Týždňové bábätko stále spinká a nechce papať

tamarka9
21. feb 2015

ahojte baby, potrebovala by som radu...zacala som kojit v porodnici, samozrejme s klobucikmi, kedze sestricky sa na nas vykaslali a jedine co mi povedali ze mam zle bradavky- no ako tak nam to islo, aspon ja som mala ten pocit. Ale laktacna povedala ze nie, ze malinka bola hladna a ze mam ist bez klobucikov- no ona stale spinka, ja bz som ju prilozila aj kazdu hodinu, no neviem ju zobudit, skusam vsetko, aj ju prebalovat, vyzliect, prejst vlhkou handrickou a ona nic. Viem ze spinka preto, lebo je hladna a nema energiu, preto som zufala, co by som dala za to aby chcela pit....nemate niekto pododobnu skusenost? dakujem 🙂

culia1
21. feb 2015

Mojmu sa tiez nechcelo papat,bol spavy,nepriberal a kvoli tomu nas sledoval lekar,skoncili v nemocnici so zapalom oblicky,skocila by son mozno k lekarovi,deti byvaju spave pri chorobach,silnej zltacke.

edvelyn
21. feb 2015

Samozrejme ist pediatricke a presla by som na umele mlieko

jankastubka
21. feb 2015

Moja takto vela spala v porodnici, mala aj zltacku, tak aj z toho bola unavena. Vsetci na mna hucali, ze ma pit, inac sa zo zltacky nedostane. A mala nechcela ani otvorit usta, darmo som ju steklila, skrabkala a kadeco. Aj som ju v nemocke prikrmovala, lebo podla vazenia vypila malu dennu davku. Doma uz ale bolo vsetko v pohode. Pekne sa rozpapala, hlavne sme mali svoj klud, nikto ma nestresoval a v noci som ju uplne prestala budit. A za mesiac mala take licka, ze az a potom sme uz riesili len to, ze ako vela pribera z mojho mlieka haa haa. 😀
a laktacna ti nedala rady ako na to, aby chcela pit? Mozno skus dat cievkou po bradavke, aby sala aj odsate mlieko aj z bradavky naraz, pojde jej to kus lahsie a hadam viac vypije. A mozno vobec nie je slaba, len jej staci co vypije a bides mat krasne pokojne babatko. Co na to hovori pediater?

zelmirka1
21. feb 2015

@tamarka9 na žiadne umelé mlieko nemusíš prejsť. Najlepšie ti poradí laktačná poradkyňa.
Mám tiež skúsenosť, že malá mi schudla, stále spala, bola apatická a najhoršie bolo, že sa úplne zle prisávala takže vlastne nič nepapala, žiaľ skončili sme v nemocnici na infúzii. Dôležité je sledovať plienky či sú pocikané a pokakané, na tom poznáš či nie je dehydrovaná, mne to nenapadlo.
Teraz doma odsávam mliečko a dávam jej to hadičkou na prsníku alebo po prste - najlepšie to ukáže laktačná poradkyňa a to ide pre bábo ľahšie takže sa dá dokrmiť aj keď je bábo spavé. Nechcela som dať fľašu lebo potom je pravdepodobné, že už sa na prsník neprisaje, preto to riešim hadičkou. Už mi dosť pribrala a verím, že ešte sa prisaje na prsník, lebo už je silnejšie, rozpapala sa a toľko nespí. Ale určite sa poraď, ťažko sa to zvláda samej. Akurát si myslím, že je lepšia dobrá laktačná ako pediatrička, lebo tie väčšinou nevedia všetky finty ako naučiť bábo kojiť. Je to neporovnateľne jednoduchšie ako stále robiť UM. Držím palce.

edvelyn
21. feb 2015

No mne nepomohla ani laktacna.mala sa proste nevedela prisat a aj ked som si mlieko odsavla inak ako z flase ho nevypila.ale hadam tebe to pojde inak

hrjanka
21. feb 2015

no, moja malá bola takáto spavá, keď mala žltačku - hodinu som ju budila, šteklila, rozprávala na ňu, proste kadečo, aj som ju búchala po nohách, a nič...utekaj do nemocky, lebo to nie je sranda. Prinajmenšom jej tam dajú glukózu, tá by jej mala dodať energiu, aby sa zobudila a začala papať. Držte sa

luba41
21. feb 2015

@tamarka9 kontaktuj laktačnú poradkynu-mailom, telefonicky, cez skype...najlepšie okamžite..inak lahnuť si vyzlečená do postele, nahé dieťa na seba, aby cítilo Teba-bradavky-MM, ponúkať a dojčiť po ležiačky...dieťa sa vie prisať aj spiace, polospiace.. a niekolko dní "nevychádzať" z postele.. http://www.mamila.sk/pre-matky/poradkyne-pri-do...

mamulienka30
21. feb 2015

@tamarka9 preco stresujes? Kolko krat denne ti pije? Kolko ml? Dieta len kvoli tomu, ze je novorodenec a jedna pani na koniku povedala, ze musi kazdu hodinu na prsniku visiet - preto to tak aj nemusi byt. Deti su rozdielne. Nas syn spal od porodnice noc s 1 zobudenim... cez den sa kojil kazde 3-4 hodiny. Pribral len za prvy mesiac 2kg a zdvojnasobil porodnu hmotnost ako 6 tyzdnovy. Strojnasobil 4,5 mesacny. Ano spal vela, papal malo, ale jemu to totalne stacilo!!! Budit male babo??? To ako skutocne? Keby mna niekto kazdu hodinu budil, tiez by som bola nevyspata a nervna s toho 😖 Tvoje dieta ma len tyzden, kolko podla teba ma byt hore?