Nezvládnuteľné ročné dieťa

mthr
10. mar 2014

Ahojte vsetci. Mam skoro 1 rocneho syna (za tyzden ma narodeniny). A nezvladam ho. Som psychicky aj fyzicky vycerpana a este k tomu mam sklerozu multiplex. Moj syn je extremne zivy. Chodit zacal v 10 a pol mesiaci. Od rana az do vecera je neustale v pohybe. Co by som este ako tak zvladla. Ale je strasny jedoch. Ak mu nieco nedovolim vystrie sa do takeho luku a plieska sa po zemi. Citala som ze to vzdor asi este nie je lebo je maly ze to bude jeho tempeeament. Lenze toto uz fakt nezvladam. Som s nervami na konci. Furt reve a stazuje si aj pri jedle vymysla. Rano prestal pit mlieko. Chleba do neho dostanem tak 2 hlty. Neviem co mu mam davat jest rsno.potom uz ako tak je. Vonku trosku pobehuje ale ked ho chcem dat do kociku tak to su jedy a niekedy sa mi to ani neda. Som zufala. Prosim poradte. Zazili ste nieco take? Ak ano kedy to preslo? Ak vobec ☹ Zlyhala som ako matka. Som na dne. Dakujem vam

25daniela
16. máj 2014

@chikitka spiace dieta, najlepsie dieta 😀 😀 😀 ja sice nemam taky maly rozdiel, ale s najstarsou som si uzila svoje, ta snad nikdy tak do dvoch rokov neodisla z ihriska normalne, len vrieskajuc. Jednoducho som potom prisla na to, ze bola unavena, hladna, smedna a uz neexistuje, aby potom posluchala. Tak som ju zacala napchavat na ihrisku a ked taka lacna a smedna nebola, dalo sa s nou lepsie poradit. Druhu mam experta na chodenie, s tou som nemohla niekde na ihrisku byt, to bol vzdy utek. Takze jedno na ihrisku a druhe som nahanala okolo plota 😀 ale na tretej som zatial nenasla chybu, tak uvidim co bude, od septembra v skolke. Sem tam ma snahu nepocuvat, ale staci povedat, chces aby bola mamka smutna a uz vsetko ide...
Pri najstarsej to je doteraz tak, ked je hladna a smedna, nepohnem s nou a to ma uz devet...
Prostredna je taky pohyblivy typ, ked pojde do skoly, uz sa tesim na vyhry v gymnastike... od septembra
A najmensia zatial vykazuje pre mna nieco totalne nepochopitelne, vidi a citi take veci, ze som sem tam v soku, co vsetko vnima...

chikitka
16. máj 2014

inak, to mas pravdu, ked je unaveny, je to najhorsie, to ma stavy nervoznej hyperaktivity... skoda ze je taky nejedak, ja by som tiez vyskusala ,etodu napchavania na ihrisku, ale kdeeeee, on na ihrisku je v inom svete... my mame take ihrisko, kde rovno pod nim par schodov je " hospudka". este som tam nebola, tak neviem presne oznacit tento lokal, ale asi velmi strategicke pohostenie unavenych oteckov-ze rovno z ihriska na orosene 😀 jeden den som daco krmila mensieho v kocari, a kukam, kde mam toho zloducha??? uz som len videla siluetu beziaceho pinguina v hospode 😀 😀 😀 😀 nechapem ako zisiel dole schodmi sam, ked to nevedel 😀 😀 😀 tiez parkrat utekal z ihriska, ale uz ho bavia formicky a kyblik s lopatkou, takze na uteky zabudol, terazje problem opacny.... ja som dost razna mamina, takze dake hodinove prehovaranie na odchod nemam rada. skusim po dobrom, ale ked to nejakej dobe nejde, volim rychle spacifikovanie, aj ked je rev... neni to moc chvalihodne, ale mne sa potom vzdy strasne rozreve aj mensi a mam najradsej ked sme stredobodom pozornosti vsetkych tych dokonalych mamiciek 😵 takze rychly odchod, borec nafasuje flasku s pitim, cim mu na chvilku zapcham usta a ficime 😎 nanho neplatia ze mamina sa rozplace, on je ZLODUCH, jednoducho od malicka vladuso zloduso, zacne sa mi rehotat, no strasna zabava prenho 🙄

