Dcérka mi ide do škôlky a ja si to neviem predstaviť

lady511
13. okt 2014

ahojte,moja dcerka nastupuje 1 novembra do školky, a ja pomaly do roboty,,neviem si to akosi predstaviť,,viem že je to prípad každej maminy a je to uplne normálny životný kolobeh,ako ste to prežívali vy?..hlavne ten prvý den?

sissy27
13. okt 2014

@lady511 ja som to nejak zvlášť neprežívala... neviem, nejako som nerátala s tým, že si nechám dieťa doma navždy vo vitrínke, proste škôlka, škola, kamarátky, prvá láska, prvé sklamanie, to všetko patrí k životu, prešli sme si tým my a ja osobne mám pekné spomienky aj na škôlku aj na školu, prečo o to ukracovať moje dieťa?
ani prvý deň nebol nejaký úplne zvláštny - dcéra bola zvyknutá na spoločnosť, nie len na mňa, tak som ani nemala dôvod očakávať nejaký problém...

lvka
13. okt 2014

@lady511 je to koniec jedneho obdobia ale zaciatok ineho ;)
deti sa v skolke uzasne menia, dozrievaju, nosia domov krasne vytvory 🙂 hovoria o novych kamaratoch, tak nejako "dozrievaju"... ma to svoje caro, su zase ine
skus sa naladit na to, ze bude prezivat opat nejake ine veci, trosku sa osamostatni, atd ;)

horana
13. okt 2014

Pri 1. dietati som bola ako na ihlach ako to dopadne, navonok som struhala formu, vnutri klbko nervov 🙂 . Pri druhom uz viac v pohode, ale urcite ako nie bezny den, su to predsa len prelomove okamziky, a co uz ma clovek silno prezivat ked nie toto?
Aj ked prvy den je este casto v pohode, to, co ci pojde hladko ci nie sa obvykle ukaze az po par dnoch/tyzdni/och ked dieta pochopi ze rytmus uz bude "nastalo". Takze ci uz v dobrom alebo horsom, ten prvy den nemusi este naozaj nic znamenat. Je fakt ze vacsina deti v nasich podmienkach viac ci menej problemy ma, takze treba si pripavit pevne nervy a doma laskave zazemie. Uvidi sa.

lady511
autor
13. okt 2014

@horana
@lvka
@sissy27 Dakujem baby,,naša je neustále v kolektíve detí v jej veku,,ma ich rada ,,do školky sa velmi teší,,ja som velmi spoločenský tip mam rada ludí,,a do roboty sa teším,,niekedy ked to bolo už pre mna naozaj naročne som si tak povedala aby si už bola v školke,,ale teraz ked je to pomaly tu tak neviem,,cítim uzkost,,strach,,a velký smutok,, ako každa matka som s nou bola od bruška,,nikto iný ju nestrážil len moja mamina,,mame velmi uzky kontakt nebola som bez nej viac ako 1 den,, 😢

d_anica
13. okt 2014

U nás bol prvý deň v pohode a potom 2 mesiace peklo. Ale potom, keď si zvykol už to bolo super. Do škôlky chodí piaty mesiac a musím povedať, že prežívame jedno z najkrajších období podľa mňa. Naplno si to vychutnávam 🙂

ketere
13. okt 2014

@lady511 moja tiež ide 1.novembra do škôlky :( ...aj napriek tomu, že už rok chodí do súkromných jaslí, prežívam presne to isté čo Ty... strašne sa toho bojím... veľká zmena to bude pre nás :(

lady511
autor
13. okt 2014

@ketere
@d_anica dakujem za komenty..tak určite prvý den prerevem ,,už teraz ked si to predstavím tisnu sa mi slzy,,ale pre malou plakat nechcem..pojdeme tam aj s tatinom,,ved to bude jej velký den.. 🙂

zonjushe
13. okt 2014

ja som sa uz nevedela dockat, kedy pojde do skolky..ale to chapu asi len maminy extremne zivych deti ako je ta moja 😀

ketere
13. okt 2014

@lady511 presne toto...len si spomeniem, že ideme do "veľkej" škôlky a už plačem... ☹

janickacrazy
13. okt 2014

@lady511 Pri prvom som bola nervozna, malý to asi vycítil a reval ako najatý....pri druhom som sa tešila, že konečne pojde do školky a pripravila som ho na to.....išli sme do školky s úsmevom ja aj malý a všetko v pohodičke 😀

simca06022011
13. okt 2014

mne chodila mala do jasličiek od 1,5 roka... teraz išla od septembra do škôly ako 3,5ročna... a do teraz (1,5 mesiaca) som si ešte nezvykla... :P záleží asi aj od iných faktorov, to ako to zvládneme 🙂))

kaktusik007
13. okt 2014

@lady511 no ja som nechapala, ze zrazu mam v byte ticho.... a mozem kludne si vypit kavu.... a vylozit nohy...
a dokonca, rano ked som upratala, tak bolo upratane az do poobedia!!!! To akoze mi sanka dole padla, ze ake je to super.....
😉

siska53
13. okt 2014

@lady511 no..je to divne...ja som este s mladsou doma,ale je tu tak ticho oproti tomu,co byva ked su doma obaja.prve dni som.si po odovzdani do skolky i poplakala..navyse sa maly s tym nestotoznil..
Akurat dnes som si uvedomila,ze je to take ine..vzdy mi pomahal prestriet na stol i zohrievat..jasne,i vymyslali,hnevali,ale aj pomahali a zrazu doma len 1dieta..je to ine..je pravda,ze som menej unavena,ako ked boli doma obaja,lebo on poobede nespaval doma..ale po navrate sa snazim venovat najma jemu.
Horsie bude,ked pojde aj mala...to bude tazsie a trosku sa toho desim..nie preto,ako to zvladne ona,o to neviem preco,nejak nemam strach..skor ako to zvladnem ja-praca,neskory navrat,hry s detmi-domacnost...,:/

Uvidis..mala ti bude urcite doma chybat...to bezpochyb...treba sa dacim zamestnat a pojde to lahsie.

ketere
15. okt 2014

@simca06022011 presne taký prípad budeme my.. od 13 mes je v jasliach a teraz od novembra ide do škôlky... veľmi sa toho bojím, je velikánsky rozdiel medzi starostlivosťou v súkr. a štátnom zariadení... myslím, že to je najväčší zádrhel konkrétne pri našich deťoch... Myslím, že takýto prestup je ešte horší, ako keby išli tie deťúrence rovno od maminy do štát.škôlky 😒 ...no som zvedavá, ako to všetko dopadne :(