Vigantol a kanavit ako ich podávať?

ascha
24. jún 2011

Ahojte maminy. chcem sa spytat mamiciek, ktore mate malinke babatka, ako vam pediatricka kazala uzivat kanavit a vigantol. mam pocit ze kazdy pediater hovori inak. ako to vlastne je?dakujem

simca06022011
15. mar 2013

@tinka_21 robila nam prakticka lekarka - odbery na kadeco 🙂

tinka_21
15. mar 2013

@simca06022011 Díky, tak ju do toho dotlačím, ak bude zas vymýšľať 😉

beruska141
15. mar 2013

my sme davali do cca 6 mesiacov kanavit 2 kvapky tyzdenne, a vigantol davame do dvoch rokov 2 kvapky denne na kovovu lyzicku do mlieka (vo flasi a na umelohmotnej lyzicke ide vigantol okamzite na plast a tam sa nalepi a nepoda sa plna davka aku treba)

renatka100
15. mar 2013

@tinka_21 ked je zdrave jedna (400 iu) ked na neho nieco ide tak dve (tj 800 iu). Ja si davam pri chripke aj 20000 iu 🙂 takze ak mu das aj dve nic sa nestane. Ja som to davala malej na dudel

tinka_21
15. mar 2013

@renatka100 vdaka za radu 🙂

andrejicka77
4. jún 2013

Mamicky, ako prirodny vitamin D je predsa rybi olej z morskych ryb. Dostavali sme ho i my ako deti este za cias komunizmu po kvapkach.. navyse má blahodarný vplyv na srdce a cievy, pomáha znižovať hladinu tukov v krvi, priaznivo ovplyvňuje krvnú zrážanlivosť., znižuje zápalové procesy, môže pomáhať zmierňovať problémy pri postihnutí kĺbov, pozitívne vplýva na psychické zdravie a mozgové funkcie, podporuje optimálne fungovanie imunitného systému

julkat
27. jún 2013

Nam pediatricka aj lekarnicka odporucila Kanavit pocas prveho mesiaca zivota 1kvapka 1krat tyzdenne a po prvom mesiaci 1kvapka 1krat mesacne. Vzdy pred vecernym jedlom a ak je babo kojene, nakvapkat priamo do ustociek. Vigantol 2kvapky kazdy vecer, tiez nakvapkat do pusinky.

timi911
25. nov 2014

Ahojte kočky 🙂 tak trosku som nemilo prekvapena...kanavit neberieme vobec...a citam,ze poväčšina áno... Neviem teraz,co si mam o tom mysliet.nakoľko moja malicka ma 6.m. A mame za sebo u nejaku tu poradnu a dr.nič,ziadna zmienka o nom.Vzdy sa opyta iba na Vigantol,ci mame este dost...Jedno ma vsak mätie,pri malom (teraz uz 'velkom' syncekovi sme to brali 1x za tyzden do 6.m. ) Preto Vas prosim o nazor,ci 'fakt' ci ten kanavit musia mat urcite?ani jednorazovo sme nedostali,ako tu niektore kočky spominaju...dakujem Vam Timea

timi911
25. nov 2014

Az teraz som si vsimla,ze prispevky su z r.2013,ale pevne verim,ze sa najde dobra dusa a 'poskytne' mi odpoved...nazor...

ester79
26. nov 2014

@timi911 Ja som o kanavite v zivote nepocula - ani ostatne maminy v mojom okoli. Mozno je to nieco, co farma firmy "tlacili" lekarom predtym a posledny rok uz prestali, tak ostal len vitamin D 🙂

sam2
26. nov 2014

@timi911 kanavit sa podava iba cisto kojenym detom. Ak len kojis a nepodavas UM tak sa skus opytat dr. Ale neviem do akeho veku sa ma podavat. Ja som ho nedavala kedze som bohuzial nekojila.

alexandra2222
27. nov 2014

Mne doktorka dala kanavit, davam 1kvapku raz za tyzden

timi911
18. dec 2014

Ahojte
..tak to je riadny "paradox" pri malom ( dnes uz 6r. ) sme to brali a bol na UM...a teraz pri malej (coskoro 7 mes.) plne konenej - nie...tak ja uz neviem...

jana_eyre
18. dec 2014

@timi911 vitamin K dali malickej urcite v porodnici - ten sa podava do 24hodin po porode - urcite to mas aj v prepustacej sprave.. vtedy je podanie tohoto vitaminu najdolezitejsie.. potom sa podava 1kvapka tyzdenne kanavitu iba plne kojenym detom - do pol roka babatka.. nemohla si dr. z nejakeho dovodu mysliet, ze ju dokrmujes? zle pocula, alebo tak.. v kazdom pripade ak by mala malo tohto vitaminu, neprospievala by - takze by si si vsimla, ze nie co nie je v poriadku.. neboj, zrejme ma toho vitaminu dost..