chikitka
16. máj 2014
25daniela
16. máj 2014

@chikitka pohoda, uteky z ihriska s vrestiacim dietatom, to poznam, to prejde 😀 😀 😀 o par rokov...
Ale, dnes najstarsia vyhrala talentschou, na klaviri hrala, to uz je ina radost... Nadriem sa sice s nou, ale ideeeee.
Vcera zas doniesla diplom z matemarickeho klokanka, to je medzinarodna matematicka sutaz, ze najlepsia zo skoly vo svojej vekovej kategorii... To uz viem, preco som si to vsetko s nou preskakala. Jednoducho to ma v tej hlavicke prilis zlozite a pocuvat, to je nad jej sily 😀 😀 😀

chikitka
16. máj 2014

@25daniela jeeeeeeeeeej, sikula! mame byt na co hrde! ja si tiez myslim, ze on je proste velka osobnost uz teraz a nepohnem s nim, kym sam nebude aspon trochu chciet.... mama sa mi smeje, ze to mam za to, ze som ja jej take nervy robila 😀 aspon vieme, po kom to dite je 😎 na diplomy si sice este pockam, ale rada sa ich dockam! tvoja mala len tak dalej! 😉

minka2903
16. máj 2014

presne sedi k mojej malej 😀 rano vstane neobsedi ani minutu za cely den je v takom istom veku a je riadny nervak a jedoch....nieco sa jej nepaci hodi to o zem....pozriem sa na nu a ak sa jej aj to nepaci kolko krat pride a fleskne mi po pisku, hadze sa o zem o jedu ked jej nieco nedovolim....krici po mne ..... samozrejme vie byt aj dobra ale je to sinter riadny...musime byt silne a nejak to zvladnut 🙂 aj ked tiez mi nieje vsetko jedno ked ma uz naozaj vytoci

diana_81
29. nov 2014

@25daniela @minka2903 @chikitka Juj ludkovia, tak dobre mi padlo si precitat od vasich ratolestiach. Lebo u nas je to tiez obcas katastrofa. Najviac to na mna dolahne ked ideme von s viacerymi detmi a (jasne kazde trochu obcas vymysla) jedine moje dieta na vsetko reaguje negativne, nechce sa podelit o hracky, jaci za kazdu blbost, nechce ist peso len na ruky sa pyta a mam pocit, ze nech som dosledna akokolvek nelepsi sa to... Niekedy sa skratka zobudi hore zadkom a den je s prepacenim po....tym navrch. Ani vstat, ani obliect, ani najest, ani zuby umyt, mladsiemu len zle robit, ked sa ho snazim uspat len kricat, pravidla hier neuznavat, vsetko je len moje moje moje a za vsetko kricim. Jaj a rozkazovat by bolo najlepsie vsetkym. Ono v skolke je praveze ticha pena, mam pocit ze o to viac sa snazi presadit doma. Lubim ju a bojujeme dalej, dnes je ale z tych dni kedy si hovorim: co robim zle, ze na nu nic neplati? Ze je vecne nespokojna? Ze ked ma dve veci v ruke a vidi tretiu place ze chce tu? Kde sa v nej ta nespokojnost berie? Junior druhy je uplne ine kafe, kam ho polozim tam mam. Ked uz je velmi zle supne si palec do pusy a cmula o sto sest akoby ho to malo spasit. Na druhej strane je druhorodeny a casto na neho neni hned cas... mozno som prvorodenu prilis rozmaznala? Aj ked pisali ste niektore, ze i druhorodene deti mali obcas taku povahu... No jo, vychove zdar. Dobre mi padlo popisat. Dajte vediet ako sa vam dari...

