Nové metódy odkedy začať prikrmovať

nibiru
30. apr 2011

ahojte pozerali ste dnes spravy na tv joj,bola tam reportaž kde sa vraj prikrmi sa maju zavadzat ci je dieta dojcene alebo nie medzi 4-6mesiacom že za 20rokou sa nepodarilo dokazat ze neskorsie zavadzanie prikrmou zabranuje alergiam prave naopak ja uz som niekde taky clanok čitala vraj by sa mali zavadzat po 4m.a pri tom dojcit vraj vtedy črievko je chranene a najlepsie si zvika na nove potraviny,este nemaju tu reportaž v archive hned ako bude dam link.ja osobne som začala prikrmovat ked mala mal 5m. a 1tt po dohode s pediatrickou kedze mala mala už vtedy 8,5kg a aktivne sa o jedlo zaujimala zatial nemame ziadne problemi a chuti nam naozaj všetko pri tom stale dojčim na požiadanie.

bobocka
30. apr 2011

@zitaje jasne,ze matka vie co je pre dieta najlepsie.uvedomela matka,co si zisti info ktore je dostupne a uvedomuje si pre a proti danych veci a na zaklade zisteneho info potom kona voci svojmu dietatu. 😉 aj ty si si uz zistila,ze to co si robila pri prvom dietati najvhodnejsie nebolo a pri druhom si to neriesila 😉 je dolezite si zistit info,no netreba sa toho drzat na 100%.pretoze aj tabulky ohladom zavazdania potravim su orientacne.kazde dieta je ine.su rodicia co nemaju najmensie zdravotne problemy,su rodicia tazki alergici,su deti kojene,su deti na umelom mliecku...vsetky tieto faktory ovplyvnuju zavadzanie tuhej stravy.preto by kazda matka mala postupovat podla vlastneho uvazenia,pretoze ona najlepsie pozna co je pre jej dieta najlepsie vzhladom na dane faktory.neviem ci som to dobre napisala,no hadam sa bude dat pochopit co som tym chcela povedat 😉

nibiru
autor
30. apr 2011

@bobocka aha no tak to som nevedela 😀 zo zaciatku som jej do zemiakou davala MM tak mala pyre s MM a to som vyskusala no len si pekne počkame do toho roku 😉

bobocka
30. apr 2011

@nibiru no ja som napr mala toto info ,no pockala som si na kravske mliecko trosku dlhsie.ked som ja s tym stotoznena bola.aj ked mi bolo jasne,ze tym malemu neublizim a moje kamaratky davno uz s kravskym varili,aj pred prvymi narodeninami,tak ja som este pockala.mne sa nejak materinsky instinkt v tomto oplaca. 😉 teraz dam tiez len obcas.jogurt a syrovu tycinku ma maly denne,no mliecko (grisku) asi raz za dva tyzdne.nikam sa neponahlam. 😉

nibiru
autor
30. apr 2011

@bobocka no mne jogurty miluje tiez ho ma denne este si vzdy hmmka mnam mna mnam 🙂 inak v poctate s mliekom moc nevarime hovorim ja kavicku +mliecko malej varim zvlast alebo ked varim co mmoze pred dochutenim jej odlozim do druheho hrnca a nase si dochutim.milujeme privarky na kyslo tak ona ma len polievocky bez smotany na to som odvahu nemala i ked suseda veselo do svojej malej tlacila sosovicovu na kyslo ja som sa bala.

bobocka
30. apr 2011

@nibiru ale vsak ty mozes.ty si kludne daj 🙂 vsetko s mierou a pomaly 🙂 ja dodnes malemu varim zvlast.jemu nekorenim ako nam.teda varim mu podobne co nam,no je to v odlisnych hrncoch a nam dochutim ako chcem a malemu tak trochu 😉 ja som malemu smotanu davala asi od 13 mesiaca do jedla.lyzicku kyslej do omacky a bolo 🙂ked mu robim kuraci perkelt napr.alebo dnes mal kelovu polievku (kel+zemiaky a do togo som dala trocha smotany aby to kremovejsie bolo).

nibiru
autor
30. apr 2011

@bobocka ako ja jem smotanu ale malej som sa bala dat ju so polievky predca ma len 9m.

