Reflux a zahusťovanie materského mlieka Nutritonom

barbora0308
30. júl 2022

Ahojte, tie co ste zahustovali Nutritonom MM, ake mali vase babatka stolicu? Moj ma totalne lepkavu stolicu, je to prosim v poriadku? Pytala som sa pediatricky a ta mi odpisala, ze sa s tym este nestretla a nevie poradit 🤷... Na reflux nam to zabera super, len sa bojim, ze bude mat nasledne problemy s travenim 😔. Dakujem za odpovede.

uriva
30. júl 2022

@barbora0308 Mne sa toto nepacilo,nebolo lepkave,ale divne. Davali sme liek Gastrotuss na reflux pre deti-bol volne dostupny v lekarnach.

barbora0308
autor
30. júl 2022

@uriva Gastrotuss nam nezabera. Skusali sme uz vsetko, ale nazabera nic iba tento Nutriton, nuz len ta stolica sa mi nepaci, tak neviem...

anavixy
30. júl 2022

A farba je aká? Je prazenicove, len lepkave, alebo uplne zmenené? Ono to je take subjektivne hodnotenie, mozno keby to pediatricka vidi na vlastne oci, tak ti povie, ze je normalne a nezda sa jej lepkave a dalsia by ti povedala ze aj jej sa take zda. Podla mna kludne moze byt lepkave a moze byt z nutritonu take. Ak nemá problém s vyprázdnením, nebolí ho brusko a nenafukuje, tak to podla mna problém nie je. Mozes pripadne vyskusat dat menej prasku, ale inak by som sa toho nebala. 🙂

barbora0308
autor
30. júl 2022

@anavixy Ono farba je ako predtym pekna zlta prazenicova, len ta konzistencia...ako lepidlo 😏. Praveze odkedy sme nasadili Nutriton, tak grckanie preslo uplne a konecne je pokojnejsi a nereve mi este hodinu po krmeni. Ja sa len bojim, ze mu tymto viacej ublizim ako pomozem, 😔 ale grcal mi prudom nonstop.

anavixy
30. júl 2022

@barbora0308 ja si myslim ze urcite je to nutritonom, pokracovala by som, ked nema problem s vyprazdnenim, ak by mal, tak by som vysadila, ale zatial na tom nevidim nic zle. 🙂
Ja pracujem na novorodeneckom, tam mavaju deti lepkavu stolicu, lenze v tych prvych dnoch ked este len prechadzaju zo smolky a normalnu stolicu je to uplne bezne…

barbora0308
autor
30. júl 2022

@anavixy Dakujem za nazor. Budem ho asi teda davat nadalej lebo okrem tejto lepkavej stolice mame zatial iba pozitivne ucinky, co sa tyka refluxu. Snad nam to vydrzi 🤞.

essenceee
25. aug 2022

toto som ešte nepočula. Synček mal tiež reflux a dávala som iba špecialne mlieko od sunaru, ale nemiešala som s materskym