Hysterický plač štvormesačného dieťaťa

norika84
21. máj 2014

prosím Vás poraďte alebo aspoň povsbuďte (možno ste sa niektorá s podobným babätkom stretli). V podstate ma trápia dve veci. Prvá je tá, ze už asi dva týždne má náš 4-mesačný synček také obdobie, že má veľký problém zaspať v kočíku. Buď nevie zaspať ako vyjdeme von alebo aj keď zaspí, tak po pol hodine je hore. Čo by nebol až taký veľký problém ale viac ma trápi to, že spustí neskutočný plač. Pusa otvorená na plné vráta, vyslovene sa až zajakáva, ako keby aj lapal po dychu, a popri tom neskutočný pyskot. Ak to mam k niečomu prirovnať, je to ako keby sme ho rezali. Fakt neskutočný plač, aj susedia, keď ich stretnem tak sa pýtajú - čo Vám tak minule plakal, to je veľmi silný plač,.... Ukľudní sa až potom, čo ho vyberiem z kočíka (čo neviem či robím dobre, upozorňujú ma nato, že si nato zvykne a bude to robiť stále. Ale ja ho neviem nechať takto plakať) - mám pocit ako keby sa v tom kočíku nudil a chcel vidieť na svet.
A tento plač je v podstate aj druhá vec, na ktorú som sa chcela spýtať. Či je normálny takýto plač dieťaťa. Je to moje prvé dieťa a nemám sa s kým poradiť. U nás v rodine sme takýto problém nemali. Nás to veľmi trápi. Predtým takéto silné záchvaty mal len občas (napr. po kúpaní, keď ho krémujem, alebo tiež po kúpaní, keď je už veľmi unavený alebo hladný, keď sa niečoho zľakol a pod.).

Ináč je to veľmi zlaté dieťa, usmievavý, vie sa aj sám chvíľu vyhrať. Len nechcem niečo zanedbať. Pediatrička hovorí, že je veľmi temperamentný a aj vnímavý, tak neviem, či to môže s týmto súvisieť.

Vopred ďakujem za všetky príspevky a rady.

stefka33
21. máj 2014

@norika84 Je to normálne. Môj reval akoby ho na nože brali. Divím sa, že na mňa nikto nezavolal sociálku. Susedy sa len pýtali, že či je chorý alebo čo, že tak deti revú, keď ich dačo bolí. Keď nespal, tak v kuse reval. Nikdy nemrnčal, nevzlykal, ale rovno začal na maximum revať, koľko vládal. 🙂 Ešteže už je veľký.

jul11
21. máj 2014

@norika84 uz sa mu asi nepaci v kociku,pripadne sa tam nudi. skus stihnut striesku nech visi,alebo skus satku/nosic tam dieta vidi ovela viac a ma kontakt s mamou,co chcu najviac

norika84
autor
21. máj 2014

@stefka33

dik, aspon viem, ze je to normalne. pretoze vsetko co mam zname s malymi detmi, tak len krutia hlavou a mna to strasne deprimuje....

norika84
autor
21. máj 2014

@jul11

striesku ma stiahnutu vzdy az kym nezaspi. a to teraz ked opät vyslo slnko sa musim prechadzat po tieni, pretoze nechcem aby na neho pripekalo. ale doteraz s tym nemal problem, kukal po stromcekoch a balkonoch a pomalicky sa unavil a zaspal. no teraz uz nie

evita_g
21. máj 2014

Ja si myslim, ze je to len obdobie, ktore ako prislo, tak odide. Ak je tvoj syncek temperamentny, dozaduje sa svojho a velmi svojsky 🙂 Skus mu v kociku odostriet striesku, trosku ho nadzdvihni, aby lepsie videl. O chvilocku bude vacsi, bude sedkat, bude to lepsie.

luba41
21. máj 2014

načo ho nútiť ležať v kočíku, ked sa mu tam očividne nepáči..moje deti reagovali podobne, do polroka sme kočík použili len párkrát..tak sme sa nosili..ked to robí po zobudení-je vyľakaný, že je sám v neznámom bez mamy-preto ho náruč mamy upokojí..obstaraj si nosič, šatku a noste sa..ved on chce byť len pri mame, kde má istotu...ked bude už vedieť sedieť, tak v športáku posediačky určite už vydrží.. 😉

lilitela
21. máj 2014

@norika84 Asi si to identifikovala presne, nechce byt v kociku, chce na rukach - je to na tebe, ci ides do toho, ze si ho na ruky naucis, a usetris si sluch, alebo ho budes ignorovat.
Moja dcera ked vrieska, tak to je tak, ako 2 priemerne deti naraz. Nam hrozi regulerne ohluchnutie, fakt je niekedy lepsie jej v zaujme nasho zdravia vyhoviet. Aj psychickeho, lebo taky rev sa da pocuvat max. par minut.

