Plač 7 týždňovej dcérky pri dojčení

evkakozickova
30. dec 2020

Ahojte,neviete niektorá čo to môže byť ? Moja 7 týždňova dcérka asi týždeň plače pri kojeni, bruško to nieje len čo jej idem dať prsník hneď veľký rev,až potom keď sa mliečko spustí sa ako tak ukľudní. Ja už som zúfalá, neprikrmujem ju mlieka mám dosť, cumlík má. Aj počas kojenia sa stále odťahuje,je to štrajk ? Myslíte že sa to môže zlepšiť,aj keď ju nebudem nijakým spôsobom prikrmovat ?

natal_martinkova
30. dec 2020

@evkakozickova je to štrajk, moja skoro 3 mesačná to robí už 3 týždne, ale teraz posledné 2 dni je to už celkom v norme..tiež má cumel..laktacne poradkyne ti odporučia zvýšiť kontakt koža na kožu, odstrániť cumel a fľašu, čo pri mojej nie je možné, lebo bez cumlu nezaspí ( nevie zaspať na prsníku aj keď je unavená)... Skúsila som si dať senovku a neviem či to funguje ako placebo, ale mám pocit že je to lepšie...mám viac naliate prsia a tým pádom aj viac tečie, takže sa toľko nejeduje 💁

evkakozickova
autor
30. dec 2020

@natal_martinkova senovku kúpim v hocijakéj lekárni ?

nikpa
30. dec 2020

@evkakozickova skús ju dať aj počas dojcenia odgrgnut, u nas to zabralo. Synovi sa vracalo mlieko späť a preto pri dojceni plakal a bol nekludny.

natal_martinkova
30. dec 2020

@evkakozickova určite áno, hod si do Googlu senovka grécka..odporúča sa to jesť naraz aj s benediktom lekárskym..na stránke mamily sa o tom píše viac 😉

malicka_mysicka
30. dec 2020

@evkakozickova a nebude hladna a hneva sa ze jej nejde tak akoby chcela? pribera?

evkakozickova
autor
30. dec 2020

@malicka_mysicka priberá veľmi pekne,keď sa prisaje tak aj hltá.

ivangeline
30. dec 2020

Po mojej skúsenosti, ten ''strajk'' je, teda bol u mojej malej, lebo bola nevyspata, mrzuta a nahnevaná.., a to bol jej spôsob ako mohla ukázať hnev, že sa odtahovala, aj keď chcela jesť a nakoniec aj cucala..aj teraz pred spaním, sa veľa krát odťahuje a zas sa prisava, má 11m o týždeň. Malá vždy toľko mlieka, koľko potrebovala... Dojcena doteraz. Takže ja si už o laktacnych a tých prvoplánových rád myslím svoje.. 😆🤷

zuzanka3108
3. jan 2021

@evkakozickova odporucila by som viac kontaktu, nosenie v satke alebo nosici aspon na cas kym strajk prejde. V tomto obdobi je to celkom normalne. Chce to len vela vela trpezlivosti. Taktiez trosku podporit tvorbu mliecka napr. homeopatika, alebo ako pisu maminky senovka grecka a benedikt lekarsky.

evkakozickova
autor
9. jan 2021

@natal_martinkova ahoj, ako ste na tom vy ? U nás je to stále horšie.

natal_martinkova
9. jan 2021

@evkakozickova ahoj, u nás už super, dokonca som jej prestala dávať večer po kojeni odsaté mlieko a vyzerá že je spokojná 🙂 užívam 4.den senovku a Benedikt ale len 3x1 tabletku, nepociťujem zatiaľ väčšie množstvo mlieka ale zrejme jej to stačí 🙂 určite to bude časom lepšie 😉

evkakozickova
autor
9. jan 2021

@natal_martinkova a má stále aj cumlík ? Lebo ja už fakt neviem čo mám na tu moju skúsiť užívam senovku aj Benedik

natal_martinkova
9. jan 2021

@evkakozickova áno jasné, cumel je najlepší kamarát 😂 dokonca od nového roka kojim konečne bez klobucikov 🙏 3 mesiace to trvalo kým som sa ich zbavila..a zistila som že keď sa začne odťahovať alebo plakať na prsníku tak už má proste dosť...zo začiatku som to nevedela pretože kojenie trvalo vždy tak najmenej 40 minút, a teraz sa vie zrazu najesť za 5-10 minút 💁 treba vydržať, ono to prejde aj samé si myslim

katka171194
14. jan 2021

@evkakozickova môže to byt aj zle prisatie bábätka. Prešla som si týmto istým. Mlieka som mala dosť ale kojila som s klobucikom pretože mala lepšie ťahala ako som to prestala používať mala jedy a po každom priložení plakala a odtahovala sa. Dosť mi vtedy pomohla laktačná. Klobucik som vyhodila a skúšala bez toho. Boli to muky ale naučila sa správne ťahať. Laktačná mi povedala že som mala zle prisatie a mala si ťahala vzduch. Cez klobucik som si zastavovala prívod mlieka. Teraz kojím krásnych 16 mesiacov. Treba byt trpezlivý.

