Seboroická dermatitída u kojenca. Ako to riešite?

cezarka7
29. sep 2010

Ahojte, mate niekto skusenosti so seboroickou dermatitídou a liecbou? Mesacny syn ma na tvaricke cervene chrastickove loziska so supinkami koze. Zajtra ideme ku koznej a pediatricka mi povedala, ze pravdepodobne nam daju hormonalnu mast co mu 100% nedam...
Ak to maju Vase babatka ako to riesite? dik moc 😉

dana_l
23. feb 2012

@lyongirl takze znova vynechat cokoladu. no co uz. vydrzala som takmer 5 mesiacov kvoli kolikam, mozem vydrzat aj dlhsie aby maly bol bez ekzemu.
budem davat ten novy krem. ako pises, treba ho davat par tyzdnov aby sa videli vysledky. dnes som bola v lekarni kupit probiotika pre maleho. uz dva tyzdne ma hnacku. zacal, potom bol chory (bol v nemocnici a uzival aj atb) a este stale ma tekute. malo by to pomoct. pisali ze to pomaha aj na tieto ekzemy. nemali ho ale je objednany pre nas a mal by prist zajtra. tak hadam kombinacia jedneho s druhym a tretim pomoze.

http://www.probiotics-help.com/baby-probiotics....

lyongirl
23. feb 2012

@dana_l kúp si bezlaktózové mlieko, je síce drahé jak šlak, ale ja som si ho kupovala do kávy a sem, tam tiež takto s cereáliami, nechcem šáliť, ale 1 krabička stojí tuším do 2€, muž mi ho vždy kupoval, tak neviem presnú cenu, majú ho aj v Tescu, aj v Kauflande u nás

lyongirl
23. feb 2012

@dana_l ja tie probiotiká nepoznám, my sme dávali Biogaia, keď bolo treba, možno si dám námahu a s prekladačom si to preložím 😀. A vlastne ty žiješ na SK? Pýtam sa preto, že deti majú "cudzie" mená a klobúk dolu, máš sa čo otáčať okolo nich, ja mám o jedno menej 🙂
Tak držím palce, nech všetko dobre dopadne, Dominikovi sa to dosť od včera zhoršilo na lícach a aj na tele začína mať červené fľaky, rozmýšľam, čo som mohla zjesť, že čím to bude, ale nič ma veru nenapadá...piekla som kura v medovo-kečupovej marináde, že by tam ten med? Fakt neviem, bolo tam všetko možné...
Tak sa držte, nech to malinkému rýchlo prejde 🙂
A deťúrence máme skoro rovnako staré 🙂

dana_l
23. feb 2012

@lyongirl tie probiotika dostat i na svk. jedna baba ich tu spominala (v inej teme).
aj mathiasovi sa to tusim rozsiruje. 😒 pockam na tie nove veci a hadam sa polepsi.
ja som v kanade. rozmyslam ci sojove mlieko by nemohlo byt ako nahrada. hmm
mozno to bol ten med. keby na sebe mali gombicek - cervene svetlo - nie je dobre, zelene - ok. 😅

moje starsie deti maju 4 1/2, 3 1/2. a dvojicky su ako tvoj dominik 😉

jankaja
23. feb 2012

tak sme boli u kožnej, potvrdila seboroickú dermatitídu s tým, že Natálka má ešte aj prejavy čistenia, že to bábätká do 6 mesiacov mávajú sem-tam nejakú vyrážku. Dostali sme Excipial krém a ešte dva krémy - nočný a denný - Ambiderman. O týždeň ideme na kontrolu.

lyongirl
23. feb 2012

@dana_l podľa mňa by mohlo byť ako náhrada ešte ryžové mlieko, ale to mne nechutí a sójové neviem, nakoľko sója je alergén...
a Riško bude mať zajtra 3 roky a Alex v apríli 5 rokov 🙂

moma
23. feb 2012

@dana_l podla toho co povedala mne, asi ano. Ja som vynechala vsetky mliecne vyrobky, mlieko nemam velmi rada.

moma
23. feb 2012

@jankaja ja som sa docitala, ze excipial sa nema davat babatkam, vraj stipe. Nam ho tiez predpisali, ale prestala som ho pouzivat, lebo aj tak velmi nepomahal. Ovela lepsie bolo, ked som dala do kupela Oilatum, potom som uz ani nemusela kremovat, lebo pokozka ostala po kupani krasne premastena.

dana_l
23. feb 2012

@lyongirl ja sa v takych veciach ako alergie nevyznam lebo u nas v rodine nik nema.

takze peciete tortu. vsetko najlepsie malemu riskovi k narodeninam 🙂

jankaja
23. feb 2012

@moma nám ho odporučili používať hocikedy denne (citujem: "kľudne aj 10 krát"). Keďže máme predpísaný ešte aj krém na ráno aj na večer, tak ho určite toľkokrát nepoužijeme. Zatiaľ sa mi nezdá, že by ju štípal... Do kúpeľa máme od pediatričky predpísaný Balneum Hermal, kožná povedala, že ho máme používať naďalej.