chikitka
29. nov 2014

@diana_81 my mame tiez mega blby tyzden a tento den je teda pekny zaberak 😒

diana_81
30. nov 2014

@chikitka u nas ma nastastie s prvorodenou cez vikend smenu manzel. Takze si po vecery vychutnavam dezert, druhorodeny bubinko spinka (vo svojej postielke!!!!) a prvorodena este stale nieco vyklada v manzelskej posteli tatinovi co sa ju snazi uspat... :-/ klasika

zarica
30. nov 2014

@mthr ahoj, pozri si stránku nevychova.cz veľa mamičkám pomohlo a sú rám aj super videá, skús tam ;)

zarica
30. nov 2014

@mthr ahoj, pozri si stránku nevychova.cz veľa mamičkám pomohlo a sú rám aj super videá, skús tam ;)

luvika
30. nov 2014

@mthr aj moj je taky...maly certik.Vsade vylezie,vsetko vybera,prenasa...ja ked varim,za tu chvilu nemam kam stupit,hrnce,misky,vsetko na zemi. Z toho si uz nic nerobim,neporiadok uz neriesim,len kyvnem rukou :D no ak mu presne cosi vezmem z ruky,lebo je to nebezpecne,tak bud ma od zlosti udrie-vtedy mu chytim ruku,poviem nono,boli ma to! A necham ho tak a odidem od neho par metrov dalej a nevsimam si ho,lebo to uz place.Alebo sa rovno hodi o zem.Toto mi aj lekarka radila,absolutne si to nevsimat. Cize ked sa hodi o zem,vrieska,kope,ja si robim dalej svoju cinnost,niekedy ked sa hodi predo mna,prekrocim ho a ignorujem.Po chvili prestane,lebo vidi,ze efekt nula bodov. To som si potvrdila,ked ja som ho odignorovala,postavil sa,odcupital pred otca a hodil sa pred neho.Samozrejme on hned ho vzal na ruky. Odvtedy sa hadzal pred nim :D az ho zacal ignorovat na moju ziadost aj on a je klud. Po dvoch mesiacoch nevsimania si to uz takmer nerobi,sem tam...ked krici,nereagujem.Ale ani ja po nom nekricim,zistila som,ze vysvetlovacky celkom zaberaju. Napr.prosim,daj mi ten tanier,lebo spadne a rozbije sa a budes mat velke bibinko"...pozera na mna,a ja ze no?naozaj a budes plakat au...a normalne mi tanier poda,co inak by som mu za inych okolnosti tanier jednoducho vzala a nasledoval by plac a hadzanie sa.Jasne,ze nie vzdy sa mi podari ukecat ho,ale pokial sa da,snazim sa s nim dohadovat,pohladkam ho,ze dakujem,jej aky si sikovny chlapcek...a on aj ja sme spokojni. Takze sa obrn nervami,ber vela veci s nadhladom a prestan kricat a po zadku (nic hrozne to nie je,ale pouzila by som skor uz v extreme,ak by ozaj cosi zle a umyselne urobil).

babulka82
30. nov 2014

@luvika @chikitka akoby som o našom synkovi čitala 😀 Ale ten je strošku starši ma 19 mesiacov,je to naš druhy syn a jedine čo viem že to určite neni chyba rodičov ,ten prvy v živote nerobil čo tento mladši ten svoj temperament teda od narodenia neschovava a vlastne od prveho dna svojho života si rozkazujeme ako budeme okolo neho skakat.Bohužial čim je starši tym menej si nechame skakat po hlave a hadzačky o zem sme ignorovali.Inak u nas som si všimla že je velmi zly ked je hladny a idu zubky.A druha vec čo celkom plati je dohovaranie,určite nie kričanie to ho ešte viac hecuje a tym sa nasobuje krik a plač ,kopanie atd.Poznate to 😀 Včera som citila ako velky uspech že sme odišli z Tesca z toho autičkoveho vozika bez plaču. Najskor trošku protestoval ale ked som mu asi 5x povedala že ideme preč a do autička chcu ist aj druhe deti tak to nejak pochopil a vystupil dobrovolne. Bola som na neho velmi pyšna 🙂 Snad to tie deti raz pochopia.