Ťažké večerné zaspávanie 7 mesačnej dcérky

cikra
18. aug 2014

Ahojte maminy, Potrebujem od Vas nejake rady a triky . Mam 7 mesacnu krasavicu a zacala sa mi stavat na nozky. A od kedy sa vie postavit mam problem vecer ju uspat. Problem nastane az vecer, cez den mi pekne zaspi pri cicke, Ale vecer bojujeme skoro 2 hodiny, ani na rukach ani pri cicke, nakoniec ju dam do kociara po niekolkych miinutach opat zacne [plakat v kociari tak ju vezmem dam ku cicke a zaspi, Ale vie mi niektora poradit lepsie uspatie bez zbytocnych trapeni? A podotykam, je uplne unavena len bojuje. Dakujem

livocka21
18. aug 2014

@cikra Aj my sme takto bojovali a maleho som nahanala po posteli a pocuvala histercky rev...asi ta nepotesim...ale mam jediny recept - zeleznu trpezlivost...moj syn ma desat mesiacov a uz to nerobi 🙂..trvalo to asi mesiac ... Proste z toho vyrastie...🙂

cikra
autor
18. aug 2014

Dakujem este ze som Clovek trpezlivy. 🙂 mam dvojrocneho chlapca, ale nepamatam sa ako som to riesila... 🙂

eri150
18. aug 2014

@cikra Ja mam tiez sedemmesacnu slecnu a toto mi zvykne robit, ked cez den horsie spi, ked je uz "prepalena", tak vecer bojuje aj na rukach, aj na cicke. Chcem ti len poradit, aby si s nou nebojovala tak dlho. Ked sa vzpiera, place a spanok je vnedohladne, poloz ju do postielky a chod si dat rychlu sprchu, nech teda nervaci chvilu sama. Nemyslim ju dat vyplakat, to nie, len ked ma nervy, tak nech si sama poplace nejakych 5minut, potom prid k nej a uvidis, ze hned bude vdacnejsia, ze ta vidi a ked ju zoberies na cicku, tak sa upokoji. Teda mala by sa no. U nas to zabralo 🙂

cikra
autor
18. aug 2014

no ved tak nejak robim. necham ju nech nervaci sama a ja idem dat zatial pripravit mlieko pre mojho synceka. ale nepomaha,

eri150
18. aug 2014

@cikra hm, a kolko spi cez den, po akom case ju davas spat?

cikra
autor
18. aug 2014

No kedy ako ale vacsinou mi spi dokopy 2 az 3 hodiny

petulawink
18. aug 2014

ja mam tiez sedem mesacne dievcatko doma a tiez ako sa zacala stavat na nozky,tak tazko zaspavala s placom,ale nechala som ju kus vynervacit a ked uz toho bolo vela,tak som k nej prisla,aby vedela,ze som tam stale pre nu,aby nemala pocit,ze je odlozena alebo co...niekedy k nej dam hracku a zabava sa a vacsinou mi pri nej zaspi, alebo som trosku pri nej a hladkam jej chrbatik a zaspinka mi pekne, to chce len cas a trpezlivosts🙂,snad do 18tich ich to drzat nebude:D

cikra
autor
18. aug 2014

@eri150 No kedy ako ale vacsinou mi spi dokopy 2 az 3 hodiny

eri150
18. aug 2014

@cikra Skor som myslela, ze kolkokrat denne a v ako dlho je hore pred vecernym spankom

cikra
autor
18. aug 2014

@eri150 jaaaj prepac, vecsinou mi spi 2 krat do dna a pred vecernym spankom je hore 3 az 4 hodiny...

eri150
18. aug 2014

@cikra Tak to ti toho moc nepospi 😅 Ja malu este davam kazde 2 hodky 3-4krat denne. Ked mi to nevyjde dobre, tak vtedy je dlhsie hore a potom vyvadza. Asi musis len vydrzat, ako ti radia baby, vsak raz ju to musi prejst 😅

kofoluska
19. aug 2014

@cikra Skus jej zaradit este jeden spanok denne. Syn mi asi do desiatich mesiacov spal trikrat denne, dlhsie ako tri hodiny nevydrzal byt hore. Teraz sice spi uz len dvakrat denne, ale tiez vydrzi tak tri hodky a skoncili sme. Ak je nejaky zaujimavy program, tak styri (a teda aj ked spi iba dvakrat, spi o to dlhsie).
Ak sa nepodari zaradit dalsi spanok, nerob aspon to, co Ti tu niekto radil a co si pisala, ze aj robis - nenechaj ju zurit ani tych 5minut samu v postielke. Sama pises, ze to nepomaha. Jasne, ze nepomaha, ked sa babatko iba zbytocne rozzuri a navyse sa boji a nechape, preco maminka odisla a nechala ho same. Vysledok? U niektorych deti to mozno zaberie, ale su deti (a Tvoja zrejme patri medzi ne), ktore nasledne su radsej stale hore a nezavru oci, aby nahodou mama zase neodisla. Proste sa boja a kontroluju.
U nas pomohlo, ked som syna proste pevne drzala v objati a nedovolila som mu ist na styri ani sa velmi mrvit. Jasne, ze zuril a plakal, ked sa nemohol dat na styri a postavit sa o celo postele, ale chlacholila som ho, upokojovala, hladkala. Po par dnoch to prestal robit a pochopil, ze ked sa ide spat, tak sa ide spat. Unaveny bol tak, z euz ani oci nevladal drzat otvorene, ale blbosti by robil do nemoty. 😀

ivkadracova
24. okt 2014

Na vsetkych takych forach pisem: zavedte rezim, a precitajte rady z knihy "Nase Dieta".
.
Nepisem to preto lebo chcem byt mudra, ja som mala tiez s malou problemy a spanim, spala malo, nocne kojenie atd... Odkedy mame rezim, neviem si to vynachvalit. Najprv som mala vyhovorku, ze musim kojit v noci lebo mi prasknu kozy 🙂 Ani nehovorim, ze je to stopercentne, ale jednoducho okolo 20tej ked ju polozim do postielky najedenu a v pyzamku, tak si tam bud porozprava alebo pomrnci alebo sa pohra a spontanne zaspi.
.
Tento system som zacala zavadzat pred mesiacom a trvalo asi tyzden kym sme sa na to obidve nastavili. 8-12-16-20 jedenie. 10:30 si ju dam do nosica pochodim po vonku 5min a zaspi doobedu, poobede nechavam zaspat alebo nezaspat spontanne, ale bez ohladu na to okolo 20 ide spat, samozrejme po veceri, moze sa to natiahnut alebo skratit podla potreby, ale nie o vela aby nevysla z cviku.
.
Pozorovanie: nie je dobre ked zaspi medzi olovrantom a vecerou, lebo potom je to horsie s vecernym spanim, ale aj tak sa da.
.
Este odporucam knihu "A dost!" od americkej francuzky.
Drzim palce.

mata95
24. okt 2014

@cikra fuuu hovor mi dačo otom.... moja toto robila straaaašne dlho, a to sme režim mali odmalinka, ale nejako mala take hlue obdobie že som ju uspavala 2hodiny každy večer...či bola unavena, či bola vyrevana, proste vždy jej to trvalo tak dlho,nech som robila čokolvek dokonca aj vtedy ked bola hore fakt že dlho... ani neviem ako ju to potom prešlo...začala stym asi ked mala 8mes. a trvalo to skoro do dvoch rokov.... ufff 😒 a zaujimave bolo že ked spala u mojej mamy alebo u svokry tak nevymyšlala,lahla a spala...... cez den vtom veku spavala 2x denne potom už len raz