Naučenie na fľašku

celiaticka
19. okt 2015

Ahojte maminky, prisla som k vam ako naucit skoro 4mes dceru na flasku zo zdravotnych dvovodom musim pochodit po doktoroch nakolko mam olakujuce sa zdravotne problemi. Malu nechcem odstavit to nie len ked pojdem dr nech ma co papat a skusala som vsetky dudle hlavne tie Aventacke kazdy doporucoval ale ma to na salame nasa dcera. Tak som kupila vsetky znacky k prisluchajucemu mesiacu. A ani jeden zakazdim jej dam svoje mliecko a odmieta flasu uz som fakt zufala leboked som neni ja fit tak nemozem sa plnohodnotne venovat detom. Aj muz jej ponukal viac krat ale zakazdym po case nijagarske vidooady nej stekali po tvary tak som musela dat prso.

timea7
19. okt 2015

Skúsila si striekačku, alebo lyžičku? Ako stále náhrada to nie je bohviečo, ale raz za čas by to situáciu mohlo zachrániť.

celiaticka
autor
19. okt 2015

@timea7
vies ja to potrebujem dost casto nakolko dr. ma 100%neposle len jednemu doktorovy a lyzickou no muz by asi osedivel a syn asi uz pozametal dlazku lebo by to dlho trvalo ale aj to sa ceni

timea7
19. okt 2015

@celiaticka vyskúšaj, za to nič nedáš, maximálne pooblieva seba aj teba. Môj syn sa celkom pekne naučil lyžičkou ešte nemal pol roka. A ešte ma napadlo, zobrať muža aj dieťa so sebou, nech kočíkuje pred poliklinikou a keď bude malá hladná, nakojíš? Myslím, že si aj voľno z práce na to môže vziať, keď si ty na MD, ale zisti si to.

celiaticka
autor
19. okt 2015

@timea7
no skusim musime odstriekat a smusit lebo fakt to nejako potrebujem vyriesit

timea7
19. okt 2015

@celiaticka Držím palce 🙂

celiaticka
autor
19. okt 2015

@timea7 dik no maximalne budem pendlovat po dr s krpatou a to sa mi neziada nakolko je stale kolec chorych hadam niekto nieco este poradi uvidime 😉

siska53
19. okt 2015

@celiaticka jaj no..nasa sa naucila az v roku.. A to som bola 4dni v nemocnici. Ani to nepomohlo,nijakovsky,tiez sme skusali vselico a aj oni,kym som bola prec.

bambinecko
19. okt 2015

@celiaticka vyskúšajte cievku, kt. odporúčajú laktačné poradkyne na dokrmovanie, vieš aká to je? dokrmuje sa priamo na prsníku, ale aj po prste, jeden koniec cievky vložíš do fľaše s mliekom a druhý na ukazováku do pusy bábätka (o hygiene sa tu baviť nebudeme 🙂 ) bábo cucá koniec prsta a z cievky tečie mlieko. neviem, či ti ešte 4-mesačná na to skočí, ale môj malý sa tak vedel napapať, keď som mala krvavé bradavky, to mal ale max. asi 2 mesiace

bambinecko
19. okt 2015

@celiaticka alebo ako tu už niekto hovoril, malú nechať vonku s niekým v kočíku a keď bude treba, buď vybehneš, alebo ti ju donesú na tú chvíľku

celiaticka
autor
19. okt 2015

@bambinecko
cievka a tom pocujem lrvy krat a ked dakde idem povedcinou je nakkjena ale stalo sa ze bol rev a ja ako obkecena bola hned som musela tasit nastroj proti hladu a mame doma 2r syna a ten nevidrzi camat dakde 2hod pokym pridem na rad a nikoho tu nemame s rodiny v tychto pripadoch je to neskutocne namahave

celiaticka
autor
19. okt 2015

@siska53 syn nemal problem nakolko malo mlecka bolo tak sme prikrmovali od 6mes no ale to bolo ine jedno babo som mala viac casu a teraz som rada ze ked idem dakde nakojim a letim naspet to len hkdiny pozeram no asi len ponukat mlieko inak neviem

siska53
19. okt 2015

@celiaticka ani nas maly nemal problem,hanbila som sa vtedy dojcit na verejnosti a raz som tiez sla na cca 4hodiny tak som si odsala a on v phode. Ale mala ani za pana a tiez dve deti doma,ved mam medzi nimi dva roky.
A to budes velmi dlho prec? Zeby jej zatial nejak aspon lyzickou dali.

celiaticka
autor
19. okt 2015

@siska53 vies ono je najhorsie ze syna ako tak zamesnas a to ma 2 r ale mala zase ked hned nedostane svoju davku mlieka hysaky ako hrom a muz robi v takychto pripadoch doma. Ale viem o com pises ja mM 20mes rozdiel a je to neykutocne narocne ked kazdy ta chce v danom momente niekedy by som priala svoj klon nech stiham

durianka1973
19. okt 2015

A kolko mas na to casu? Moj syncek bol kojeny, ale priblizne od 5. mesiaca som ho zacala ucit aj na flasu (tiez som potrebovala, dovody sa mi tu nechce opisovat). Nechcel ju ani vidiet 🙂. No ja som vytrvalo kazdy den priblizne v dvoch kojeniach denne ponukla najprv z flase, a potom prsnik. Dala som do flase uplne malinko. Zo zaciatku som do neho dostala tak jeden hlt (to co volne vytieklo z dudla, necucal samozrejme). Po case, si uz aj raz-dva razy cucol, neskor uz aj vypil, co vo flasi bolo. Tak mesiac to asi trvalo. 4-mesacna sa uz podla mna neodstavi tym, ze jej das obcas z flase, ja by som cievku, alebo striekacku uz neriesila. Ja som potom syna kojila do roka a vydrzal by aj dlhsie, no chcela som ho odstavit (tiez nebudem opisovat dovody). Pitie z flase je proste iny pohyb jazyka ako pri kojeni, preto sa to deticky, ktore neboli hned na flasi, musia niekedy naucit. A este dodam - pri dcerke nam velmi pomohla flasa Dr. Browna , ten tok mlieka je tam velmi plynuly, nic nebublinkuje okolo dudla (pri prvej dcerke mi doslova zachranila zivot), syncekovi som uz rovno dala tuto.

durianka1973
19. okt 2015

A ozaj, aj ja mam 20-mes. rozdiel. Drzim palce vo vsetkom - viem, aky sialeny je ten prvy rok s takym rozdielom. Moji teraz uz maju 3 roky (dcerka) a 1,5 roka (syncek) a uz je to celkom fajn 🙂 Uz sa spolu aj zahraju, aj zasmeju - ale prepacte, to som asi dost od temy teraz 🙂