Novorodenec má bolesti, strašne plače a vôbec nespí

tinkakm
24. jún 2014

ahojte,chcela by som vas poprosit o radu co mam dalej robit...
mam 4tyzdnovu dceru,ktoru asi od 2tyzdna trapia bolesti a popritom neskutocny celodenny rev,teda ja si myslim ze su to bolesti bruska,aj ked doktorka povedala ze to na koliky nevyzera...Vypina sa,je cervena,pritahuje si nozky k sebe,no popritom ma peknu stolicu aj viac krat denne,aj si poprdka,je kojena materskym mliekom.No vcera sa vypinala cely den,taktiez aj na prsniku sa vypinala ocervenela a vypadavala jej bradsvku kvoli tomu ze zacala plakat,podotykam ze inak sa prisaje a taha pekne na prsiach...Na noc jej manzel vyskusal dat umele mlieko nutrilon,myslel a bolo mu povedane ze prespi celu noc,co sa tak nestalo,stale sa vypinala,strhavala zo spanku.Taktiez robime vsetky veci ako cvicenie s nozkami,pupik,kvapky espumisan,tepla plienka,nosenie,hojdanie,jedine co zabera je hojdanie v deke vtedy sa nevypina a prestane plakat.Prosim poradte co to moze byt,kolika?

stastenka42
25. jún 2014

@tinkakm ahoj, tymi bolestami bruska sme prechadzali aj my a tiez nam nic nezaberalo ale dr nam poradila kvapky COLI-PREV, obsahuju enzymy na stiepenie bielkovin, takze crievkam pomahaju pracovat,kedze este nemaju vyvinute hladke svalstvo ..davaju sa pred kazdym papanim, u nas zabrali na sto percent, su drahsie a vydrzi flasticka asi na tyzden ale stoji to zato. ..drzim palceky nech vam to prejde. .

luba41
25. jún 2014

plače aj ked ju intenzívne nosíš? aj ked ju máš stále na sebe a pri sebe? prikladáš ju na dojčenie na požiadanie? nedaj sa dotlačiť na UM a fľašu, lebo to je pravdepodobný koniec dojčenia..nesleduj vážením kolko spapá/ ani u doktorky/, pretože Ťa to zneistí..dojčené dieťa spapá každý raz iné množstvo MM..skús kontaktovať nejakú poradkynu / laktačnú, ktorá vie poradiť aj ohladom nosenia/..nosenie na tele matky velmi napomáha pohybu črievok ...
@tinkakm
intolerancia laktozy je u tak malého bábätka velmi zriedkavá..skús načas vylúčiť zo stravy mlieko a mliečne výrobky / tak sa odsleduje alregia na BKM/..

ivanka85
25. jún 2014

nam pri malom pomohla biogaia

gathering
25. jún 2014

ja som malemu davala kvapky subsimplex sa to tusim volalo.neviem ci sa to este predava,bolo to pred 4 rokmi... a nosenie pomahalo najviac.syn mi len plakal a nespal...trvalo to dlho ale vyrastol z toho.drzim palce!

lenka_21
25. jún 2014

@renab
@ttctwins
@renab no baby, nechcem sa tu hadat, ale toto som riesila s viacerymi odbornikmi na dojcenie, pediatriu, gastroentrologiu a vo vseobecnosti plati, ze dieta s materskym mliekom nemoze mat problem...
U dojcenych deti mozu byt problemy s bielkovinou kravskeho mlieka, intolerancia a pod., ale to sa upravuje stravovanie u matky.

Ak ma problem s travenim tak UM (akekolvek) je najhorsia volba, pokial je k dispozicii materske mlieko.
Kedze sa v nasom meste nachadza aj neonatologicka klinika, tak sa snazia vsetkym predcasne narodenym detickam davat materske mlieko (aj ked z banky), ale jednoznacne materske nie UM. Mne hrozil predcasny (velmi precasny porod) a boli za mnou neonatologovia, kt.mi vysvetlovali postup a na toto kladli velky doraz. Dokonca primar neonatologie dost spolupracuje s organizaciou Mamila,kt. sa tomuto venuje...

