Koľko by malo vážiť 3 mesačné dieťa?

katkaseiner
21. nov 2012

Viem, ze tato tema je dost diskutabilna. Moja dcerka sa narodila s dlzkou 51 cm a vahou 3420g. Buduci tyzden bude mat 3 mesiace a ma dlzku 64 cm a vahu 6.8 kg. Je cisto dojcena, pediater nespomenul, ze by bola prilis tazka. Tabulky nesledujem, ved dostava jest len ked si zapyta a to je vacsinou kazde 2 hodiny vratane noci, ale uz navecer nech je kludnejsia, tak dostane kazdu hodinu papat. Fakt nespapa vela.

xlucia
21. nov 2012

@katkaseiner vseobecne pravidlo hovori, ze dieta ma v polroku vahu zdvojnasobit, a v roku strojnasobit.
avsak cisto kojene dieta moze kludne pribrat za mesiac kilo, potom menej, a potom zas kilo.
cize ak je spokojna, spi, napreduje motoricky, neries nic a tes sa z nej
mas spokojne zdrave babo. ok?

majuskacechova
21. nov 2012

@katkaseiner ahoj. moja dcera ked mala tri mesiace vazila 6660g a pani doktorka nato ze: kraasne 🙂 😉 😀 😀

lienkan
21. nov 2012

@katkaseiner maminka budte rada ze vam papka a krasne pribera 🙂 - u nas je to inak mame 9 mes - vazime nieco malo cez 8kg ..kazde je inéé - hlavne nech su zdravéé

ankaevka
21. nov 2012

veď už v 3m má dvojnásobok váhy, teda priberá krásne..netreba sa trápiť váhou ostatných detí, zbytočne to stresuje...každé dieťatko je iné 😉

drobcek26l
21. nov 2012

Môj synček mal presne včera 3 mesiace a boli sme na poradni. tak teraz má 61cm a 5,890kg. A to ho vôbec nedojčím, takže keď si to porovnám s tvojím bábätkom, myslím si že pri plnom dojčení vôbec nemá nadváhu ale je úplne normálne. Veď pribralo od pôrodu cca to isté čo môj malý a ten je podľa doktorky ako z tabuľky pre krásne bábätko. Len pripomeniem že po pôrode mal náš maličký 49cm a 3,160kg. Takže ničoho sa neboj. A keby aj, keď deti začnú bežkať, všetko bude ok.

lucina7
23. nov 2012

@katkaseiner
moja pediatrička vraví, že žiadnymi tabulkami sa nemá matka riadiť, že kolko má vážiť a merať jej dieťa, lebo je to zbytočné. pretože ono samé si pýta, kedy je hladné a niektoré babatká menej iné viac. ak bábo nechudne je všetko ok aj keby pribralo za mesiac 100 g.

klemente
24. nov 2012

To isté som riešila aj ja. Moja dcérka mala v 3,5 mesiacoch váhu 6300 g, cca podobne 63-64 cm. Je plne dojčená. Začala som sa zamýšľať, či to nebude mojou stravou, či nie je príliš kalorická, keďže je dcérkina hmotnosť trošku nad priemerom.
Dokonca som čítala v Maminke, že ak dieťa počas prvých 3 mesiacov zdvojnásobí svoju pôrodnú váhu, je viac než pravdepodobné, že sa bude pasovať s nadváhou aj v dospelosti. Ale to je čo za blbosť, keď je moje dieťa dojčené?! Akurát tam opisujú, že by sa mohol byť príčinou nedostatok pohybu (snaha o pretáčanie, lezenie, prvé kroky).
Ale z pozorovania okolia som si tiež všimla, že kyprejšie maminky mávajú malinké a chudé bábätká. To je skoro pravidlom. Ako si to vysvetliť? Veď my obaja s manželom sme chudí a máme takú statnú babu🙂

vejka007
25. nov 2012

Ahoj, naozaj plati, ze je lepsie ked babo papa, ako ked nepribera.. Ono to aj tak okolo toho roku vybehaju. Moj syn mal 3750g pri narodeni, v 3 mesiaci mal tiez cca 6500g a teraz sa uz treti tyzden ustalil na 8000g. Ma sunky, ale je bozsky😉

sarah02
1. dec 2012

moj drobec sa narodil ako velke dieta 🙂 v 38tyzdni cisarskym rezom ,vaha 4100g a meral 53cm ,teraz ma 2a pol mesiaca a vazi 7kg,nepapa mi vela ,5xza den od 120-150ml a v noci raz 120ml bebu.3tyzdne bol kojeny ,potom som stratila mliecko ☹ .lekarka sa zhrozila a dala mu urobit test na cukor a krvny obraz .vsetko mal v poriadku ,mame to v rodine ,moj muz ma 2metre ,pri narodeni mal okolo 5kg 🙂 tak to nasa lekarka zvalila na genetiku. 🙂

velvet26
1. dec 2012

vahu ma uplne v poriadku, nasa mala tak podobne ako tvoja a tiez bola len dojcena..jedna znama ma dievcatko a to ma v 6 mes. 6 kg, niekto ma viac niekto menej, to je jedno, hlavne ze je babo zdrave...

sandykaangelm
10. dec 2012

Môj malý mal 4200g a 54cm keď sa narodil.dnes má 3mes. a má 70cm a 8kg.je plne kojený.motoricky šikovný.silný valibuk 🙂

jasminet
10. dec 2012

@klemente to uz co je za blbost, ze 3 mesacne dieta ma nedostatok pohybu a preto je tucnejsie??? a aky pohyb ma mat take babo??? v 3 mesiacoch je rado, ze ako tak udrzi hlavicku hore a oci otvorene, nei sa pretacat a lozit 😀 😀 😀

moj fesak ma 5 mesiacov a 8760g, 75cm, plne dojceny, pretaca sa, poplazi sa chvilku za hrackou, pritiahne sa do sedu a lekarka skace od radosti, ze ako je dobre ziveny.