rebecca2006
29. feb 2012

ahojte baby, pridávam sa do témy.E3te som nestihla očítať všetky príspevky, tak sa vopred ospravdlňujem, ak neudem reagovať aktuálne. Mám 6t dievčatko a máme diagosltikovanú seboroickú dermatitídu. Asi v 4t sa mi doslova vysypala drobnými červenými upáčikmi najviac na tvri a na hrudnčku splývajúcimi až do fľakov, v obočí sa jej objavili žlté šzpinky a mliečna hrasta vo vláskoch, skutočne to má škaredé, za uškami jej zo až mokvalo.
Sama som jej robila hypermangánové kúpele, ako nám robili aj v pôrodnici pri kožných probléoch a kď to mala najhoršie, dostala na večer 2 kvapky Fenistilu. lepšilo sa to, ale aj tak som ju vzala na kožné,dostali sme masť s kyselinou mlečnou na líčka a na šupinky masť s kyselinou salicylovou. A na zapálené ložiská za uškami Fucidin H, to je kortikoid- zatiaĽ som nedala. Od včera som dala masť s kyselinou mliečnou, ale mám pocit, že je to horšie....Aké máte skúsenosti s prienehom choroby a aká liečka vám pomohla? E3te mi doporučili vynechať alergény- hm, ale ja som vynechala už v pôrodnici, lebo už tam sa mi po niečom "vysypala" a malá novorodeneckú urtiku dosť škaredú....
A ešte baby, čo ste dávali do vláskou kys salicylvú, ako presne ste postupovali? V ordinácii bol totiž s maličkou manžel, ja som musela uekať so straším synčekom na očkovanie, a samozrejme to všetko poplietol...PokiaĽ si pamatám, tak sa aplikuje len pre kúpeľou a potom sa má umyť, ale nie som si istá.... ďakujem!

kaciatko81
29. feb 2012

@rebecca2006 drobec mal len par supiniek na oboci a neskor vo vlaskoch-my ich vela. natrela som mu to mastickou, nechala asi hodinku posobit a potom vycesala hustym hrebenom, hned potom sme sa kupali. niekde som citala, ze je aj specialny sampon na mliecnu chrastu, skus pozriet, nam to nastastie potom jednom raze zmizlo a dufam, ze sa uz neukaze. drzim palce

lenkax7
29. feb 2012

@rebecca2006 ahoj,my sme na seboreu pouzivali Klorane bebe-jemny penivy gel na vlasky a telo a tvaricku sme natierali Klorane bebe Creme nutritive au cold creme. Poradila nam to kozna. Po 2 dnoch nam to zacalo krasne miznut. A do kupela sme pouzivali este Oilatum. Tiez sme skusali predtym kadeco,ale stale sa nam to vracalo. Ale Klorane nam fakt pomohol. 😉

rebecca2006
29. feb 2012

@kaciatko81
@lenkax7
ďakujem za typy, ak to neprejde so zarobenými masťami, skúsim ten Klorane.

jankaja
2. mar 2012

@rebecca2006 Ahoj, ja som písala do témy už predtým, nám seboroickú dermatitídu kožná diagnostikovala minulý štvrtok (Natálka mala 6 týždňov). Dostali sme Excipial krém a ešte dva zarobené krémy - nočný a denný - Ambiderman. Fakt sme mali strašne veľa vyrážok po celej tváričke, hrudníčku aj ramienkach a teraz nemáme ani jednu, má krásnu hladučkú pokožku všade. Akurát sa jej objavilo zopár šupiniek vo vláskoch, na to nám kožná včera na kontrole odporučila šampón na mliečnu chrastu od Babe.

elannor
13. mar 2012

no ja uz som zufala ☹ vidim, ze dr. predpisuju na seboreu rozne kremy... nam povodne nasa pediatricka poradila vela olejovat a vyskrabkavat, co som samozrejme pocuvla a malemu sa to neskutocne zhorsilo 🙄 a rozsirilo na tvaricku a hrudnik... to mal cca 4 mesiace (pritom to ma uz od 2 mesiacov)...
kozna nam predpisala nejake namixovane maste (bez kortikoidov), trosku sa mu to stiahlo do stredu hlavicky, ale dnes rano mu to cele mokvalo... predtym sme skusali aj Biodermu na supinky vo vlasoch a uz niekolko tyzdnov aj sampon Babe na mliecnu chrastu...
uz som zufala, cely je doskrabany akoby sa pobil s mackou... ☹

bobkaa
14. mar 2012

@elannor nam na mliecnu chrustu pomohol krem od Biodermy Babysquam, aj dr. nam ho odporucila. Po par pouzitiach sme mali hlavicku cistu. A ani som supinky nevycesavala.
Viem, ze na seboroicku dermatitidu ma Bioderma aj penivy gel zo Sensibia. Vyskusaj maleho v tom umyt. Ja by som oleje nepouzivala. Seborea je ochorenie, kde su premnozene kvasinky. A tie miluju oleje. Preto sa to malemu zhorsilo. Skus antimykotika. Ten gel je antimykoticky. V lekarni ti urcite poradia.

