Novorodenec má bolesti, strašne plače a vôbec nespí

tinkakm
24. jún 2014

ahojte,chcela by som vas poprosit o radu co mam dalej robit...
mam 4tyzdnovu dceru,ktoru asi od 2tyzdna trapia bolesti a popritom neskutocny celodenny rev,teda ja si myslim ze su to bolesti bruska,aj ked doktorka povedala ze to na koliky nevyzera...Vypina sa,je cervena,pritahuje si nozky k sebe,no popritom ma peknu stolicu aj viac krat denne,aj si poprdka,je kojena materskym mliekom.No vcera sa vypinala cely den,taktiez aj na prsniku sa vypinala ocervenela a vypadavala jej bradsvku kvoli tomu ze zacala plakat,podotykam ze inak sa prisaje a taha pekne na prsiach...Na noc jej manzel vyskusal dat umele mlieko nutrilon,myslel a bolo mu povedane ze prespi celu noc,co sa tak nestalo,stale sa vypinala,strhavala zo spanku.Taktiez robime vsetky veci ako cvicenie s nozkami,pupik,kvapky espumisan,tepla plienka,nosenie,hojdanie,jedine co zabera je hojdanie v deke vtedy sa nevypina a prestane plakat.Prosim poradte co to moze byt,kolika?

lauricita7
31. aug 2014

u nas jednoznacne vyhravaju kvapky Coliprev.. na brusko.. na koliky.. nedam na ne dopustit 🙂

stastenka42
31. aug 2014

u nas tak isto coli-prev kvapky 😉

reni1512
31. aug 2014

@tinkakm podla mna to je kolika..prejde to samo...aj ked je samozrejme dobre ze davate kvapky, cvicite atd...presli sme si aj my tym..presne to iste, najprv som sa prestrasila a bola som aj na pohotovosti, lebo som nevedela z coho tak place, ale boli to koliky... netreba prestat masirovat brusko, ani kremovat a pridat nejake kvapky..Nemiesala by som Nutrilon ked kojis, moze to sposobit este vacsiu sarapatu v brusku. A odporucam tebe pit fenyklovy caj, malej nedavaj, moze ju este viac naduvat. Prejde to casom 🙂 urcite..je to prechodny stav

adula12
31. aug 2014

takze:
1. ZMENTE LEKARA!!! zjavne vasa pediatricka je riadna krava. ona nemusi byt cele dni doma s urevanym dietatom. poznam to... moja kamoska zazivala nieco podobne. a pediatricka jej stale hovorila, to je normalne, male deti placu, boli ju brusko a bla bla. po miliontych kupenych kvapkach a sirupoch, vyhodenych stoviek eur si povedala dost. kamoska po jednej takejto revucej noci, kedy mala revala nonstop, nasadla do auta a sla s nou do nemocnice na pohotovost a malej zistili uz 3. stupen dilatacie oblicky. ako 4mesacna podstupila operaciu. dovtedy to boli boje. do dnesneho dna je mala (ma 1rok) upnuta vylucne na matku, presadzuje si svoje, je nepokojna ale aspon neplace vkuse.
2. ZIADAJTE VSETKY MOZNE VYSETRENIA, hlavne u gastro. mozte sa kludne objednat aj sama, tusim nepotrebujete ani od lekara potvrdenie ked pojdete nejakemu sukromnemu, nestoji to vela penazi.
3. KONAJTE OKAMZITE, lebo sa vy sama psychicky zrutite. vlastna skusenost - moj syn bol nonstop na prsniku, pokial som ho odtiahla, tak reval. ako som si rano sadla do obyvacky, tak ma manzel nasiel ked prisiel z prace. po 2 mesiacoch bola zo mna troska.
4. nemusi to byt nic vazne, mozno maju deti take obdobia ale urcite aspon na to gastro skocte. mozno to hypo mliecko pomoze. nam zabralo. kedze on mal moj prsnik aj ako cumel zaroven, tak pil pomenej, len sa s tym hral a ked muz videl, ze som fakt uz troska, tak mu skusil dat hypo mlieko a zabralo. nasledne som si mliecko z prsa odstriekavala a davala mu na striedacku svoje.
5. NEVZDAVAJTE SA, PEVNE NERVY. 😒