Odsávanie mlieka

16. okt 2022

Ahojte, musí byť každá dávka odsateho mlieka v novej fľaške alebo to môžem zmiešať keď odsajem neskôr?

simonatom
16. okt 2022

Ja odsavam už niekoľko mesiacov a vždy som v ten deň odsavala do jednej, tej istej fľaše. Maličkej nikdy nič nebolo. 🙂 Myslím, že skôr ide o prečistenie odsávačky.

diaalex
16. okt 2022

Pravidlá sú také, že zlievat môžeš len mliečko rovnakej teploty, takže odsaješ, preleješ, dáš do chladničky a na konci dňa z chladničky zleješ dokopy ☺️
Ja som odsávala 10m a darovala mliečko 🥰

autor
16. okt 2022

@simonatom nemalo by po 2 hodinách ísť do chladničky? Odsávačku vždy umývam a sterilizujem po každom odsavani

simonatom
16. okt 2022

Ja som mala doma laktačnú poradkyňu a vravela, že to vydrží 24 hodín v izbovej teplote. Už mám 7 mesačné dieťa a niekedy sa pozabudnem a mám fľašku s mlieckom pár hodín (aj 5h) vonku a nič tomu nie je. Ale asi každá povie inak. Jedna mi zase vravela, že jeden deň to môže byť v chladničke a potom, keď sa to nepoužije, treba to dať do mrazničky, druhá zase, že to vydrží v chlade aj 7 dní.

autor
16. okt 2022

@simonatom ďakujem ☺️

parcelka
17. dec 2022

@diaalex ahoj, akurat listujem forum a nasla som tvoj komentár ze si odsavala mlieko 10m- mam malu v inkubatore a dlho tam este bude a musim odsavat mlieko, co okrem elektrickej odsavacky si mala? Flasky na odsate mlieko dostavam z nemocnice. Tak ma zaujma co si mam este dokupit? Sterilizator? Ani neviem co este, co sa mi take zide aby to islo plynule všetko, co si vsetko mala ze si tolko vydrzala... Vopred dakujem za kazdy tip 🤗

diaalex
17. dec 2022

@parcelka ahojky 🙂 mala som medelu swing fix na 2 prsia, sterilizátor (avent do mikrovlnky za 5€ z MK), sáčky na mrazenie (najskôr som mrazila po 60ml, potom 90ml, 120ml, až po 210ml) a brala som Moringu zo začiatku a 2x denne pila čaj na kojenie 🙂 neskôr už ani to a samozrejme prvý mesiac 5x do dňa som odsávala, 2. - 4.m 4x do dňa, 5.- 7.m 3x a od 8.m len 2x do dňa 🙂