Ako uspať 2-mesačné bábätko?

nikuska845
28. dec 2019

Zdravím. Mam trosku problém uspať svojho chlapčeka. Akoby si posunul čas o hodinu neskôr keď zaspáva.. Najprv mi zaspával okolo ôsmej, potom okolo deviatej atď. A teraz mi zaspí až niekedy po polnoci.. Mate nejaké overené triky a tipy ako ho uspať? Zaspí mi aj na cicke ale akonáhle sa od neho pustím tak sa preberie a začne plakať. V zavinovačke ho už nemám nakoľko z nej vyrástol a vykopava sa z toho. Vopred ďakujem.

arcticcode
29. dec 2019

My sme kolisali v koliske. Pomohlo v tom veku

lija22
29. dec 2019

moja rada nie je bohvieco ale nosim na rukach po dome. napr moja ma rada prikrytu hlavku makkym vankusikom, uplne sa do neho chce zahrabat, asi jej to pripomina cas v bruchu ked bolo vsetko natesno, a pred spanim intenzivne debatime nech sa dieta unavi ;)

nikuska845
autor
30. dec 2019

@lija22 ďakujem vám obidvom za radu, ale stáva sa mi v poslednej dobe že keď zaspí dám ho do postieľky a ani ne 5 minút a už je hore pritom je prebaleny napapany proste všetko čo mu treba. A furt sa zobudí ja už neviem čo mu môže byť a ako mu mam vytvoriť režim..

lija22
30. dec 2019

@nikuska845 juj to sa nam vsetkym deje 🙂 chce to cas. tie deti snad maju nejaky alarm v sebe, ze mama ma pustila, mama pred sekundou zaspala musim zacat plakat 🙂 ono my tiez netusime ci ho dakde nesvrbi, nestekli, netlaci.. 🙂

nikuska845
autor
31. dec 2019

@lija22 ako jasne chápem 😊 každé bábätko je iné samozrejme.. Len keby som aspoň nejak vedela ten režim mu urobiť a postupne by sa možno aj naučil tak by to nebolo na škodu 😂

lija22
2. jan 2020

@nikuska845 ved ucis ho. dobre ides na to. ak je chlapciatko naspate cez den tak venujte sa mu podvecer viac nech je unavencek. u nas je naprk krik hluk, malu nosin na rukach a zariven sa hram s dalsimi dvoma detmi, varim aj upratujem, cize je v diani ci chce, ci nechce a ajked je hore styri aj viac hodin v kuse, tiez sa mi zda, ze by mohla na noc zaspat skor ako o cca desiatej vecer. jaj mne sa zda, ze lepsie spi ked sa vecer este vykaka, tak jej masirujem brusko a cvicim nohami a davamteplu prevarenu vodu. skus ajto ;)

nikuska845
autor
3. jan 2020

@lija22 okí skúsim ďakujem 😁 teraz našťastie druhý deň mi zaspal večer okolo pol 10 co je fajn snáď mu to vydrží dlhšie takto zaspávať 😊

lija22
4. jan 2020

@nikuska845 ako nic. vela zdravicka hlavne a radosti

nikuska845
autor
4. jan 2020

@lija22 ďakujem pekne na podobne😁

susa80
18. jan 2020

Presne tento problém máme aj my. Malá bude mať o chvíľu 3 mesiace. Doteraz celkom pekne zaspávala. Stalo sa občas, že i trošku neskôr, okolo 22.00, ale väčšinou skôr. Posledný týždeň katastrofa. Krik, plač, akoby sme ju rezali 🙂 to predtým vôbec nebolo. A keď aj zaspí, po chvíľke sa zobudí. V noci spala prvý spánok 5-6 hodín, druhý okolo 3-4 hodiny. A zrazu sa zmenilo aj to. Ale vravím si, že je to zase len nejaká fáza vo vývoji, možno potrebuje viac papať. A pevne dúfam, že sa to raz zmení. 🙂