Suhlasim, ze si treba dat vsetko skontrolovat a poradit s odbornikmi. U nas to tiez vsetko prebehlo a vysledok bol vsetko Ok...takze zabrala len jedna vec a to boli tie stuple do usi a vydrzat 😀

@nervacik83 tak vitaj v klube...moja dcerka je na to rovnako, totalny placko a ked na nu niekto na nu zmurkne tak rev a hystericky plac...

ttctwins
25. jún 2014

@lenka_21 - isteze je stale lepsie materske mlieko, aj ked ho treba pri detoch s neznasanlivosti laktozy po case relativne skoro nahradit prikrmami. Ak clovek o neznasanlivosti vie, da sa aj zariadit, su aj tabletky a kvapky, ktore staci pred jedlom uzit a laktozu dieta normalne stravi.

Podla mna teda nie som odbornik ale stuple do usi pomozu mozno mame, ale nie dietatu, ktore trpi a zvija sa bolestou, tolko len moj nazor 😖

kusika
25. jún 2014

@nervacik83 skusali ste B-komplex? Vyskusajte,mozno sa prekvapite. Nieje to liek ,len vitamim. Moj mali mal to iste. Nakoniec sme dostali B vit. A je vsetko ok. Bude kludndajsia,je to na travenie, na krv .,precitajte si o vit b. My ho berieme od 2mes.vela zdravicka.

lenka_21
26. jún 2014

@ttctwins ano stuple do usi som myslela pre mamu...to bolo na odlahcenie temy. 😉
Sama som tym presla, maly plakal 14 tyzdnov a nase problemy zacali uz hned v nemocke, takze viem pochopit ako sa citi. U nas bola vyhoda, ze maly dokazal velku cast dna prespat, len ked bol hore tak srdcervuco plakal. U nas vsak trosku pomohli tie veci co som pisala, nastastie ziadny zdravotny problem to nebol - ani problem s laktozou, bielkovinou a nic podobne. Proste utal 14 tyzden a za par dni sme mali usmievave babetko 😅

lolonka
26. jún 2014

@tinkakm ...ahoj...kamarátke tak malý reval do roka....spomína na to, aké to bolo hrozné obdobie.......až raz ho kúpala a nejako ho buchla do uška...myslela, že vyskočí z kože....tak išli ušnému...malý mal niečo v ušku...lekár povedal, že už začínal pomaly strácať sluch....skús aj postláčať ušká keď bude pokojná...........alebo ak myslíš, že to je bruško daj jej kvapky espumisan sa tuším volajú....skús...držím palce...mne malý vrieskal 2 mesiace...než som prišla na to, že má reflux...a mlieko som zahusťovala nutritonom......bolo to náročné...odsávala som každé 3 hodiny...ale malý sa okamžite skľudnil.. 😉

renab
26. jún 2014

@lenka_21 tak moje dieťa - dokonca dve - boli výnimka, ktorá potvrdzuje pravidlo... s materským mliekom problém mali a bol evidentný. Keď už trojtýždňové dieťa samo odmieta piť to mlieko a doslova mu musíš tlačiť hlavu k prsníku, plače a zvíja sa 24 hodín denne, tak si rozmyslíš, či ho budeš kojiť ... ☹

gromkaver
26. jún 2014

plne suhlasim s @kvietok173 ...?
@tinkakm ja by som este odporucila nosit malinku v satke, je im to prijatelnejsie a bude ta stale citit... moze to byt aj tym, ze ju trapi brusko, skus pridat feniklovy caj aj pre teba, nepapaj rajciny,. nevyzera to tak, ale naduvaju, postupne ich pridavaj od ukonceneho 3.mes., placliva moze byt aj ked bude vacsia, ja mam takeho starsieho a urcite dojci, mozno ma zlu polohu a nataha sa aj vela vzduchu a to vie tiez robit paseku... a urcite nechci od nej, aby prespala celu noc, moj ma 18,5m, je stale kojeny a este sa mi nestalo, ze by sme prespali celu noc! dokonca teraz ako mu idu zubky, ta sme hore aj kazdu hodinu ... ale to ta nestrasim, cas strasne rychlo plynie a uvidis, cochvila to prejde! 🙂 ... vyskusaj ju hojdat, nosit v satke, ked spinka,. spi s nou aby si mala viac energie... drzte sa

lenka_21
26. jún 2014

@renab netvrdim, ze treba kojit za kazdu cenu...ale materske mlieko je vo vacsine pripadov ta najlepsia forma stravy pre dietatko.
A ano viem ake to je, pisala som to hned na zaciatku, ze som si preskakala to iste...akurat u nas pomohol iba ten cas, vsetky vysledky testov boli negativne...nastastie. Preto som vo viacerych prispevkoch pisala, ze treba dietatko vysetrit...my tu mozeme pomoct radami a skusenostami, ale v prvom rade sa treba obratit na odbornikov.

