Ako zvládnuť príliš aktívne dieťa?

aknelusenka
8. apr 2014

Moja dcéra má 1 rok aj 8 mesiacov a niekedy mám pocit, že ju nedokážem už zvládnuť. Je príliš aktívna, neposedí, nepostojí, nič normálne ju nebaví, ničoho sa nebojí - cudzích ľudí, zvierat, nepočúva - keď poviem stoj tak sa rozbehne na opačnú stranu, nevie sa pekne hrať s rovesníkmi - buď ich bije alebo len piští a kopu iných vecí, ktorých je už niekedy tak veľa a zvlášť ked sa ich nazberá v jednom dni, že som z nej riadne zúfala. Čo mám s ňou robiť? Mám to riešiť nejakými liekami. Za mesiac budeme mať druhé a potom sa už vážne zbláznim - ocka máme doma len 3 dni do mesiaca...

lyzzy
8. apr 2014

@aknelusenka .....liecit liekmi?????To vazne??????
Sorry ale ako mozes taketo nieco vypotit?.....si ok?
A naco ste si spravili druhe baby ked nezvladas ani to prve?

sonula44
8. apr 2014

nezávidím ja mám 3 deti a viem čo to je ... všetky sú také hyperaktívne 😝 všetci vraveli že vyrastú a bude lepšie no neni u nás stále rýchle tempo 😀 asi som ťa nepotešila 😉
liekmi určite nieeeeee . neboj bude leto viac vonku malá sa vyšantí , a vybije si energiu u nás jedine čo zaberá ich chvílku udržať sedieť je plastelína a vodové farby

siska53
8. apr 2014

@aknelusenka len rychlo a strucne,vecer skusim viac. Zamestnat,zamestnat a zamestnat niecim. Moj bol a je tiez aktivny,tak sme robili aktivity,ktore sedia jeho temperamentu.
lieky urcite nie. Ale budes to mat tazke s dvomi detmi na zaciatku. Moj bol sice zivy,ale zvladnutelny.

misaelka
8. apr 2014

@aknelusenka ako psycholog ti pisem - na lieky je moooooooc skoro, ved nema ani 2 rocky. aktivity, aktivity, aktivity a rezim. skus pridat omega 3 mastne kyseliny mam s nimi velmi dobru skusenost. asi len vydrzat, nic ine neporadim a pozorovat. naozaj podla popisu z toho moze byt adhd, ale to by som diagnostikovala niekedy v 5. rokoch alebo lepsie az v skole, naco tak skoro onalepkovat dieta. prajem vsetko dobre.

jabadaba
8. apr 2014

@aknelusenka tvoje dieta sa sprava adekvatne svojmu veku! Hra s rovesnikmi este tak skoro nebude, v tomto sa deti hrat spolu nevedia. Hraju sa vedla seba. Nic normalne ju nebavi? A co to je to normalne? Podla tvojho opisu je to zdrave, normalne dieta, prejavujuce prirodzenu zvedavost. Vyvija sa, stava sa pohyblivejsou, vnimavejsou. Co by si chcela? Aby sedela v okne a stopkala ponozky ci citala poeziu?

Cakas dalsie dieta, ak nezvladas 20 mesacne batola, prepac, ale mali ste s druhym dietatom pockat. Este sa len priprav na prejavy dcerky. Bude superit o tvoju pozornost, bude ziarlit, ked obe deti podrastu tak sa budu hasterit aj bit. Normalne prejavy deti a normalne bezne prejavy surodencov. Takze klidek, ziadne lieky nevymyslaj pre jezkove zraky! To je dnes taka moda, nasupat decko sedativkami, lebo normalne prejavy su za abnormalne. Aj ja mam taku stupidnu susedku, ktora riesila moje deti. Ona ma decko jedno, to sa prejavuje ako kazde jedno zdrave dieta, ale bude riesit co robia tie moje dve! Pizda jedna. No tak aby si nebola jedna z takychto posudzovaciek deckych prejavov, pre ktoru kazdy prejav radosti dietata bude za poruchu! Sa trosku spamataj. Neber v zlom. 😉

abbie
8. apr 2014

@misaelka adhd? na toto by psycholog nedal v tomto veku ani podozrenie ... bez toho oznacenia psycholog by to bolo asi lepsie

lyzzy
8. apr 2014

@jabadaba ......aby s takymto pristupom za chvilu ona nepotrebovala tie lieky. 😀

jabadaba
8. apr 2014

@lyzzy asi tak. 😝

jabadaba
8. apr 2014

@abbie zirala som. 😲

lyzzy
8. apr 2014

@jabadaba .....kokos,sila..nechaaaaapem.

jabadaba
8. apr 2014

@lyzzy co teraz? Tu pani psychologicku vyssie?

