Je lepší na imunitu Imunoglukan alebo Ribomunyl?

andrea314
4. júl 2014

zacali sme chodit do MS,boli sme tam 4 dni a sme zas chore,v utorok sme douzivali Imunoglukan,brali sme ho asi 1,5 mesiaca,neviem ako dlho sa moze uzivat,ako sme douzivali ochoreli sme,uz som zufala stale chory ☹ mavame dost casto sople kasel afty a laryngitída

jamelia
4. júl 2014

ahoj, aj moje deti boli casto chore - dcera bola z 10 mesiacov celkovo v skolke iba 4 mesiace, stale bola chora, preliecila sa, nechala som ju radsej dlhsie doma a potom to zacalo znova. A mladsi syn samozrejme ochorel vzdy od nej. Aj sme brali sirup na imunitu na predpis - isoprinosine sa to tusim volalo, ale nepomohlo. Nakoniec sme boli aj na ORL a tam mi pani doktorka povedala, ze dieta v tomto veku jednoducho musi byt casto chore - sopliky a pod, aby bolo potom ako starsie zdrave - jednoducho si buduje imunitu. Tak dufam, ze buduci skolsky rok bude lepsi 🙂

alenka777
4. júl 2014

u nás to takto fungovalo, počas celých štyroch rokov v škôlke ☹

hallooouuu
4. júl 2014

Ahojte.Nam doktor plucny povedal,ze Imunoglukan je len marketingovy tah (odporucila nam ho nasa obvodna dr.).On nam predpisal Ribomunyl a hadam nam aj pomohol.Dcerka (5) nebyva vobec chora a syn (4) bol parkrat za sk.rok chory a uz nas chceli poslat na alergologiu.Ale nastastie chodime len na kontroly na plucne 🙂 Syn ma vraj oslabenu imunitu,ale ako vidim naokolo,tak nebyva az tak casto chory 🙂

sasa1983
4. júl 2014

Ja odporúčam na imunitu pravidelné úžívanie probiotík, t.j. celý rok. V zime si dávam 3tbl týždenne, v lete menej, 2tbl týždenne. Veľmi dobré. saša

njonja
4. júl 2014

imonuglukan je svely na virusovu imunitu - cize na tie choroby, ktore sa neliecia atb. na bakterialnu imunitu - cize na vsetko, co sposbuju bakterie, co je treba vyhnat atb je uzasny biokolostrum. obe je potrebne uzivat dlhodobo, cize v pohode aj celu sezonu. maly ti ale bude chory, ak len teraz zacal so skolkou, tomu sa asi velmi nevyhnes, je to ale dobre, lebo si ziskava imunitu a v skole uz taky chory nebude. tieto pripravky na imunitu aspon ciastocne zredukuju choroby a zmiernia ich priebeh...

patuskaaa
5. júl 2014

COLOSTRUM ! 🙂 zienky, super vec na imunitu... ak chcete vediet viac, kludne piste spravicku ! 🙂

ivalam
8. júl 2014

ahoj andrea314, ja mam vyborne skusenosti s prirodnymi produktami cinskej medicíny TIENS. Su to pripravky bez vedlajsich ucinkov. Davam ich detom podla potreby (ked zacinaju byt chore alebo aj preventivne v chripkovom obdobi) uz od 6 mesiacov. Teraz mame 6 a 5 rokov a este sme nebrali antibiotika. povazujem to za obrovsky uspech a tesim sa. detska lekarka ma v tom podporila hned na zaciatku, ked som jej priniesla "krabicky" ukazat 🙂. aby som tu nerobila neziaducu reklamu, ak chces vediet podrobnosti, oslov ma napr. e-mailom: juriva@zoznam.sk.

bosoriak
8. júl 2014

Ale ved to sa neda porovnavat, ribomunyl je imunomodulant, priamo ovplyvnuje imunitnu odpoved organizmu. Imunoglukan je vytazok z hlivy, ktory ma skor ucinky na penazenku rodica 😀 Rovnako ako vsetky colostrum, martankovia, koloidne striebro a podobne. (A ak ma dieta bakterialnu infekciu, tak tie antibiotika urcite treba, na to ziadne colostrum nepomoze. Mozno ho davat ako prevenciu, tak to asi aj @njonja myslela, len aby to niekto nepochopil tak, ze na anginu da colostrum a vybavene 🙂 )