katarinaz123
26. jún 2014

Určite skús coliprev my sme mali take isté bolesti bábätka a akonáhle sme nasadili coliprev tak hned sa ukludnila.

nervacik83
26. jún 2014

@kusika ďakujem za tip... pozriem na to 🙂

kusika
26. jún 2014

@nervacik83 pozrite,odporucam. Vela zdravicka

tamaram283
29. jún 2014
Používateľ tamaram283 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od tamaram283.

my mame vyborne skusenosti s kvapkami coliprev.. moja dcerka mavala tiez taketo bolesti a krce. a to len preto ze nedokazala sa popasovat s cukrom v mliecku.. coliprev-ky nam v tomto velmi pomohli 🙂 drzim palce

betka999
30. jún 2014

my ked sme kolikovali.. najprv som sa to hrdinsky snazila zvladnut... masirovali sme.. cvicili.. cajiky.. obklady. nakoniec som to uz nevydrzala.. a pediatricka mi odporucila kvapky coliprev s enzynom laktazy.. po par dnoch sme videli hned rozdiel 🙂 skus sa popytat.. mozno jej to pomoze..drzim palce 🙂

martinkaha
30. jún 2014

Syn mal koliky 13 mesiacov!!! 😢 Nikdy na to nezabudnem. Nespal ani v noci ani cez deň, len na prsníku. V noci som sa budila s pocitom, že mi padá z gauča (spali sme v obývačke, aby sme nerušili), inokedy som kontrolovala, či dýcha... 😒 Robili sme všetko možné, aj rúrkovali. Lekárka nám pravidelne hovorila, že to prejde samé. Aj prešlo - po tých 13.mesiacoch. 😨 Sama som sa čudovala, že som sa nezbláznila. Teraz máme skoro 3mes.dcérku a má tiež koliky. Celý deň plače, aj vonku v kočíku, úsmev nikde, záujem o veci žiaden... Jediné šťastie, že v noci spí. A dúfam, že to prejde po 3mes., lebo už nevládzem, plačem s ňou, niekedy sa idem vykričať do inej izby, domácnosť hore nohami, seba nestíham ani učesať, napiť sa, o zdravej strave ani nevravím...všetko robím 1-nou rukou (aj teraz) a prajem si už len usmiate a džavotavé dieťatko...a viem, že sa dočkám. 🙂

martinkaha
30. jún 2014

@betka999 Ďakujem, ja to idem zajtra kúpiť, som zvedavá na efekt, bodaj by to účinkovalo aj pri našej malej. 😉

happy988
30. jún 2014

@tinkakm ahoj neviem ci je uz lepsie ale aj my sme to tak mali.dr vravela ze len vyckat atd...je toho na trhu viac.dovolim si povedat ze my sme skusili vsetko.ak mate stale problemy napis rada ti popisem ako to bolo u nas a mozno ti to pomoze

happy988
30. jún 2014

@martinkaha niekomu zaberu rozne kvapky na prdiky no nam zabrali az kvapky coliprev.stali 13,70 a jedna flasticka stacila tak na tyzden ale odkedy ich mal bol uplne ine dieta a taktiez mu skodil nutrilon.kazde babo je ine.my sme sa nezmierili s moznostou ze to treba len preckat...

eitsirch
30. jún 2014

A nejedavas nieco co mohlo malej sposobit bolesti bruska? Ono to nemusi byt brusko ale aj unava z neustaleho placu a uz je tak unavena ze nevie zaspat. Ked mal moj syn tak mesiac tak bol hlavne v noci "nasosnuty" na prsniku bez ohladu na to ci tieklo ci kvapkalo. Potreboval ho namiesto dudla. Skus postupne testovat svoju stravu vynechavanim urcitych potravin. Napr. Mlieka caju peciva cerstveho. Vzdy nieco. V mlieku u babatka sa to prejavi o nejakych 8 az 12 hodin. Nam pomahala iba a jedine tepla plienka na brucho. Nastastie je to nas druhy syn tak uz sme vedeli co.a ako... Kvapky ako napr. Espumisan nam zase zaberali u prveho.syna. takze prajem pevne nervy a nech sa chytro polepsi. P.s. po ziadnom umelom mlieku sa este babatku nepolepsilo.