elannor
14. mar 2012

@bobkaa ved biodermu sme skusali a s olejom som prestala hned ako sa mu to po nom zhorsilo (poradila nam ho pediatricka 😠 ) ale vdaka 🙂

ema72
14. mar 2012

@ma.cka inac zostavam v uzase, ze nejaka mgr. povie, ze olivovy olej je blbost. Pouziva sa viac ako 3500 rokov, to teda bolo generacii hlupakov, ktori si sami vysusovali kozu 🙂 Najlepsie je dat tam ropu,... magori
Nam pomohol Babe sampon, treba nechat niekolko minut posobit na hlavicke a zabera

ma.cka
15. mar 2012

neviem, nehadam sa. Mam pocit, ze olivovy olej neodporucala iba v suvislosti so seboroickou dermatitidou, nie vseobecne. A u nas to platilo na 100%. Kym sme ho pouzivali, stav sa nam zhorsoval a po nasadeni Excipialu spolu s Babe samponom sme do 2 dni boli z najhorsieho von a po tyzdni sme nevedeli, ze bolo. Ale uz som tu citala aj taky ohlas, ze nas "zaruceny" recept nezabral. Ako vsetky ochorenia, je to individualne.....

rebecca2006
4. apr 2012

no po pár týždňoch sa hlásim opäť, Estreka má 12T, a seborea fur katastrofálna. Poskúšali sme už všetko možné. Ložiská po elíčku a dermatitída natváričke zmizla po jednorazovom použití kortikoidného krému, viac nebolo treba, ale seboreu na hlavičke má fakt škaredú. Salicylka, ktrú sme dostali na rp síce zaberie, ale m potom podráždenú pokožku hlavy, tak ju nedávam denne- a keď nedám, do druhého dňa znova plná havička mastných šupiniek... Skúsili sme aj babé šampón na mliečnu chrastu, krásnesa to vyčistí, ale do druhho dňa má znova plné vlásky....Bioderma Babysquam epomáha veľmi, je hodne sabšia akol salicylka, tak ju dávam vtedym keď je šupiniek málo- a ako pri iných prípravkoch sa šupinky urobia zas... Do kedy ste sa trápili so seboureou? V akom veku má tendenciu zmiznúť?

droby
11. máj 2012

nam pomohla konopna mast na ekzem od cutishelp...

neviete nahodou poradit fakt dobreho kozneho v BA? mali by sme byt sledovani na koznom, kvoly seborejke, ekzemu a reakcii na tbc ☹ kam nas poslala obvodna je nula bodov, tak potrebujem sama niekoho najst, kto by naozaj pomohol

silvia74
13. máj 2012

@droby skus www.dermason.sk, my tam chodime a aj nasi kamarati

angela1
4. jún 2012

@silvia74 v dermasone sme boli aj mi 2x prvý raz povedali že má sebor. a druhy raz že má atop. a asi nemá ani jedno, pod bradou mala fliačik ako slintala zo zubov - nakoniec to vyriešil pitiol, takže ja im už vôbec neverím....mám z nich pocit ako keby skúšali či sa trafia, ale ty si mala možno lepšiu skúsenosť 🙂

lume
4. jún 2012

Ahojte, viete odporucit nejaky dobry krem na velmi suchu pokozku? Kozna lekarka tvrdi, ze dcerka (5 mesiacov) ma seboroicku dermatitidu a nie ekzem. Ma velmi suchu pokozku na zapastiach, ktora je obcas zacervenana. Lipobase krem velmi nepomaha.

janelinka
4. jún 2012

vyskúšaj prípravky z A-DERMY.EXOMEGA -obsahuje výťažok z ovsa znižuje suchosť pokožky nám veľmi pomáha máme to odporúčané od našej kožnej lekárky,vždy keď je nejaký problém dospelý alebo dieťa pomôže.

janelinka
4. jún 2012

@elannor skús z kozmetiky klorane-kamarátka mala tiež takýto problém-vyskúšala a pomohlo

elannor
4. jún 2012

@janelinka ďakujem za radu, seboreu sme už zahnali, neskôr tu napíšem, ako sa nám to podarilo 🙂

gretocka
4. jún 2012

ahojte maminy, nam pomohla Holtova mast, krasne nam loziska vycistila. Hormonalnu mast som vyskusala hned na zaciatku, lebo mal pri uskach dost zle loziska, kym som ju davala, bolo dobre, ked som prestala, do tyzdna boli flaky naspat. A potom som niekde na nete nasla tip na Holtovu mast. A ta nase trapenie ukoncila.

carrie4
2. jan 2013

ahojte, rada by som obnovila túto tému, kedže dnes sme sa vrátili s touto dg od kožnej ☹ . Momentálne nám ložisko mokvá, dostali sme na to imazol. dufam, že to skoro prejde, lebo mi to až srdce trhá.
@elannor ako sa vám podarilo zbaviť tejto pliagy ?