lyzzy
8. apr 2014

@jabadaba ....nie.Zakladatelku temy 😕

misaelka
8. apr 2014

@abbie vsak ja vravim ze je na to skoro takto ho oznacit.len ze je mozne ze to V BUDUCNOSTI bude adhd, uz som mala taku skusenost. comu nerozumies z toho co som napisala? jasne som napisala ze by som to takto odiagnostikovala v 5./6. rokoch.

abbie
8. apr 2014

@misaelka nechapem, ako si mohla dat vobec toto podozrenie aj do buducnosti do tejto temy, ktora sa tyka dietata s vekom 1,8 r. ... ako sorry, ale pochybujem, ze si psycholog

misaelka
8. apr 2014

@abbie pochybuj. je mi to jedno.

lyzzy
8. apr 2014

Teraz napisem nieco co mi uz dlho lezi na srdci.Mam 24 rokov ale nechapem tuto dobu.
Dieta sa nesprava tak,ako si predstavujem (alebo ako som si to vysnivala)....supneme mu lieky.
Mam dva dni naladu pod psa....supnem si lieky.
Manzel neposlucha.....nie je taky skvely ako ti z filmov od Pulcherovej.....rozvediem sa,vyhodim ho atd atd.
Co sa s ludmi deje??????

jabadaba
8. apr 2014

@lyzzy jaaaj, si sedim na kabliku. 😔

jabadaba
8. apr 2014

@misaelka predcasne vobec projektovat nejaku diagnozu. Preco by v buducnosti dievcatko mohlo mat adhd syndrome? Lebo ako batola je ziva? JA uz neviem co je toto za chora doba. Nahaname uz aj psychiatrickych klientov?

lyzzy
8. apr 2014

@jabadaba .....v pohode 😀

jabadaba
8. apr 2014

@lyzzy zeby som si daco slahla? 😀 Musim prekutrat domacu lekarnicku. 😀

lyzzy
8. apr 2014

@jabadaba ....jaaaaaj 😀 ....aj si dam 😀 ....ale to v lekarnicke nenajdem 😀

sissmiss
8. apr 2014

@lyzzy poznam lekarky ktore svojim mini detom davali lieky na spanie alebo ukludnenie uz pred iks rokmi. Nebude to dobou. A tozvod je dnes pre zeny jednoduchsi lebo nie su tak ekonomicky zavisle na manzelovi a NEMUSIA trpiet vo vztahu kde nie su dodrzane principy vztahu. Mozno neskor si budu zeny lepsie vyberat partnera a nebude tolko rozvodov. Takze robime to co robime lebo su moznosti, nie preto ze sme horsi. Kedysi moznosti neboli, tak nebola taka rozvodovost napr.

misaelka
8. apr 2014

@lyzzy uz som mala skusenost so 7 mesacnym udajne hyperaktivnym (!) dietatom.tento svet je chory ako besny pes. bezne pride matka s 4r. dietatom - nemoze obsediet mrvi sa nepokojne je...potom sa dozviem, ze nemoze obsediet pocas matkinej trojhodinovej pracovnej schodzky na stolicke bez akejkolvek zabavy 😠

lyzzy
8. apr 2014

@sissmiss .....no ja by som svojmu dietatu nikdy nedala nejaky upokojujuci liek.Nikdy.
A aj my dvaja s partnerom sme si presli roznymi vecami.....a niektore boli veeeelmi zle.Nie som od neho zavisla a mam moznost ist byvat inam ale ked sa aj problem vyskytol nikdy mi nenapadlo odist alebo jeho vyhodit......lebo patrime k sebe a neviem si predstavit zivot bez neho.

jabadaba
8. apr 2014

@lyzzy ale ale, tak v lekarnicke to nie je? A kde to rastie? 😀

misaelka
8. apr 2014

@jabadaba nenadhame psychiatrom pacientom ale zabudame detom stanovovat hranice (bohuzial). a mozem ta ubezpecit ze ja ako psycholog ziadne provozie z liekov nemam ani z hocicoho ineho.

lyzzy
8. apr 2014

@jabadaba ......si moja krvna skupina 😀 ....dobre ale pssssst.Ty vies,ja viem to staci 😀

lyzzy
8. apr 2014

@misaelka .....obdivujem ta a to ze robis pracu ktoru robis.....ja by som tie super mamy fackala rad radom.

jabadaba
8. apr 2014

@misaelka som rada, ze to pises. Ano je to tak. Ludia ocakavaju od deti take spravanie a vykony az sa cloveku uz rozum zastavuje. Na druhej strane ziadne limity a potom to tak vyzera ako to vyzera.

misaelka
8. apr 2014

a ja sama som STRIKTNE proti medikacii v skorom veku.paneboze co take hrozne som napisala ze ste sa na mna zosypali ako osy? len ze som zo svojej skusenosti poradila aby dieta sledovala ako sa stav vyvija? ze to podla popisu moze byt adhd? aby stanovila rezim a hranice? ved na tom nic nie to ma robit kazdy rodic.