klemente
10. dec 2012

@jasminet asi to mysleli tým pohybom🙂)

klemente
10. dec 2012

@jasminet to, čo robí tvoj drobec, som myslela🙂

sendy182
10. dec 2012

@katkaseiner jeju krásne baculaté bábatko so všetkými záhybmi "na spapanie"........... tak chutí jej materské mliečko a následne priberá .............nepozeraj na tabuľky..........je spokojná?...........neskôr bude menej priberať a viac rásť..........uvidíš ako prejdete na tuhú stravu.....tam sa to dá troška skorigovať......no ak máš hladošku tak asi nie 🙂 🙂 🙂

veroni0608
31. jan 2013

@klemente ahojte žienky! no my máme 10 týždňov zajtra a máme 6295g... dnes sme boli na poradni a doktorka mi kázala,že mám malého menej dojčiť,že v noci len 1x, čo si neviem dosť dobre predstaviť, keďže sa mi budí každé dve hodiny a pýta si papať... no a cez deň vydrží aj dlhšie bez mliečka, no keď sa zobudí, musí mať mlieko... je plne dojčený...tak mi poraďte, lebo ja ho hladného a urevaného nechať nechcem...kamoška mi radila,že sa mám na to vykašľať a dať mu, keď si pýta...

veroni0608
31. jan 2013

inak,som rada,že aj vy máte také krásne bucľaté bábätká ako my 🙂

monro
31. jan 2013

Dojcene dieta sa nemusi obmedzovat v jedle...dobre blbost, ze v noci dojcit len 1x..haha..samozrejme docit na poziadanie, tak to ma byt. 🙂
@veroni0608

ankaevka
31. jan 2013

@veroni0608 určite koj na požiadanie, prvé týždne priberajú rýchlejšie...má teraz rastový špurt 😉

veroni0608
1. feb 2013

ďakujem dievčatá 🙂

gabikaadam
7. feb 2013

Ahojte mamičky. Čítam, že sa bavíte o váhe vašich detičiek. Náš malý sa narodil v novembri 2012, s váhou 3850g a teraz má dva a pol mesiaca a 7 kíl. Tiež ho len dojčím a nemyslím, že je tučný. Len je väčší ako ostatné deti . Cumlík mi odmieta od narodenia a zaspí len na prsníku a to čo mu nemám dať jesť, aby toľko nepriberal? Inak je to spokojné a zdravé dieťatko a meria 66 cm. Len nech mliečko vydrží čo najdlhšie. 🙂

francesska2
9. mar 2013

Ahojte, my máme iný problém, maličká sa narodila s 50 cm a 3330 g, teraz má 11 týždňov meria 60 cm a váži 4800 - 4900 gramov, je plne dojčená, ak sa ju snažím prikrmovať po kojení, tak ako mi to poradila doktorka, tak buď nevypije už pri dokrmovaní UM nič alebo max. 10 ml aj to po pol hodinovom boji :D takže to nemá význam. je táto váha podľa vás v poriadku? však pribrala len kilo a pol a narástla 10 cm....

jahody11
9. mar 2013

@francesska2 moja ma pomaly 4 mesiace a 1 tyzden a ma 5750, ...

francesska2
12. mar 2013

@jahody11 no lenže moja nepriberá ani 100 g na týždeň už viac ako mesiac, takže keď bude mať vek ako tvoja o 5 týždňov tak nebude mať ani 5400 gramov... ☹

stanislava2
12. mar 2013

@katkaseiner prve tri mesiace može dieta pribrat aj 500g a aj 1500gHovorim o čisto kojenom dietatku ako som mala ja.Obe dcerky narodene z váhou 3750g priberali prve tri mesiace mesačne cca 1200g synček 4680g priberal mesačne 600g.Ak by mal do roka strojnásobit svoju váhu tak by mal ročny 14kg a to sa mi zdá dost.Dietatko sa začne od troch mesiacov viacej pohybovat menej spinkat a priberat menej.Máš uplne krásne zdrave dietatko ak nezačneš prikrmovat čokoládami a inými blbostami nemáš dovod bat sa či tvoje dieta pribera spravne.Do akych rozmerov narastie tvoje dieta bude dane genetikou.Prva dcerka 19r.je vysoka velika ženska po mužovi a druha 16r. malička drobučka po mne.Synček má 15mes.ešte ho nevieme priradit ale medzi detičkami v jeho veku je zatial taky normal žiadny valibuk ako ked sa narodil.

mani2321
28. mar 2013

moja mala ma 3 mesiace a vazi 5,30 neviem ci to je malo alebo akurat ale si mislim ze malo ale nedojcena pije s flasky asi tak najviac vipije 120 ml

tamaratamaratamara
5. apr 2013

môj malý mal včera tri mesiačiky, váži 6 kg, pije 150 ml Nutrilon a je nádherný 🙂

bastilly
23. apr 2013

no to je nahoda moja mala ma presne o tyzden 3 mesiace a vazi 6800g a meria 64 cm :D:D

wercsi83
29. apr 2013

náš len dojčený narodil sa 3650 a 51cm ako 2 mesačný 6850g a nosíme 64-68. v pondelok ideme do poradne ako na 3 mesiac uvidíme. nosíme 68-74 podla fazony a plienky 4 🙂

andruskova
6. máj 2013

Ahojte,moja dcérka má 3mesiace a váži 6900gramov a 69cm...ked sa narodila vazila 3400g a 49cm...papá umelé mliecko a podľa pediatricky je to úplne normálne 🙂 baculka malá 🙂