Ak ma dieta casto choroby, nech mu spravia odbery a zistia, ci ma znizenu imunitu. Ak nema, tak jednoducho treba nechat organizmus sam, aby sa naucil bojovat s chorobami. Najlepsie je dost zeleniny, ovocia a otuzovania, ostatne su len reklamne tahy. Ak problem s imunitou ma, vtedy treba riesit imunomodulanty, ale tiez nie automaticky, deti su proste casto chore a to je fakt. Netreba nechavat dieta doma s kazdym malym soplikom, neobliekat v septembri do zimnej bundy a ono sa to upravi 🙂

Vsetkym soplavcom drzim palce!

pribinak
8. júl 2014

Nas ribomunyl velmi zahlienoval, takze sme soplili este viac, nakoniec sme skoncili na nosovej sprche a kolostre + koloidne striebro do nosa
Zda sa, ze najviac nam pomohla nosova sprcha, my sme vecni usoplenci, ale po pouzivani sprchy sa to velmi polepsilo

kacatko
8. júl 2014

Skús Arko defenses kids 🙂

aduliak
11. júl 2014

Urcite Arko Defenses, nam pomohol len ten 🙂

gilmorka
11. júl 2014

Prave berieme tretiu davku Ribomunylu, zatial nemal efekt, uvidime dalsi sk.rok. Syn vydrzi v skolke tak tyzden a potom dva tyzdne soplov a kasla. Od neho to dostane dcerka toci sa nam to dokola, aj prave teraz ☹

lejlla
11. júl 2014

ja som s Ribomunylom spokojna,nam sa osvedcil...

simca06022011
11. júl 2014

nam ribomunyl pomohol, ale pocas jeho brania som bola s malou doma... po dobrati brala cca 2 mesiace imunoglukan a potom uz nic... doma sme boli minuly rok december -april, poom na pol dna jasle do juna, od jula na cely den. Aj krvne testy sa nam velmi polepsili. Chora bola az v decembri a po arco defenses od januara! ten ja teda odporucit nemozem, hned som ho menila za imunogl. a je to zas ok.. teraz sme soplavy uz skoro mesiac vsetci ale nic infekcne (vytery ok).. asi alergia... uvidime.

katinka71
11. júl 2014

moj bral Imunoglukan vkuse rok aj pol ale sople a kasel stale,potom sme vybrali arko defesens 3 davky,odtedy ziadne sople ani kasel,od novembra 2013,a to uz bol lieceny ako astmatik

julia283
13. júl 2014
Používateľ julia283 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od julia283.

ja mam vyborne skusenosti na podporu imunity probiotika actibax.. odporucila mi ich detska lekarka... ficia na tom obidve moje deti.. mensia ma kvapky. a starsi klasicke tabletky s prichutou cokolady 🙂 tize sme byvaly casto chory.. hlavne pri nastupe do skolky.. ale teraz uz ani nevieme co to je kaslik 🙂 vyborne hlavne v tomto obdobi. nemusia byt ani v chladnicke a mozes ich mat kdekolvek pri sebe 🙂

tamaram283
14. júl 2014
Používateľ tamaram283 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od tamaram283.

ja som mala dcerku velmi casto choru.. stale kaslik a soplik. nepomahali nam ani lieky.. nakoniec nam lekarka odporucila kupele..pravidelne chodime do kupelov Lucivna.. nakolko su perfektne a teda podla mna nemaju konkurenciu na SR.. podla mna ked byvaju deti casto chore. je lepsie ich preliecit takto ako napchavat liekmi..

betka999
14. júl 2014

suhlasim s Tamarou.. aj ja som po roznych pokusoch zvolila radsej kupele. ako rozne tabletky..chodime vzdy na jar do kupelov Lucivna. a teda su najozaj super.. personal, vybavenie, pristup, proceduryy.. skoro nic to nestoji.. urcite by osm sa poradila s lekarkou aj o takejto moznosti..