bobocka
30. apr 2011

@nibiru jasne,tvoja malicka je este fakt malicka na to 🙂 moj junak ma 19mesiacov,my uz kadeco pojeme 😀 😀 😀

nibiru
autor
30. apr 2011

@bobocka 🙂 no ja nehovorim ze by nechcela mi uz musime jest len vtedy kedy ona alebo tak aby nas nevidela lebo ked zbada jedlo zavistlivo a vycitavo pozera 😖 a ona je fakt velika nechcem aby bola naucena stale jest a to by ona najradcej stale nieco jedla 😀

bobocka
30. apr 2011

@nibiru no to moj misko je stale a podstatne vacsie porcie ako ja.len on ma vrtulu v zadku a vsetko vybeha 😀 😀 😀 ked mal 18 mesiacov,tak vazil 11,1kg a mal 85,5cm.

nibiru
autor
30. apr 2011

@bobocka no mi vazime cca 11kg a tiez ma cca 80cm o 2tt ideme na poradnu tak som zvedava 🙂 len tym ze je taka tazka sa ona teda moc hybat sama nechce ze by sa dvihala a podobne ale sak uvidime ked zacne chodit 😀 inak ja som bola v jej veku presne taka ista akurat ze krmena na sunare a ona na materskom mliecku a to sme sa obe narodili s porodnou vahou 3480g 😀 nastastie ona nebyva chora je zdravucka nez ja som mala stale oslabenu imunitu a uz ako dojca som bola chudokrvna.

bobocka
30. apr 2011

@nibiru tak fajna vaha 🙂 vidno,ze jej chuti a dobre prospieva 🙂 motoriku neries.ked bude pripravena,tak sa postavi a chodit bude 🙂 niec netreba silit.moj misko este pred prvymi narodeninami chodit zacal a su deticky co prve kroky v 17mesiacoch spravia 🙂 tes sa,ze tak dobre prospieva a ze je zdrava 🙂

nibiru
autor
30. apr 2011

@bobocka to ano ako nesilim to kedze aj ja som zacala chodit ako 1,5r.neporovnavam ju ja sama to nemam rada ak to nietko robi ona,je taky smejo 😀 na kazdeho sa usmieva ked vidi kvietky a stromceky normalne sa jej este aj oci smeju miluje zvieratka aj deti to ked idu dake okolo aj by s kocika vyskocila 😀 moja princezna ok idem lebo uz nevidim ani na monitor takto dlho hore som nebola uz davno 😀 dobru nocku

peepka
1. máj 2011

@bobocka no to zas neviem kto povedal ze ovocie nezkor, ved ake sladke je materske mliecko a predsa deticky papaju zeleninku, ja som napr bananom zacala a zacnem aj pri druhom 🙂 ja sa zubami nechtami ale planujem drzat toho 6mesiaca dokym niekto vyvrati fakt ze ten zaludok je nevyvinuty 😀 😝

iwulka23
1. máj 2011

@feb13 skvely nazor 🙂 plne suhlasim 🙂)

miskap
1. máj 2011

Suhlasím s tebou @bobocka ohľadom zavádzania príkrmov pod ochranou materského mlieka. U nás sa už našťastie dojčí dosť dlho, veľa mamičiek chce dojčiť aspoň rok. Vtedy naozaj nie je na mieste sa s príkrmami ponáhľať. Príkrmy sa majú zavádzať vtedy, keď je na to dieťa pripravené, teda keď vie sedieť s oporou, vie prehĺtať a nenapína ho z lyžičky, prejaví o jedlo záujem. Najprv je to vždy len pár lyžičiek a vždy treba ešte nadojčiť. Ak chcete odstaviť, vtedy po príkrme vynecháte dojčenie (tak radia múdre staré knihy napr. o matke a dieťati..), ale ak chcete dlho dojčiť, určite dojčenie nevynechať. Príkrm by mal byť len doplnok dojčenia do jedného roka. Je pravda, že nie každá mamička vie, čo je pre jej dieťa najlepšie ( iba si to myslí ) Keď suseda dala ani nie ročnému dieťaťu majonézový rybí šalát, tak som si myslela svoje ☹

nibiru
autor
1. máj 2011

@miskap majonézový rybí šalát wow ved po majonezovom salate je aj mne vzdy tazko kde to este malemu dietatu 😒 mi sme tam mali jednu na sidlisku co sa velmi chvalila ze jej dieta jedlo gulas ked malo 4m.skoro ma porazilo

