Nemám mlieko a synček fľašu odmieta

tanja61
27. jan 2012

baby dneska ked som maleho isla kojit pred spanim ako obycajne tak tahal 20min a nevytiekla ani kvapka mlieka ☹ skusala som hned flasu a UM tak flasu vobec nechce ani vidiet....zaspal hladny ale predpokladam ze coskoro bude hore co mam robit?mam mu urobit kasu a uprostred noci ho ist nakrmit alebo ho vytrapit a skusat dookola flasu s mliekom a ked bude skutocne hladny tak ju vypije?hmmm poradte dakujem

anjelicek26
27. jan 2012

@tanja61 - urcite moze, ale to sa o den-dva vrati, hovorim zo skusenosti.

@estterka - toto je realizovatelne, ked sa pri tom obaja citia dobre, mne uz vadilo, ze sa na mna lepi pijavicka, co plynule rozprava, ma plny chrup a podobne... nebolo to v mojich ociach uz "dojca"... odvtedy inak mlieko nepije... proste finito v tom momente.

anjelicek26
27. jan 2012

@tanja61 - dr brown flasu si skusala? Nas prijal az tu... lebo sa z nej saje ako z prsa, netreba pustat vzduch, netvori sa podtlak.

Inak aj ja som zvedava, aka bude dnesna noc, my dnes uplne bez mlieka, ziadna flasa, len vecera, v noci voda a rano len ranajky. Si to este ani neviem predstavit, ved bude hladny v noci 😖

edie63
27. jan 2012

@tanja61 Podla mna ked bude velmi hladny/ nekludny, daj mu kasicku alebo nejaky jogurt v noci, nech sa aspon vyspite a zajtra rano mozete pokracovat so skusanim/ rozmyslanim co a ako. Ja som raz mala tiez takuto situaciu s dcerou, uz nebola kojena, UM nechcela, odmietala flase, v noci nebola ochotna vypit ani lyzicku vody/ caju, tak som uz bola zufala z toho, co robi, nespala ani ona, ani my, tak som jej dala jogurt, najedla sa a zaspala. 🙂
Skus viacej pit a hlavne si oddychnut, ak chces, aby sa ti rozbehlo mlieko, ak ho chces odstavit, tak ho postupne nauc na lyzicku, pohar, pohar s naustkom (prip. striekacku, ak to inak nepojde), on si zvykne. Mozno to bude trvat dlho, ale zvykne si a zvyknes si aj ty (mam to odskusane). Drzim palce! 🙂
Len tak na margo: myslim si, ze je to osobna vec kazdej matky dokedy chce kojit a nie je fer nahovarat na kojenie, prip. odsudzovat niekoho za to, ze uz nechce kojit (to len kvoli tomu, ze su tu na fore aj take mamicky, ktore by "zavrazdili" tie ktore nechcu kojit 3 roky a pod.). 😉

tanja61
autor
27. jan 2012

@estterka myslim ze az ked zacnes chodit do tej prace potom zistis ci to zvladas alebo nie ale byt 10krat za noc hore hmmm 😒 pri jednom dietati sa to da🙂 ja mam 4rocneho syna on sa niekedy zobudi na zachod alebo niekedy je hore uz o 6tej rano lebo sa mu nechce spat.....s drobcom problem v noci nieje ten je hore az raz na kojenie takze sa nestazujem ....ked sa narodil moj prvy syn jeho som kojila kazdu hodinu a pol a to den a noc do 6mesiacov a potom uz len v noci kazdu hodinu a pol no po roku som mala dost a odkedy som mu dala UM odvtedy spi cele noci 😉 je na kazdom co zvlada a ako sa rozhodne 😉

tinika
27. jan 2012

@tanja61 mne len to chcel tak skus inu hoci toto je najpodobnejsie prsniku ja osm mlieko mala my sme mali iny problem

tanja61
autor
27. jan 2012

@estterka prikladam uz len trikrat do dna a to je rano na obed a vecer pred spanim...niekedy sa stane ze sa zobudi v noci ale niekedy nie a takto som to robila aj teraz...skor si myslim ze je to tekutinami 😒

tanja61
autor
27. jan 2012

@anjelicek26 a vies ze som na nu v obchode pozerala? 🙂 rozhodla som sa pre tommi tippe ale ak to nepojde tak skusim aj flase vymenit zatial skusim prikladat este a uvidime 😉

anjelicek26
27. jan 2012

@tanja61 - on vseobecne pije len 3x do dna a ine tekutiny neprijma? A to nacika plne plienky 😕

anjelicek26
27. jan 2012

@tanja61 - drzim palce, urcite to zvladnete 🙂 Urcite ho na rozbehnutie priloz castejsie, aj v noci, to najviac nastartuje...

tanja61
autor
27. jan 2012

@edie63 no tak som zvedava aka bude noc a zajtra napisem...no ked nebude ina moznost tak ho nakrmim niecim len dufam ze sa mlieko rozbehne lebo to je jedina teutina ktoru chce 😒 no co sa tyka mamiciek ktore idu vrazdit ked sa nekoji 3roky ma netrapi kazda matka nech koji ako uzna za vhodne 😉

tanja61
autor
27. jan 2012

@anjelicek26 nie necika plne plienky snazime sa mu davat na silu vodu a caj....a to niekedy mu otvorim usta a supnem lyzicku s vodou a ked vidi ze nieje ina moznost tak este dvakrat otvori a zacne vrieskat.... 😕 dakujem za nazor

tanja61
autor
27. jan 2012

dakujem vsetkym za nazory rano napisem aka bola noc 😒

anjelicek26
27. jan 2012

@tanja61 - hm nema on prirazdenu uzdicku pod jazykom ci polyp v krku, ze ma taketo problemy s prehltanim, nepozerala si?