lauricita7
31. júl 2014

my doma ficime na probiotikach Actibax.. odporucila nam ich lekarka. ked som sa jej pytala na ribomunyl netvarila sa nadsene.. a odporucila nam rovno Actibax. vyborne na upravu crevnej mikroflory po ATB a skvele na imunitu.. mala mi nebola chora ani nepamatam 🙂

evittam
31. júl 2014

Všetko je len farmaceutický ťah, dievčatá. Čo takto zeleninka,ovocie a podobne 😉 . A nie umelé hlúposti z lekární....

meluela
31. júl 2014

@evittam no niekedy ani zeleninka a ovocie nepomahaju ... u nas funguje nechodit na to divne miesto kde vela deti place za rodicmi, kasle chrchle a pod. ... no ale skoda ze si tato spolocnost mysli ze kazda zena ma ist do prace a kazde dieta potrebuje uzasny skolkarsky edukativny proces

demeterka
31. júl 2014

My sme nebrali nic, ja odmietam nechavat v lekarni stovky eur za cukriky a sirupceky s medvedikmi len aby sa deti tesili ze dostanu daco sladke kazdy den. Prvy rok bola dcerka v skolke kazdu chvilku soplava, ale organizmus sa naucil s tym bojovat a dalsi rok v skolke uz sme nevedeli co je choroba. Vybudovala si vlastnu imunitu, jasne ze obcas sa nejaky soplik pritrafi ale nie je to take caste zeby som to isla nejako riesit.

katarina644
31. júl 2014

ahoj, my sme museli pouzivat imunoglukan a decka celu zimu vydrzali. inak teraz to chcem zase nasadit ako pojde v septembri dcera do skoly... lebo syn imunita vseho vsudy ziadna...

filipka3
19. dec 2014
Používateľ filipka3 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od filipka3.

@lauricita7 a davas kvapky alebo lentilky actibax?
ja som kupila take vacsie balenie tych lentiliek a jeme to vsetci a som spokojnejsia a pokojnejsia... 😎

katkalubkova
19. dec 2014

s imunoglukanom skusenost uplne nulova, ja by som to nedavala.
Skor by som nasadila probiotika ( bio gaiu, alebo biopron ), jogurty, bryndzu a actimel, pripadne zakysane produkty, odstavovat ovocie.
Zbytocne to cpat do tych deti, ale to clovek zisti sam casom a podla skusenosti.

mina2211
16. júl 2015

sorry baby, ale ked si myslite, ze imunoglukan je reklamny tah, tak vas musim vyviest z omylu. mne uz niekolkokrat velmi pomohol. mozno na kazdeho neposobi rovnako rychlo, ale je to jedna z mala veci, ktore ucinok maju, aspon v mojom pripade...

abriela
9. jan 2017

stary prispevok, ale... Mojmu ako 2 rocnemu diagnostikovali alergiu. Vysledky boli skreslene, kedze bol dojceny. Od 2,5 roka astma a nasadena liecba Ribumunylom. 2,8r. Ukoncene dojcenie. V 3 rokoch uz normalne testy na alergo, potvrdena silna celorocna alergia.
3,5 roka nastup do skolky a dalsia davka Ribumunylu. Za 4 mesiace v skolke 1x chory, co je podla mna uspech. Myslim si, ze je to vdaka Ribumunilu, aj ked denne fungujeme na liekoch.
Na probiotikach bol od 6mesiacov, kedze po 2 davke hexy nastalupili zapchy. Prve atb uz v 1,5 r.

monika_35
18. júl 2017

Babule mozem poprosiť o info
Syn ma začať brat Ribomunyl a ci k tomu moze súčasne collostrum ? Užíva ho no teraz pri tejto liečbe neviem
Lekárke imunologicke sa nemôžem dovolať a testy nam robili a vyšli alergie na srsť psa a žihľavu,pele,stromy
A od apríla soplik a kašle,pobyt pri mori v júni to zhoršil lebo nemal este liečbu a čudujem sa ze alergologicka skor nepredpisala sprej do nosa alebo ine veci a hned lieky na posilnenie imunity,možno to vyčítala z krv.testov a ja blba som sa nepýtala a az doma ma napadajú otázky
Bola som aj na ORL a tam lekár hned vybrať nosnú mandľu no mne sa to nezdalo a tak som chcela ist na imuno ... drobec ma 4 roky
Dakujem za info