evkakozickova
autor
15. jan 2021

@katka171194 no u nás je to už úplne zlé, pár dní to vyzeralo na dobrej ceste a teraz znovu keď sa nenapapa hneď keď vstane tak sa nenaje vôbec. Veľmi málo pribrala a ja som už zúfalá, vynervovaná a unavena. Umelé mlieko nechcem dať ale večer už toho mlieka fakt nemám.

a_nn_a
15. jan 2021

https://prirozenekojeni.blogspot.com/2017/04/bo...

Idem podla tychto rad a vzdy je to bud cikanie na volno alebo odgrgnutie...a potom pokracujeme v dojceni 🙂 Ja si myslim, ze deti nestrajkuju pri papani, len maju silny gastrointestinacny reflex a potrebuju zmenit polohu pocas dojcenia a nevedia nam to povedat 🙂

a_nn_a
15. jan 2021

Ak malo pribera, treba skontrolovat uzdicky.. mozno sa jej zle saje a tym padom ma aj malo mliecka, klesa laktacia... je to zacarovany kruh

evkakozickova
autor
15. jan 2021

@a_nn_a ďakujem ty za odkaz,mi už skúšame všetko ale tak nevzdávame to verím že bude dobré...už ani na cumlík sa nenamota, dávala som jej najprv cumlík pohojdala a potom ponúkla prsník ono to zaberalo na pár dní no teraz už vôbec.

a_nn_a
15. jan 2021

Mozno z cumlika chytila nejaku infekciu. Skus jej pozriet do ustociek. Ci tam nema biely povlak na vnutornej strane lic.

Drzim palce, viem, ake to je, bojovat kazdym dnom o dojcenie. Odporucam precitat si cely clanok a hlavne body si stale opakovat v hlave, co vsetko treba vyskusat. Neskor sa da vsetko do poriadku.

juliet86
15. jan 2021

@evkakozickova nemas moznost zav9pat si domov laktacnu poradkynu? napisem ti moju skusenost. u nas plac na prse a odmietanie pesa suvisel s kolikami (mala ich napriek tomu ze kakala prdela normalne,) lebo ked sa rozhybe pusinka a prehltanie vtedy sa rozhybe aj crevo. je to reflex a deti to moze bopiet. ja ti odporucam: espumisam L alebo komfort aj8krat za 24hodin. probiotika saab simplex alebo biogaia alebo probiofix. ty vyluc zp stravy uplne vsetko mliecne a madiruj jej brusko cvic nozickami pri kazdom prebalovani a odgrgavaj ju. zo srdca ti drzim palce. a skus aj navstevu laktacnej ak sa ti da. moze to byt este vela inych veci. uzdicky napriklad zle prisatie napriklad. zla poloha pri dojceni... nam napr vela zo vseob rad nepomahalo. moje dieta nemalo rado kontakt koza na kozu a nosit sme ju zo zdravotnych dovodov nedmeli v satke... drz sa zena!!!

kikaaa444
15. jan 2021

Môže to byt brusko aj keď si myslis že nie. Moja mi robila to iste , doteraz nechápem prečo , moj pediater stále tvrdil že je to brusko aj keď som si to vtedy nemyslela . Ale kľudne to tak môže byt že je to brusko ...

katka171194
15. jan 2021

@evkakozickova skúste naozaj tu laktacnu viem že niektoré robia aj cez video. Môže tam byt naozaj veľa príčin prečo nechce papať. Švagrinej mala tiež odmietala jesť a hľadali dlho príčinu. Nakoniec sa zistilo že mala skrátenú uzdicku a tiež sa jedovala. A hlavne musíte byt aj vy v klude lebo bábätko veľa cíti aj od maminky. Nebojte ste ta najlepšia mamina pre svoje bábätko.

evkakozickova
autor
15. jan 2021

No uvidím ako to bude ale začala som dnes špiniť,tak neviem či to náhodou nieje aj tým spôsobené,lebo včera večer som mala fakt minimum mlieka.