kveta
27. jan 2012

Krmiť lyžičkou, alebo nechať stekať mlieko po prste do ústočiek, alebo krmiť z malého pohárika /odmerky na mlieko/ alebo kvapkátkom alebo injekčnou striekačkou /striekaj do boku pusinky, nie priamo do hrdla/.

estterka
27. jan 2012

@tanja61 ak clovek nieco chce a je pre nho nieco skutocne dolezite,da sa vsetko 😵 mliecko stracas,lebo dojcis velmi,velmi malo,nie kvoly chorobe a tekutinam. trikrat denne nebude pre 11 mesacne dietatko dost :/
ja nikdy v noci nikam nevstavam 😉 dcera sa moze dojcit trebars aj celu noc bez prestavky,ked potrebuje. ja sa vyspim rovnako,ako ked sa nedojci-za cely cas,odkedy sa narodila sme nemali zlu ci neprespanu noc,takze som spokojna. a nebudem ani prva ani posledna,co bude dlhodobo dojcit pocas prace a dokonca aj dve deti naraz zvyknu zeny dojcit 😉 ako pisem,dat sa da vsetko,ale ty sa musis rozhodnut,ci chce dalej dojcit alebo nie. som priklad toho,ze silna choroba neovplyvnuje produkciu mlieka,dieta sa vsak prave choroby matky automaticky dojci viac,pretoze v mlieku ma protilatky,ktore tvori organizmus matky a teda dieta chrania pre chorobou.

tanja61
autor
28. jan 2012

@anjelicek26 ne nepozerala som ale mozem ja to skor pripisujem jeho pohodlnosti lebo ked nechcel nieco jest ja som sa obavala ho nechat hladneho tak som ho kojila a je predsa lahsie chytit prsnik ako zut jedlo ci?ked som bola u healt visitorky ked mal 7-8mes tak som spominala ten problem a ona mi povedala ze mam ho nechat hladneho lebo ked vie ze nemusi zut tak ani nebude a ze mu nemam davat hned prsnik......ale tak som pisala na MK a tu mi odporucali to nerobit a netrapit ho tak ked nechcel jedlo tak som ho nakojila......ja neviem....davala som mu coraz menej jedlo do ruky lebo so vsetkym sa mi dusil 😒

tanja61
autor
28. jan 2012

@estterka ano pre mna je velmi dolezite kojit do roka a to sa snazim aj dodrzat......prajem ti samozrejme aby to tak aj bolo a kojila si aj niekolko rokov ked ti to vyhovuje ale netreba zabudat ze kazdy sme ini a svoj nazor nato som uz vyjadrila no a samozrejme az ked nastupis do tej prace a az ked budes mat druhe dieta potom to mozes posudit nie teraz lebo teraz to este vediet nemozes aku pracu budes mat alebo ake bude tvoje druhe dieta 😉 ano o tom viem ze materske mlieko ma protilatky 😉 a ako si uz pisala ze si bola cely tyzden v posteli s malou a dojcila?hmmm tak to sa mas dobre ja nemozem lezat v posteli lebo ako som uz pisala tak mam aj starsieho syna,treba varit a aj sa detom venovat a trocha upratat a partner pracuje nocne ale snazi sa ako sa len da🙂

estterka
28. jan 2012

@tanja61 dojcit trikrat za den je malo a preto starcas mlieko uz teraz,pred rokom. dojcenie nie je len potreba,ma vela inych funkcii. dieta potrebuje prsnik aj na ine veci.
po tom,co vsetko mame za sebou si skutocne myslim,ze ak clovek nieco chce,tak sa to podari. vyhovarat sa je jednoduche.

tanja61
autor
28. jan 2012

@estterka neviem preco tu utocis ohladom kojenia ved uz som ti napisala ze mozes kojit aj niekolko rokov a viac to neriesim....vyhovorky?ale ake?ved som uz pisala ze do roka je pre mna dolezite kojit a toho sa drzim nevidim ziadne vyhovorky toho typu.....a trikrat do dna kojim vyse 2mesiacov lebo ako som uz pisala hned od zaciatku som mala jasno ze maleho idem kojit len rok...do mojej choroby to malemu bohate stacilo a ja tu neziadam o radu ako dlho by som dieta mala kojit.....

estterka
28. jan 2012

@tanja61 ja neutocim,len o dojceni nieco viem a chcela som ti vysvetlit,preco stracas mlieko 😉

tanja61
autor
28. jan 2012

noc:pred spanim kym som si isla lahnut som skusila maleho nakojit a aj sa podarilo a spokojne spal do pol 4 ale potom sa zobudil a nechcel tahat s prsnika,skusala som to 20min tak som utekala urobit mlieko,caj a aj s jogurtom v ruke .....striekackou som skusala mlieko podarili sa tri striekacky ale to bolo kriku tak nakoniec som dala jogurt cely zjedol a zaspal ako babatko 😀 rano som ho kojila normalne takze este mam trocha mlieka a to by som chcela vyuzit kym ho nejak nenauci prijmat ine tekutiny.....hmm dilema 😒

tanja61
autor
28. jan 2012

@estterka ok 😉 dakujem