luba41
21. máj 2014

mne príde úplne normálne, že ked moje dieťa plače, potrebuje utešiť, bojí sa-tak ho vezmem do náručia, objímem a je jedno či má mesiac, rok, 5 rokov....
už som tu čítala pomenovanie, ked bábätká plačú v podobných situáciach -že sú "vychcané", manipulujú s rodičmi a pod. 😒

katrinka8
21. máj 2014

@norika84 - ahoj, v podstate si si sama odpovedala 😉 Nepáči sa mu V kočíku, tak sa hnevá. Máte v podstate 2 možnosti. Buď budete čakať, či si opäť zvykne napr. S odkryté strieškou a pod. Alebo si zaobstarajte ergonomický nosič či šatku. Môj synček V kočíku chce len späť, inak nie, nezaberá ani odkrytá strieška ani nadvihnuté dno(ešte sme vo vo vaničke, má 6 mesiacov). Na dlhšie prechádzky nosím so sebou zumbuccu a keď je zle
, nesiem ho a je spokojný. Uvidíme, čo bude po prechode do šporťáka 😀

hradnapani
21. máj 2014

@norika84 uplne normalne, tiez sme to presne takto zazili.
ja milujem komentare, ze si dieta zvykne na ruky 😖 Ano, zvykne si - akurat tak na to, ze mama mi pomoze, ked sa necitim dobre. Ja sa uz ani necudujem, ze sme taka necitliva spolocnost, ked sa k nam takto podobne spravali...
neboj sa, nebude na rukach vecne. Ked sa nauci sediet, lozit, chodit, prestanu ho ruky bavit a vela pomoze, ked zacnete pouzivat sportovy kocik na sedenie. Teraz je na neho este skoro 😉
a este je tu spominana satka ci nosic, super vec 🙂

nicolle21
21. máj 2014

@norika84 milujem kecy - neuc ho na to, neuc ho na hento.. dokedy ho bude treba nosit? videli ste uz pubertaka, ktoreho treba uspavat na rukach, alebo ktory place, ked idu rodicia do kina? nic netrva vecne, kym je ale ten cloviecik malinky, treba mu pomoct a urobit po voli, uistit ho, ze mama je pri nom, ze nie je sam a opusteny.. - to na margo tych komentov o "neuc si ho na ruky".. dieta sa na to naucit neda, ono je na to uz naucene.. 9 mesiacov bolo vnutri, nosene a ukryte, hojdane a uspavane mamickou a odrazu ked sa narodi, tak ho mame ucit byt SAMO v postielke, SAMO v kocari, SAMO sa ukludnit, ked nieco nie je ok.. a mamicka je kde?
moja rada - rob, ako to citis! sama si najlepsie prisla na to, co je malemu - nechce byt v kociku, nie je to pochopitelne? chce teba! kup si satku, ak si trufas na viazanie, ak nie, tak nosic, hlavne ergonomicky, ziadne klokanky a noste sa.. babatko zvykne mat take obdobie, ze kocik nechce, naco ho trapit? ci miesto toho, aby sme ho neucili na ruky, ho naucime revat o dusu a ze aj ked reve, mamicka ho nepride upokojit? nie je to sisi?
kludne si na prechadzky ber kocik, ked v nom zaspi, zaspi, ked nie, das do nosica a pospi ti tam 🙂 v sportaku uz bude lepsie, moj maly dokonca nechcel ani kukat na mna, ukludnil sa az ked bol otoceny v smere jazdy a kukal okolo seba 😀
a s tymi polhodinovymi spankami.. niektore deti su proste take.. mne maly jedno obdobie spal 4x30min denne, niekedy len 3x, teraz ma tiez niekedy dni, ked doobeda spi len 40min, poobednajsi spanok je dlhsi a niekedy stale potrebuje zdriemnut na polhodinku pred kupanim.. po 30-40min denneho spanku sa ukoncuje jeden spankovy cyklus a spanok sa stava povrchovym, preto sa zvyknu prebrat, casom to prejde 🙂

norika84
autor
22. máj 2014

@evita_g
@luba41
@lilitela
@katrinka8
@hradnapani
@nicolle21

dakujem velmi pekne za vsetky prispevky a rady. v podstate som podobne reakcie ocakavala. suhlasim, ze dieta ak place, tak ho nenecham hodinu "ričať" v kočiku len preto, že ja chcem aby tam bol. mne to proste nedá a ja ho z toho kočíka vyberám, ukľudním ho a vo väčšine prípadov mi zaspi na rukách, opatrne ho vlozim naspat a potom uz spokojne spi. a ked vidim ze sa budi, tak sa mu hned prihovorim, aby pocul moj hlas a zobudi sa uplne kludne, bez stresu.
zlozenu striesku sme uz skusali, my ju mavame dole asi od tretieho mesiaca a taktiez mame vyvysene lezadlo v kociku.
nosic taktiez mame - pocas prvych dvoch mesiacov som ho doma nosila v manduce, pretoze si velmi vyzadoval moju blizkost a taktiez mal reflux. takze ak sa to nezlepsi, vyskusam s nim ist von v nosici
a taktiez ako prise luba41 tiez si nemyslim, ze deti maju schopnost manipulacie alebo vypocitatelnosti. v podstate na to este nemaju vyvinuty mozog.

este raz dakujem velmi pekne za rady a povzbudenia

nicolle21
22. máj 2014

@norika84 nooo, tak manduca je uplne super a pokial je na to maly zvyknuty, tka nie je o com.. a vlastne ani nic nedas za to, ked ju hodis dole do kocika a ked uvidis, ze je zle, tak ju vytiahnes 😉 ja ju nosim este aj teraz niekedy, ked ideme na dlhsie trasy a je sanca, ze bude nervacit