Prsník namiesto cumlíka, prsník na zaspávanie, prsník stále

biftus
12. sep 2012

Najprv sa chcem ospravedlniť viem, že takéto témy sú už tu, ale nenašla som sa ani v jednej z nich.
Máme trojmesačného synčeka posnažím sa opísať našu siutáciu. Malého kojím, odmieta cumlík, nechce ani flašu ani s materským mliekom. Najprv som aj bola rada a cumlík ani flašu som mu nenútila, ale teraz závidím kamarátkam, ktorých deti sa ukľudnia vonku s cumlíkom resp. večer po nakojení.
Skúšala som už všetko byť "dobrá" mama a dať malému prsník na požiadanie, nesledovala som čas a keď chcel tak ho mal. Zaspávame večer aj cez obed výlučne na prsníku trvá to aj hodinu. Malý sa nám však začal strašne hmýriť a musíme ho prekladať do postielky vždy keď zaspí a chceme ho preložiť zobudí sa a je to nekonečný kolotoč. Na obed zas keď zaspí s prsníkom tak keď sa odpojím a preložím ho nespí viac ako tých 30 min, alebo je hneď hore. Problém je aj to, že nezaspí ani v kočíku ani v autosedačke chce len PRSNíK. Možno mi niektorá z vás povie tak v čom je problém daj mu prsník, ale aj ja som len človek. Ak mi zaspí konečne v kočíku to trvá aj tých 30-45 min revu, tak zvikne spinkať aj dve hodiny niekedy len 15 min, ďalší problém budí sa so strašným revom, lebo chce prsník, alebo na ruky už sa aj bojím ísť ďalej od domu.
Pre mňa by naozaj nebol problém ho na prsníku uspávať aj ukľudniť keď potrebuje, ale problém je to, že to trvá buď strašne dlho kým zaspí, alebo odmieta všetko iné kočík, náručie... nemôžeme ani nikam ísť všade strašne reve a nemôžem sa všade vyzliekať to fakt nejde.
ak máte podobnú skúsenosť prosím prispejte radou.
ďakujem

marionmarion
5. jan 2013

Mame 11 mesiacov a este stale sa viackrat v noci kojime...nemyslim ze od hladu, skor pre komfort...a tiez boli casy ked som mala pocit ze sme nacucnuti stale...no asi treba hladat dovod preco si dietatko narokuje prsnik tak casto...kvoli hladu to asi naozaj nebude. babo sa pri kojeni citi v bezpeci, komfortne je mu tam dobre, no hlavne ked zaspi a nasledne sa zobudi do inych podmienok ( bola pri mne mama teraz nie je ) zacne plakat...ja by som odpurucala dieta nedavat do postielky ale nechat si ho pri sebe, aby malo pocit ze nie je samotne a je v bezpeci. vela vela nosit, bud v satke alebo v nosici ( my mame manducu ), vela ho hladkat, prihovarat sa mu, dovolit mu nech citi vasu fyzicku blizkost. To je podla mna jedina cesta ked sa dieta nauci, ze nie iba pitim z prsnika si pri sebe moze udrzat mamu a postupne sa od toho odnauci. Kedysi sme so synom zaspavali iba na prsniku, inak nechcel ani za svet. celu noc som lezala v jednej polohe, lebo mi nedovlil aby som sa od neho odcucla. Zcala som ho vela nosit, mojkat, stale spaval iba pri mne, postielku sme dali do pivnice...dnes rad zaspi bez kojenia, nbo musi citit ze som pri nom. bud v nosici, alebo mu dam napit a ostanem pri nom aby ma pri zobudeni mal na ociach...a je to lepsie...pomaly a postupne ale lepsie...

monikans
8. jan 2013

@biftus ahoj.ja mám tiež taký problém... len cicka a nič iné....ked ho mám na rukách tak spinká aj 4-5h.ale ak ho preložím tak je v priebehu 10-20min.hore. ☹ zase v noci je to v pohode-odspí pri cicke a kludne ho položím do postielky( samozrejme v perinke-neviažeme ho len je na nej položený-bez perinky nechce byť....)no cez den si nič neporobím lebo musí spinkať na rukách.... je to dosť vyčerpávajúce...mali sme už aj ručičkové obdobie(ja to tak volám) len som ho vzala na ruky a hned odspal....no teraz má nanič spánok...očka pootvorené-sleduje všetko a ušká ma také fajnučké,že jedno slabé puknutie klávesy na pc ta sa hned strhne......... spinkať ho dávam tak,že nechám ho nech sa unavý a potom lahšie zaspí.......funguje to....no potom musí byť na rukách-nohách-položený a stále s ním musím hýbať aby kludne spal....... skúšala som aj s tým plačom: šup do postielky a kludne plač ved zaspíš ked sa unavíš.....vôbec nepomohlo. taký bol unavený,že len čo som ho zobrala na ruky hned spal 🙂 v kočíku tiež velmi nechce spať....je to dosť ťažké no musím vydržať...hádam sa to čoskoro zlepší....a malý ma 3a pol mes.

