Strach 21 mesačnej dcéry z detí

jancaca
28. aug 2012

Moja dcéra má 21 mesiacov a nechce mať vo svojom okolí žiadne deti. Viem, že možno to časom prejde, ale čo robiť, aby som jej neuškodila? Dávať ju na silu do detského kolektívu, alebo mám počkať a skúsiť neskôr. I keď s tým "počkaním "som to skúšala a žiadna zmena sa nekonala. Podľa mňa je problém aj v tom, že keď nejaké dieťa začne plakať, zlostiť sa alebo niečo podobné, ona začne plakať a už sa s tým dieťaťom nechce stretnúť.....no tak teda neviem ako to riešiť.......

rainbow0508
28. aug 2012

@jancaca Ahoj! My sme mali tiez problem, ze maly nemal rad pri sebe ziadne dieta. Sice u nas to bolo z toho, ze ho raz "pacifikovalo" jedno dievcatko v buse z vedlajsieho kocika a mamicka neriesila...maly ani vidiet odvtedy ziadne dieta. A uz vobec nie nejake hlucnejsie. Skusila som ho len bravat na prechadzky na miesta, kde boli deti. Isli sme tak zdialky a ukazovala som mu, ako sa deti hraju, co robia a pod. Neskor, ked som videla, ze uz sam na deti ukazuje, kde su a pod., zacali sme pokusne chodit do detskych kutikov v nakup.centrach. Najprv na chvilocku, vzdy blizko neho...po case to zacalo miznut a sam sa pytal medzi deti. Dnes mu uz nerobi problem ani jeho vlastny o rok starsia sesternica, ktora miluje do neho zaparat a robit mu zle. Skus, uvidis...

jancaca
autor
28. aug 2012

Dík za radu, už to tak pomaly skúšam....ideme na detské ihrisko a pod. všetko je v pohode, kým niekto nezačne plakať......potom si musíme dať pár dní pauzu, lebo tam nechce ísť.....Škoda, že nebývam v meste, ale na dedine, kde nemáme detské centrá ani iné možnosti okrem toho jedného ihriska.....no asi to chce veľmi veľa trpezlivosti.

blumka
29. aug 2012

@jancaca z toho si nic nerob, tvoja dcerka este nie je pripravena na detsky kolektiv 😉 Podla mna davat ju niekde kde nechce byt jej moze vytvorit este vacsi blok. Raz pride aj u vas ten cas ked ju viac zacnu lakat deti ako ty a mozno to pride o pol roka, mozno az o rok. Dieta do 3 rokov, nepotrebuje na hranie ine deti, uplne mu staci mama. Niektore 3 rocne deti nie su pripravene na deti. Kazde dieta sa vyvija svojim tempom. Aj u vas to raz pride, len to nechaj na nu.
Viem ze ide aj tak trosku o teba, ved stale byt doma alebo len na dvore so svojim dietatom a neist na ihrisko medzi ostatne deti a maminy, je niekedy na prasky. Ale treba to vydrzat a nerobit nic na silu

jancaca
autor
29. aug 2012

Ďakujem blumka za povzbudenie. Ja som tiež toho názoru, len okolie má iné názory. Matka sa má pri výchove držať svojho inštinktu......

ninarigova
29. aug 2012

Moja dcerka bude mat v aprili 4 rocky ,je tiez zakompleksovana voci inim detom.No nastastie prijma medzi seba bliske osoby,rodinu.Tento pondelok bola so starsou dcerkou na ihrisku,nuz zasa nic.Sadla na hojdacieho konika a hotovo.Ja si stoho nerobim nic je nasim 3 dietatkom a vsetky boli take,teraz su vo veku15 a 13 tie starsie a neviem sa zbavitich kamaratov-kamaratiek.V skolke sa pomali ale iste prisposoby,bude musiet kedze pracuju v kolektive a v skole ani sa nenacudujes kazdy den budes pocuvat mama mam taku a taku kamaratku.Trpezlivost. 🙂