyhovuje. Mlieka sme kupovali v akcii.

me_to_you
22. jún 2015

My kupujeme milumil (z beby som bola ja napr nestastna)..
Viem ze nechces pocuvat ze kojenie nemas vzdavat ale....co ked bude mat mala z um koliky a podobne 🙂 skus ju dokrmit ale skusaj aj materske...prsia si mozu zvyknut, musite sa s malou a mliekom zosuladit. Drzim prsty!

dzejn80
22. jún 2015

Kazdy ti povie inak, kazdemu nieco ine sadne. U nas Nutrilon uuuuplne zle, beba super, najlepsie z rakuska a nakoniec sme mali babylove z DM lebo bolo lacne a dobre, dokonca bio.

mata66
autor
23. jún 2015

@sardinka333 skúšala som aj kvapky aj čaj a nič teraz jej skúšam dávať nutrilon len sa mi s toho obracia a prúdom

sardinka333
23. jún 2015

@mata66 mne nutrilon tolerovali decká, zo sunaru syn tyčkoval ale len raz...ak ti nutrilon pravidelne vydavi tak sa porad s doktorkou nech sa male netrapi. Skus sa aj ty upokojiť ako sa da...proste vhodné mliečko najdete a hotovo. Niektorí si chvália aj tie Hipp mlieka.....Ja mam kupeny Nutrilon 1(klasicky, obyčajný) tak som zvedava čo krpata ,povie,,.

petrapod
23. jún 2015

Ahojte, ja som zacala davat Sunar, papa ho pekne , ale mame riedku stolicu aj 4krat za den , je to v poriadku,alebo mam skusit ine mlieko? Dakujem za radu. 🙂 🙂

lilimoni
23. jún 2015

@petrapod no prehanat by nemalo. Mozno probiotika by pomohli. Skus si zavolat doktorke, co ti poradi 🙂

sardinka333
23. jún 2015

@petrapod ak nie je hlienovitá, penivá a hnusne zapachajuca tak zrejme netreba meniť mlieko....ale spomenula by som to dokine na poradni ked budeš, zicher je zicher.

simonka77
23. jún 2015

@petrapod zo zaciatku podania UM moze dietatko mat hnacky, resp. redsiu stolicu - je to reakcia na nove mlieko - u nas to preslo cca po tyzdni
@mata66 niekde som citala, ze sunar je svojim zlozenim najviac pribuzny materskému mlieku - najma sladkostou, mater.mlieko je pre deti tiez sladke. ak aj zacnes davat UM, vydrz aspon jedno balenie, nestriedaj hned, babatko si musi zvyknut a je jasne, ze to nebude zo dna na den. ako tu uz kocky pisali, nie je dobre mlieka rychlo striedat. drzim palce pri vybere)

mata66
autor
24. jún 2015

@sardinka333 keby ti to papala tak ten svoj mam na predaj jeden je este nerozbaleny a z druheho som 4 krat dala malej samozrejme ze lacnejsie ako v obchode