luba41
8. jan 2013

@monikans najlepšie riešenie je zadovážiť si šatku alebo ergo nosič. Nosíš, pospinká si v šatke, nakojíš aj v šatke, máš voľné ruky na domácnosť, môžeš ísť tak aj von / teda patrične oblečení/ 😉

monikans
10. jan 2013

@luba41 dakujem za radu. budem musieť niečo zadovážiť.lebo takto sa to fakt nedá... najlepšia bude asi tá šatka.aj teraz mi spí na rukách-nohách ....

jarkanadim
10. jan 2013

Ja som mala do nedavna taky isty problem mali ma tri mesiace
A stale zaspaval na prsniku.anechcel ani dudlika ani cajik z
Flaski a zakazdim ako zapistal dala som mu papat ale teraz
To robim tak ze ked sa rano zobudi a neplace pockam snim
Este pol hodinu pohrame sa a dam mu papat potom este pol
Hodinka zabavi a dam ho do kocika a uspim ho spinka max
Caz den hodinu a vnoci sa budi iba dvakrat
Ps:vnoci ho uspim v kociku a prelozim do postielky
Aj ked bude protestovat v kociku on prestane

ivetoy
21. jan 2013

hahhaha 😀 😀 musimo sa bavit,lebo tvoj pribeh je o nas......Moja ma uz 9mesiacov..a stale len prsnik,ale mne to nevadi,chcem ju kojit..Cez den spi v kociku,kazdy den,vo vnutri spala len2 krat a to len pol hodinu,kdezto vonku spi 2 a pol hodiny.Byvame v lese a tak ju nechavame vonku a pozeramu na nu cez okno..
Vecer ako vy, zaspava na prsniku.....ked ju ukladam o osmej tak sa na prelozenie do postielky nezobudi,lebo je velmi unavena,ale potom po novom sa zacala budit v noci lebo jej idu zuby ...a stava sa nam to iste ako vam,KOLOTOC...na prsniku lezi 40 minut ...a potom kolotoc,lebo sa zobudi pri prekladani..no teraz som vymyslela ju nechat na gauci kde kojime a pritisnem k nemu postielku ,aby nespadala a hotovo!...neprekladam ju...😉)

zuva
25. jan 2013

Ahojte kocky ja som zazila nieco podobne.Moja mala bola od narodenia stale na prsniku papat chcela kazdych 30-45 min/jasne ze sme mali bolesti bruska. Nemohli sme chodit ani na prechadzky uz som bola hotova lebo v noci tiez sice vydrzala asi 1hodinu a potom dookola .asi v 2.5 mesiaci sme isli k mojej mame na par dni a ona zakrocila.povedala ze to nie je ok ze papa tak casto a ze s toho ju potom boli brusko tak sme zacali zavadzat 2 hodinovy rezim jasne ze postupne najprv musela vydrzat 1 hod nepepat a postupne sme to predlzovali plakala hnevala sa vistriedali sme sa pri nej ja mamka a 2 sestry a jasne ze som to skoro vzdala ale uz po 1dni som videla pokrok nebolelo ju tak brusko a aj v noci spinkala aj 2-3 hodiny po 3 dnoch uz pytala papat sama len kazde 2 hodiny teraz mame skoro 5 mes.a s prsnikom zaspavame uz len vecer pri papani obcas cez den ked je velmi unavena tak na nom zaspi. A to prekladanie do postielky riesim tak ze ked sa preberie polozim ju na bok a hojham ritku to zabera ak sa preberie viac pochodime trosku a jemne natrisam rychlo ju to uspi .Drzim vsetkym palce.

wenge86
4. jún 2019

@babatko2010 presne takto fungujem aj ja so synom (ma 16 mesiacov), neviem ako ho to odnaucit. Predtym do 14tich mesiacov fungoval s dudlom dokonale, potom isli zuby dudel zahodil a uz len prso.