timi911
18. dec 2014

jana_eyre - dakujem, ze si napisala... Dr.vie na 100% ze kojim,takze pevne verim,ze ho Timejke dali v tej nemocnici...prospievat prospieva ☺ pri najblizsej poradni poprosim dr. nech sa "nato" do tej spravy pozrie...predpokladam , ze vie co robi...len mam predsalen obavy...kedze ma za 4dni 7m. ...

neri111
19. dec 2014

Ahojte kocky...dovolte mi zapojit sa ...🙂 Kanavit sa dava preventivne na zrazanlivost krvi po narodeni , niektore deticky mozu mat popraskane zilky alebo brali lieky pri nedostatocnej funkcii pecene, pripadne viac krvacaju a kym sa neustali krvotvorba tak sa podava vit K. zalezi to ale od zdrav.stavu novorodenca. Cize nie kazde dieta ho musi brat. Je dobre sa ale informovat u svojho pediatra kt.je za zdr.starostlivost zodpovedny.V porodnici ked deticky vysetruju vidia ako na tom su a napisu do spravy. potom lekar rozhodne ci da a kolko vit K.
Moj teraz uz 4r,syn ho bral do 1roku lebo sa narodil prirodzene no vakumextraktorom a mal kefalhematom (krvnu zrazeninu na hlavicke) (52 cm, 3720g).bol plne kojeny , vstebalo sa a nic mu nieje. Druha dcera teraz uz 9m ho brala len do 3m a je v poriadku. Mala 50cm a 3440g, zdala sa dost malinka.
Vigantol sme brali syn do 2r po 3kv/denne a mala ho berie tiez denne 3kv. U oboch ho berieme pocas celeho roku bez prestavky aj ked je leto. Podavam ho rano na lacno lebo je tazky na zaludok.... obaja po narodeni boli trocha nazltly no hladiny v norme asi aj od toho zalezi kolko kv. ma dieta brat.
takze u nas tak....doporucujem pytat sa pediatra , nech vam vysvetli dovod nedavania vitK alebo davkovanie vit.D. aspon je clovek kludnejsi. drzte sa a zelam pekne sviatky 🙂

evittam
19. dec 2014

Nedávam ani Kanavit ani Vigantol, ani jednému z detí a sú zdravé a šťastné (klop,klop) 🙂 Kojené deti majú tieto vitamíny v MM a nekojené v umelom no a oboje postupne v príkrmoch. Nie je nutné - podľa mňa - im to dávať v umelom prevedení. Dokonca veľa mojich známych má skúsenosti, že pri podávaní Vgantolu mali detičky brušné koliky a problémy....

mandevilla
20. dec 2014

My berieme 1 x tyzdenne 1 kvapku kanavitu a kazdy den 2 kvapky vigantolu.

maminecka2
2. mar 2015

Ahojte dievčatá, poradíte mi? Je problém ak malému nedávam vit. D do mlieka? Dávam ho vačšinou len na prázdnu lyžičku abo teraz do kvapiek od kašlu. Ja mám problém si odstriekať aj kvapku mlieka, tak som to vzdala. Dávam teraz vit. D od Jamieson, na Vigantol som počula veľa zlého, tak som to zamenila.
Inak čítala som, že ľudia majú všeobecne nedostatok vit. D, tak som ho nasadila aj staršiemu. Niektorí pediatri odporúčajú od októbra do marca dávať až do puberty. Je vraj potrebný aj na správnu funkciu imunity. Aj Bukovský odporúča vit. D- teda u dospelých, k deťom sa v knihe nevyjadroval.
Ďakujem.

vitd
10. jún 2015

Milé mamičky,najvhodnejšiu tekutú formu vitamínu D3 na báze olivového oleja pre bábätká - Swanson D3 Drops 400 IU / výživový doplnok/,registrovaný v SR, mozte objednat na stranke www.serrapeptaza.sk. Cena :13,50 EUR.

vitd
10. jún 2015

Milé mamičky,najvhodnejšiu tekutú formu vitamínu D3 na báze olivového oleja pre bábätká - Swanson D3 Drops 400 IU / výživový doplnok/,registrovaný v SR, mozte objednat na stranke www.serrapeptaza.sk. Cena :13,50 EUR

vitd
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
adaadela
11. aug 2016

A ako podávate kanavit? Len kvapnete do úst,?

alexi33
26. jún 2017

Vidim ze stara tema... ale neviem sa dovolat svojej pediatricke.. a prave som zistila, ze ja trdlo som mojej malej davala kanavit 6dni kazdy den 1xkvapka. A mala som jej davat 1xkvapka za tyzden... myslite si ze som malu nejak ohrozila.. mam ist k lekarovy??

maminecka2
26. jún 2017

@alexi33 Zajtra urcite zajdi. Kanavit ovplyvnuje zrazanlivost krvi, predavkovala si ju, ale neviem do akej miery je to problem.

ada309
7. júl 2017

Vigantol 2kv denne
Kanavit prvy mesiac 1kv tyzdenne, potom uz len raz mesacne do 6m

syja19
13. dec 2017

Prosím vás od kedy brat Kanavit?