Súrodenec chce papať materské mlieko. Prospeje mu to?

katarina1407
11. júl 2014

Ahojte, mam 2,5 mesacnu dceru ktoru krmim materskym mliekom z flasky /po chorobe si nechce tahat z prsnika ☹ / mam aj starsiu 2,5 rocnu dceru a tatstale mliecko pyta ked vidi ze papa mladsia. Ma niejaky vyznam /prospelo by jej / keby som mliecko davala aj jej? Dakujem za odpovede.

bosoriak
11. júl 2014

Myslim, ze je skor zvedava. Neuskodi jej to, ved jej daj, mozno jej to ani nebude chutit. Este bude vela veci, co budu mat rozlicne, v tomto by som jej skusila vyhoviet. Akurat 2,5 rocnej by som uz asi nedavala flasu. Aj ked, jedenkrat za den sa vlastne nic nestane. 🙂

Takze ja by som to skusila, tak raz za den, nech ma radost.

lucka227
11. júl 2014

Myslím si že je to len o žiarlivosti. Ja by som jej dala kravské mlieko vtedy,keď dávaš mladšej tvoje. Povedz že má to isté a hotovo. Ešte máš malinké bábo a je pre ňu prvoradé tvoje mliečko,staršia si ho užila predpokladám dosť. Nie je neobvyklé,že si starší pýtajú aj plienku,keď to vidia u súrodencov...takže musíš jej to rozumne vysvetliť že je už velká slečna a pomocníčka aby sa necítila menejcenne 🙂

bambinecko
11. júl 2014

tiež si myslím, že mliečko je zdravé aj pre staršiu, otázka je, či budeš schopná (a ochotná) odsávať si mliečko pre malinkú a ešte aj pre väčšiu, keďže to nie je také jednoduché ako vystrčiť prsník..

nasta197
11. júl 2014

no ja ked som kojila a mala som plne prsia tak som si odstriekala a stars hned povedal daj maminka ja to vipijem a a vipil chutilo mu to velmi 🙂 starsí bol kojený 18mes a tento mladčší 9mes 🙂

orlik4
11. júl 2014

Ja som nasmu vysvetlila, ze on ma zubky, babo nema, a preto babo este nevie papat normalnu stravu. Skus vysvetlovat ;) Inak mliecko neublizi, skor prospeje, len nemusi mat potom male babo dostatok mlieka. A ked sa ti dotvori, tak budes mat zasa nadprodukciu...

opica89
11. júl 2014

a preco nie... tvoje mliecko je zdravsie ako kupenske... skus jej dat uvidis ci bude vobec chciet a ak ano tak jej davaj. vsak materske mliecko ma vela vitaminov.

marthuska
11. júl 2014

Pokial mas dost mlieka pre babo, to zvysne daj starsej, je to ovela ovela lepsie ako kravske. Kludne jej ho daj aj vo flasticke, nech sa citi tak ako keby bola zase tvoje babatko🙂) bude ju to bavit par dni. Nech. Nie je na tom nic zle🙂)

inffinity
11. júl 2014

Mam 5letou dcerku a do veku ve kterem je ta tvoje jsem ji kojila 🙂 dej ji tvoje mlicko a kdyby ji nechutnalo a davas ji i jine mleko pridavej ji ho tam. Cekame miminko a mala se me na vse pta tak sem ji rekla ze jak se mimi narodi a bude papat mlicko budu ho i ji davat aby byla zdravucka a moc se na to tesi 🙂 urcite davej je to kvalitnejsi mlicko nez jakekoliv jine 🙂

adka31
13. júl 2014

Samozrejme ze mozes, mm je najzdravsia tekutina. Len zbytocne vela neodsavaj, lebo si navodis nadprodukciu. Ja dojcim 5 mes. synceka. Mliecka mam vela, ale uz neodsavam, len rano trocha z jedneho prsnika v ktorom sa mi tvori viac. Dcera (9rocna) sa vzdy na to tesi, hodi si do toho za lyzicku granka a zlupne to na 2 glgy. Preco by si mala mliecko vylievat, ked jej chuti?

l3yla
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
gooobi
13. júl 2014

Skus ci sa starsia neprisaje. Ulahcilo by ti to udrzanie produkcie pre mladsiu 🙂