miskap
1. máj 2011

@nibiru No, ale skúsila by si jej dačo na to povedať. Ešte ťa niekam pošle ☹

nibiru
autor
1. máj 2011

@miskap sak prave uz som zazila take situacie a nakoniec som si povedala ze budm ticho lebo vzdy som ostala ja ta zla 😖 ja som dokonca jedina co este dojci spomedzi bab co sa stretavame no ale ja som chcela dojcit im podla mna na tom az ztak strasne nezalezalo kedze daktore fajcili aj pocas tehu aj kojenia. 😠

zuzkat1
22. máj 2011

ahojte aj ja som to videla a nezda sa mi to...respektive nepaci sa mi to🙂 ak bude druhe mimi tiez budem kojit - vylucne kojit - do 6 mesiacov...pride mi neprirodzene pchat do takeho malehe nenyvinuteho organizmu nejake ine jedlo ako mlieko... ve dto dieta este ani nesedi, ani poriadne nevie co s tmy ma v puse robit... mala ma 16 mesicaov papa jahody, paradajky aj mandarinky atd. alergeny a nic jej zatial nie je... na nic nemala reakciu, zavadzam vsetko popri kojeni...a myslim ze cele je to len o tom, ze nove veci sa maju zavadzat popri kojeni a je uplne jedno ci to popri kojeni zavediem v 4tom alebo 6tom mesiaci... ak chcem kojit dlho tak mi nevadi ze ine veci zacne jest ako pol rocna a ked chcem kojit kratko tak vtedy sa ponahlam neviem kam s tym jedlom...to je moj nazor🙂

zuzkat1
22. máj 2011

@miskap majonezovy rybi salat?? a to dieta to jedlo? no niektorych ludi nechapem...

stvura
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
zuzkat1
22. máj 2011

@nibiru moja sa narodila 3760gramova a teraz ako 16 mesacna ma ledva 9kil a 77cm😀

@stvura no ovocie zje vsetko okrem jablka🙂 ovocie ma rada... ona nejedava obedy... to zje max. 10 lyziciek aj to len z paradajkovej polievky so syrom a inak vsetko ohrdne... neriesim to nijako... kojim stale na poziadanie...poriesim ked budem kojit menej🙂 skus to schovat do niecoho...nezje ani v jogurte alebo pudingu?

nibiru
autor
22. máj 2011

@zuzkat1 no mne mala teraz zacala strasne malo jest doteraz jedla ukazkovo desiata,obed,olovrant a uz 3den viacmenej len dojcim s tuhej stravy ledva zje 3l.neviem ci je to teplom alebo tym ze jej sli 4 horne zubky naraz 😖 na poradni v pondelok sme mali 11kg a 76cm.

nibiru
autor
22. máj 2011

@zuzkat1 doma som ja namerala 80cm ale pani doktorka ma asi iny cm.tak vraj mame 76cm

stvura
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
zuzkat1
22. máj 2011

@nibiru mozno aj tym teplom, aj ked neviem objektivne posudit my so zubami nemame absolutne ziadne problemy...ani o jednom neviem kedy a ako jej vysiel a ma ich uz plnu pusu🙂
moja zje jogurt v pohode - ale zje tak 1/3 z neho... nie preto ze jej nechuti ale preto ze to je maximum co zje🙂 ona papa take mnozstva ze 5 bobul hrozna, 4 jahody, polka hrusky, atd...a to nie naraz vsetko vymenovane,ale jeden druh ovocia naraz na olovrant🙂 jaj moja puding zboznuje, ale musim jej robit menej sladky,lebo ked dam cukru ako pre nas tak to nezje🙂

nibiru
autor
24. máj 2011

@zuzkat1 no asi jej budem robit stale polievky vsetra mi zjedla plnu misku zeleninovej zo slizikami az som sa nestacila divit.

zuzkat1
24. máj 2011

@nibiru moja sa polievok - okrem paradajkovej - ani nedotkne...ale ona sa celkovo ledva dotkne obedu, max. ked robim nieco kde su paradajky (zapekane cestoviny alebo tak) tak z toho povybera paradajky a tie zje🙂