amandas
6. júl 2014

nam na brusko velmi pomohli kvapky Coliprev s enzynom laktazy.. vyskusali sme aj rozne ine.. ale nemali taky ucinok.. mala sa nevedela popasovat s mlieckom a s cukrom.. a latka v kvapkach je s tym vlastne pomohla.. po par dnoch bolo vidiet rozdiel.. skus. mozno mala ma problem prave s tymto. a preto ten plac :( drzim ti palce

julia283
13. júl 2014
Používateľ julia283 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od julia283.

ja nedam dopustit na kvapky Coliprev s enzynom laktaza.. pri prvom dietati sme sa strasne natrapili zopar mesiacov. pri tom druhom mi pediatricka odporucila prave tieto kvapky.. (chvalabohu) kolika trvala chvilko a viac menej ako prisla.. tak aj odisla 🙂

lujza999
18. júl 2014

@tinkakm Ahoj, ja som mala podobny problem s mojim synom. teraz ma uz maly 19 mesiacov, ale tych prvych par mesiacov bolo nieco hrozne. Lekarka nam povedala ze je to kolika, a ze si mam davat pozor co jem kedze som maleho kojila. Ked uz som bola sokor len na vode a maly stale len plakal a jediny sposob ako ho upokojit bolo nosenie na rukach kamaratka mi odporucila hojdacku adamo. Neviem ci to sposobila ta hojdacka ale maly mi v nej kludne spal alebo sa len tak hral bez toho aby som s nim musela triast na rukach cele hodiny.

simonne1
28. júl 2014

necitala som vsetky prispevky, ale ked ide o koliky, tak moj maly sa budil kazdu noc s bolestami bruska a tiez sa vypinal. Az do vtedy co sme mu kupili antikolikovu flasu Dr.Browns, odvtedy bol pokoj a bolesti ziadne. Len ja som ho aj kojila aj prikrmovala nutrilonom.
Moj si zvykol aj na UM aj na kojenie, kedze mu nestacilo moje mlieko. ale ked mas dost mlieka tak mu nedavaj UM, nie je pravda ze bude dieta po nom spat celu noc. deticky sa budia kazde 3 hodiny na papanie, aspon co ja poznam.

angd2207
28. júl 2014

ahoj,ak to nie je vigantol,nemoze to byt skryty reflux?

lujza999
28. júl 2014

@tinkakm ahoj, ja si uz sama pred sebou pripadam ako blbec ze dokola omielam o hojdacke adamo, ale skus ju namiesto toho hojdania v deke. je to urcite jednoduchsie, pohodlnejsie a aspon nam to pomohlo.

mnamko
28. júl 2014

našej malej pomohly kvapky Bio-Gaya troška nastriekať mliečka na lyžičku dotoho nakvapkať kvapky presný počet si už nepametám,aspoň 3-4x denne

brokolica1986
4. aug 2014

@tinkakm
presne viem co prezivate doma.u nas boli rovnake stavy. Do 3 mesicov absolutne nic nepomahalo, w to sme vyskusali naozaj vsetko. Kvapky som poobjednavala co mi len trochu niekto spomenul ze by mohli pomoct. A v polohe na tigrika reval este viac.po feniklov. Caji hotove galeje.ja som jedla len suchare a caj s yluhovanym kminom. Bez efektu.a to maly kakal aj 4 krat denne a prdel dostatocne.nakoniec to proste preslo sama. Aj bio gaia prob.aj dalsie 3 ine sme vyskusali, marne.Aj moj manzel uz z nervov sa dozadoval aby sa na noc daval nutrilon, musim ale priznat ze to bolo o nieco lepsia noc ako s materskym.kto nezazil nepochopi a ohrnie nos nad mamickou co radsej siahne po umelom ked ma vlastne.ale za pokojnu noc by clovek dal cokolvek.takze nam sa pokojne materstvo zacalo az po 3 mesiacoch.